Centralny Magazyn Etisoft ruszy z końcem tego roku
Około 6 tysięcy metrów kw powierzchni całkowitej, docelowa możliwość składowania 2,5 tysięcy palet oraz 15 tys. pojemników KLT, w których od grudnia firma Etisoft zamierza przechowywać wszystkie wyroby i towary. Co słychać w nowym Centralnym Magazynie w Diamond Business Park przy ulicy Da Vinci 5 w Gliwicach, który pełną parą ma ruszyć z końcem tego roku?
Trzeba przyznać, że nowa hala robi świetne wrażenie. Jest wielka, a rząd montowanych żółtych regałów wygląda imponująco. Aktualnie zakończył się etap instalacji nowego magazynu surowców dla wszystkich lokalizacji produkcyjnych. Zakończono ich przewożenie pod jeden dach. Wszystkie nowe dostawy również trafiają już w to miejsce. Docelowo mają stąd być też realizowane wszystkie wysyłki.
W Diamond Business Park znajduje się obecnie ponad 2 tysiące palet z surowcami, aby zabezpieczyć ciągłość produkcji w tych niestabilnych czasach. Kolejna inwestycja, która się toczy to instalacja regałów pod plastikowe pojemniki (KLT), w których firma planuje odbierać z produkcji wyroby i magazynować na Da Vinci. Następnie trafią one bezpośrednio pod „mrówki”, czyli miejsca z systemem kompletowania wyrobów gotowych. Właśnie trwają prace montażowe kolejnych belek na regałach, co pozwoli na zwiększenie liczby magazynowanych palet do 2,5 tys. (obecnie ta liczba na wszystkich magazynach Etisoft wynosiła 800).
– W nowym Magazynie Centralnym planujemy korzystać z urządzenia do obracania rolek tak, aby były one magazynowane i następnie, ze względu na większą wygodę i bezpieczeństwo pracowników, dostarczane pod maszynę na paletach w pozycji horyzontalnej. Szukamy również dostawcy plastikowych palet i testujemy specjalne nakładki na role surowca – mówi Bartłomiej Dengusiak, dyrektor operacyjny Etisoft.
Nadal natomiast trwają na Da Vinci prace nad przygotowaniem do wdrożenia systemu SALMA. Ten System Automatycznej Logistyki i Awizacji, na który będą się składały urządzenia automatyzujące: transport, magazynowane, dostarczanie do pakowania i pakowanie, jest realizowane wespół z Etisoft Smart Solutions.
Jak widać, Etisoft inwestujemy i nadal się rozwija. Pod koniec roku w siedzibie firmy ma z kolei stanąć linia technologiczna do produkcji etykiet RFID, która pozwoli jeszcze lepiej dopasować się do oczekiwań przyszłych i obecnych klientów.
Centralny Magazyn Etisoft w liczbach:
Powierzchnia magazynowa: 5.608 m2
Powierzchnie socjalne i biurowe: 595 m2
Liczba bram: 5
Rzędy regałów 24, docelowo na 5 poziomach
Docelowa liczba miejsc paletowych na Centralnym Magazynie: 2500
W Diamond Business Park Etisoft wynajmuje w sumie trzy hale (magazynowo-produkcyjno-biurowe) o łącznej powierzchni prawie 10 tys. m kw.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.