Komunikaty PR

Chicken sushi? Sieć KOKU Sushi zaskakuje nowym menu

2022-10-18  |  01:00
Biuro prasowe

Rolki i sushi bowl z polędwicą z kurczaka, gua bao z wołowiną, wieprzowiną, kaczką lub kurczakiem. Do tego nowe gatunki ryb: halibut, karmazyn czy miętus. Sieć KOKU Sushi wprowadziła właśnie kartę, w której japońska kuchnia czerpie inspiracje z różnych stron świata. Właściciele restauracji zachęcają swoich gości: u nas każdy znajdzie coś dla siebie!


Nowe menu KOKU Sushi zadebiutowało pod koniec września. Sieć zdecydowała się na zmianę karty aż w 70%. Dlaczego? Przede wszystkim po to, aby jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania gości, zarówno pod względem poznawania nowych smaków, jak i cen potraw.


Stąd chicken sushi, więcej dań kuchni azjatyckiej w postaci pierożków baozi i gua bao oraz nowe gatunki ryb. Oczywiście, w daniach KOKU Sushi nadal królują łosoś i krewetki, jednak goście zyskali ciekawą alternatywę dla dobrze znanych klasyków.  


– Kuchnia japońska, a już w szczególności sushi, podbiły serca ludzi na całym świecie. W Polsce czasem żartobliwie mówi się, że sushi to już nasza potrawa narodowa. Mimo to nadal pokutuje przeświadczenie, że zarówno jego przygotowywanie, jak i jedzenie, musi odbywać się według tradycyjnych zasad. My wychodzimy dziś trochę na przekór tym przyzwyczajeniom. Naszym zdaniem sushi nie musi kojarzyć się z dystansem i sztywnymi regułami. Sushi to radość tworzenia, komponowania smaków i spędzania czasu razem. W nowym menu chcieliśmy pokazać, że sushi jest absolutnie dla każdego. Stąd więcej składników mięsnych, bardziej uniwersalnych, i propozycji z innych krajów azjatyckich – tłumaczy Urszula Olechno, CEO sieci.


Zakręcone chicken sushi


Sushi z kurczakiem może zaskakiwać, ale w rzeczywistości jest daniem powszechnie spotykanym w Japonii. Do jego przygotowania wykorzystuje się specjalny gatunek drobiu, hodowanego w bardzo higienicznych warunkach. Mięso to musi jednak spełniać rygorystyczne warunki i być podane na surowo, w odpowiedni sposób. Dlatego nie wszyscy szefowie kuchni podejmują się tego zadania, a sama potrawa ma tylu zwolenników, co przeciwników.


Okazuje się jednak, że kurczak w sushi, podobnie jak ryby czy owoce morza, nie musi być surowy. Może być gotowany, grillowany lub smażony w tempurze. Co ciekawe, kurczak cieszy się w kraju kwitnącej wiśni ogromną popularnością. Do tego stopnia, że pierś, udka czy skrzydełka w panierce serwowane przez znaną sieć, są powszechnie jedzone… w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.  


– Czasy, kiedy sushi postrzegane było jako tradycyjne danie ze ściśle określonymi składnikami, już dawno za nami. Mięso na dobre zagościło w rolkach, ponieważ świetnie komponuje się z nori, ryżem, tempurą i sosem sojowym. Dodatkowo mieszkańcy krajów zachodnich spożywają go w dużo większej ilości niż ryby. Patrząc na reakcje naszych gości, wiemy, że wprowadzenie chicken sushi było dobrym krokiem. Rolki z mięsem są obecnie jednymi z najchętniej zamawianych potraw w restauracjach KOKU Sushi – mówi Mariusz Olechno, współwłaściciel sieci.


Właściciele sieci podkreślają też, że dzięki tym zmianom ich karta stała się bardziej uniwersalna.


– W większych grupach gości, na przykład w gronie znajomych czy rodziny, zawsze znajdzie się ktoś, kto nie przepada za rybami czy owocami morza. Teraz odwiedzając KOKU Sushi nie muszą oni zamawiać wyłącznie dań wegetariańskich. Dodatkowo sushi to potrawa, którą łatwo się dzielić. Ten aspekt, w powiązaniu z korzystną ceną, z pewnością działa na korzyść naszego menu, a także – portfeli osób nas odwiedzających – podsumowuje Piotr Olechno, współwłaściciel sieci.


***


KOKU Sushi to największa sieć sushi barów w Polsce. Obecnie pod jej szyldem działa ponad 50 restauracji w całym kraju, w tym 4 w samym Białymstoku. W najbliższym czasie nowe punkty franczyzowe powstaną w Myszkowie, Żarach oraz Lubaniu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.