Centrum Informatyki „ZETO” S.A. z oddziałem w Poznaniu
W lipcu 2022 roku Centrum Informatyki „ZETO” S.A., lider branży IT w województwie podlaskim, otworzyło nowy oddział firmy w Poznaniu. W nowej placówce zatrudnieni zostali wykwalifikowani pracownicy, posiadający wieloletnie doświadczenie w branży i kompetencje do realizacji zaawansowanych projektów.
Dlaczego białostocka firma zdecydowała się na Poznań?
- Naszym zdaniem Wielkopolska jest regionem z dużym potencjałem dającym możliwość znaczącego wzrostu i poszerzenia zasięgu działania naszego przedsiębiorstwa. Pracujemy nad ciekawymi i kompleksowymi wdrożeniami oraz świadczymy bardzo szeroki zakres usług zapewniający całościową obsługę potrzeb klientów w zakresie rozwiązań IT. Zajmujemy się tworzeniem oprogramowania, wdrożeniami systemów informatycznych, projektowaniem i wykonaniem systemów budynkowych, outsourcingiem rozwiązań IT, a także dostawami oraz serwisem sprzętu komputerowego i fiskalnego. W Poznaniu mamy naprawdę szerokie pole do działań – mówi Marcin Łuszczewski, Prezes Centrum Informatyki „ZETO” S.A.
Oddział w Poznaniu świadczy kompleksowe usługi projektowania, realizacji i opieki serwisowej w zakresie integracji instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Zamierza współpracować z firmami, będącymi w swoich dziedzinach liderami, wykorzystując stosowane przez nie innowacyjne technologie i urządzenia.
Zakres działania obejmie między innymi: systemy zarządzania budynkiem BMS, systemy zabezpieczeń budynkowych: systemy sygnalizacji włamania i napadu SSWiN, telewizji przemysłowej CCTV, kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy, systemy sygnalizacji pożaru i oddymiania, a także budowę kanalizacji teletechnicznych, budowę sieci LAN i WAN, instalacji elektrycznych i systemów zasilania gwarantowanego, instalacji fotowoltaicznych oraz budowę serwerowni budynkowych i kontenerowych.
- Postawiliśmy na najlepszą kadrę doświadczonych specjalistów, która przy wykorzystaniu zasobów i potencjału Centrum Informatyki „ZETO” S.A. podejmie się najtrudniejszych zadań i zrealizuje projekty starając się spełnić wymagania i potrzeby klientów – mówi Janusz Chabir, Dyrektor Oddziału w Poznaniu.
Poznańska placówka mieści się przy ulicy Unii Lubelskiej. Już teraz budzi zainteresowanie potencjalnych klientów, jest więc duża szansa, że z sukcesem odnajdzie się w nowym biznesowym obszarze.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.