Komunikaty PR

Czujne oko wieży monitorującej

2022-05-24  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania MOV ( 4.79 MB )

Mobilna wieża monitorująca to innowacyjne rozwiązanie w branży ochrony, po które coraz chętniej sięgają nadzorcy placów budowy lub właściciele farm fotowoltaicznych. Dozór z dostępem do zdalnego wideo monitoringu, działający w terenie bez dostępu do zasilania, oznacza obniżenie kosztów ochrony, mobilność, wysoką skuteczność i bezpieczeństwo przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

– Mobilna wieża to doskonałe narzędzie ochrony, nadzoru i dokumentacji inwestycji budowlanych – mówi Krzysztof Kołejda z białostockiej firmy Stekop. – Dysponujemy jednym z najlepiej zorganizowanych centrów monitorowania w Polsce, które nadzoruje obiekty i dysponuje patrolami interwencyjnymi w całym kraju. Dzięki współpracy z kilkudziesięcioma agencjami ochrony, zapewniającymi reakcję profesjonalnych patroli interwencyjnych, jesteśmy w stanie zagwarantować ochronę na najwyższym poziomie kontrahentom posiadającym obiekty położone w całej Polsce.

Super szpieg

Fizyczna ochrona nie zawsze może sprostać wszystkim wymaganiom i jest kosztowna. Warto więc wykorzystywać cyfrowe narzędzia monitorujące do dbania o bezpieczeństwo. Wieża monitorująca zaopatrzona jest w wysuwany maszt z kamerami o wysokości aż do 7 metrów. Zastosowane w wieżach kamery z inteligentną analityką obrazu potrafią wykryć człowieka z bardzo dużą skutecznością. Dzięki temu nie reagują na fałszywe alarmy, zwierzęta, pojazdy i przypadkowy ruch, który sygnalizują standardowe systemy alarmowe. Obrotowa kamera PTZ z dużym zoomem pozwala obserwować teren w znacznej odległości od wieży. Dzięki nocnemu doświetleniu na podczerwień, zdolnemu do pracy nawet w zupełnej ciemności, możemy objąć zasięgiem znaczny obszar dookoła wieży. Dodatkowo, detektory ruchu śledzą obszar w promieniu 360° dookoła wieży i w przypadku wykrycia ruchu, kamera obrotowa wykonuje najazd na miejsce, w którym go zarejestrowano i zapisuje całe zdarzenie. Materiał dowodowy przechowywany jest przez 30-90 dni.

Skuteczny alarm

W przypadku wystąpienia ruchu osób lub pojazdów w przestrzeni chronionej włączony zostaje system alarmowy. Głośnik audio umożliwia zdalne nadanie automatycznego komunikatu ostrzegawczego. Włącza się także białe oświetlenie LED. Zaalarmowane zostaje Centrum Monitorowania i wysłany Patrol Interwencyjny. Akcja interwencyjna jest natychmiastowa, celowa i skuteczna, także dzięki płynnej transmisji ze wszystkich kamer. W związku z możliwością dodatkowego nagrywania w serwerowni przez Internet całe zdarzenie jest dokumentowane.

Trudno wyobrazić sobie, ilu pracowników ochrony, ile czasu potrzebowałoby, aby tak sprawnie wykonać wszystkie te działania.

 – To idealne rozwiązanie do ochrony placów budowy, ale także parkingów i magazynów – zapewnia przedstawiciel firmy Stekop.

Już sama obecność kamer działa zniechęcająco na złodziei, a w przypadku kradzieży ułatwia zebranie materiału dowodowego i złapanie sprawcy. Warto więc skorzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych, zwłaszcza kiedy gwarantują większą skuteczność ochrony i oszczędności.

Szybki, prosty montaż

Wieżę monitoringu uruchamiamy bardzo szybko, a transport urządzenia jest prosty. Transport odbywa się autem z wykorzystaniem dedykowanej przyczepki. Zatem gdy kończymy jedną inwestycję, sprawnie i bez problemu możemy ją przenieść w inne miejsce. Wieża odporna jest na zmienne czynniki atmosferyczne, mocna, stabilna. Zasilają ją panele solarne o mocy nawet do 1000W (1kW), co umożliwia bezobsługową pracę w okresie wiosenno-jesiennym.

Nietypowe zastosowanie

Mobilny monitoring umożliwia także inspekcję online inwestycji pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy. Pozwala z łatwością nadzorować pracowników (np. sprawdzić, czy noszą kaski) oraz postęp prac. Możemy go też wykorzystywać do tworzenia efektownych materiałów marketingowych techniką time-lapse. To ciekawe połączenie fotografii i filmu, pozwala pokazać w kilkusekundowym materiale długotrwały proces inwestycyjny. Dzięki kamerom robimy serię zdjęć w dłuższych odstępach czasowych, a następnie łączymy je i wyświetlamy w przyspieszonym tempie. Powstaje film poklatkowy, w którym widać przebieg całego procesu budowy. Uzyskujemy widowiskowy, przyciągający materiał do wszelkich prezentacji.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Firma Obowiązkowa deratyzacja
2025-03-06 | 10:30

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Szkodniki mogą pojawić się wszędzie – od pięciogwiazdkowych hoteli i eleganckich restauracji po domy jednorodzinne i miejskie parki. Wielu ludzi bagatelizuje problem gryzoni,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych

Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.

Finanse

Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.

Prawo

Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.