Komunikaty PR

Cyberbezpieczeństwo staje się obowiązkową strategią ochrony firmy i pracowników

2023-01-10  |  08:40
Biuro prasowe

Katarzyna Idzkiewicz Senior Marketing Coordinator w Brother Polska

 

Jedną z wielu zmian, jakie zaszły w ostatnich latach w sposobie zarządzania firmą jest znaczne przyspieszenie procesu digitalizacji. Konieczność rozwoju biznesu wymusiła na przedsiębiorcach poszukiwanie nowych dróg i sposobów dotarcia do klienta, rozbudowy struktur i dynamicznego budowania poziomu konkurencyjności. Warto jednak zwrócić uwagę, że im więcej technologii jest wykorzystywanych, tym większą wagę powinno się przywiązywać do cyberbezpieczeństwa. Niemal 80% ankietowanych z badania „Cyberbezpieczeństwo w polskich firmach 2022” twierdzi, że zabezpieczenie informatyczne jest ważne dla każdej firmy. Pomimo tego prawie połowa z nich (44%) przyznaje, że organizacja nie korzysta z usług specjalistów w tym zakresie.

 

Coraz to nowe metody pozyskiwania danych wrażliwych przez cyberprzestępców mają ogromny wpływ na rynek. Dbałość o prawidłowy przepływ informacji powinien być najwyższym priorytetem firmy. W związku z tym usługi związane z cyberbezpieczeństwem stają się kluczowe z punktu widzenia każdego nowoczesnego biznesu, a wiele z nich szuka zintegrowanych rozwiązań, które mogą zapewnić ochronę przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych. Ogromną rolę w tej kwestii odgrywają m.in. drukarki, przez których programy przechodzi dziennie mnóstwo istotnych danych – takich, które nie powinny dostać się w posiadanie osób trzecich. Jest to o tyle istotne, że są one często zapomnianym elementem w systemie zabezpieczeń, przez co stają się łatwą „furtką” do pozyskania informacji. Ponad połowa (55%) ankietowanych z badania nt. cyberbezpieczeństwa deklaruje, że ich firma do zabezpieczenia swoich danych na urządzeniach mobilnych najczęściej wykorzystuje hasła dostępu. Tego typu rozwiązanie i szereg innych funkcji można zastosować także w urządzeniach drukujących firmy Brother. Są to m.in. funkcja Secure Print+, która pozwala na wydanie wydruku tylko po wpisaniu kodu PIN lub przeciągnięciu karty przez technologię NFC, gdy użytkownik znajduje się fizycznie przy urządzeniu. Poza tym administrator może zdefiniować losy nieodebranych dokumentów przesłanych do drukarki – zlecić ich usuwanie po upływie określonego czasu, np. 24 godziny, aby zminimalizować ryzyko w przypadku ewentualnej pomyłki.

 

Przejście na hybrydowy lub całkowicie zdalny model pracy spowodował, że organizacje musiały poczynić znacznie większe inwestycje w odpowiednią infrastrukturę IT i adekwatne zabezpieczenia systemów oraz urządzeń. Cyfrowa odporność ma na celu zachowanie ciągłości i utrzymania wysokiej jakości usług w perspektywie niebezpieczeństw napływających ze wszystkich stron na technologie informacyjne i telekomunikacyjne organizacji. Jednocześnie bardzo ważną kwestią staje się prawidłowe poinstruowanie, a także wyszkolenie wszystkich pracowników podejmujących wykonywanie służbowych obowiązków na odległość. Korzystanie z firmowego sprzętu do prywatnych czynności niesie ze sobą ryzyko zawirusowania lub nawet nieumyślnego udostępnienia poufnych informacji. Niestety niemal wszyscy pracownicy (97%) przyznają się do takich działań, co zwraca większą uwagę na to, jak istotna jest kwestia nieustannego kontrolowania i aktualizowania zagadnień cyberbezpieczeństwa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Z ziemniaka zrobili biznes Biuro prasowe
2025-07-15 | 01:00

Z ziemniaka zrobili biznes

Jeszcze kilka lat temu Grzegorz Grodek i Adam Głos zarządzali strukturami w firmach finansowych. Pierwszy był wiceprezesem Tax Care, potem prezesem Faktura.pl, wcześniej związany
Firma Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
2025-07-10 | 09:00

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Kryptowaluty już od kilku lat przestają być ciekawostką, a zaczynają odgrywać realną rolę w gospodarce. Coraz więcej firm, niezależnie od wielkości, szuka sposobów, by
Firma Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności

W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.

Farmacja

Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.

Prawo

Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.