Czujne oko wieży monitorującej
Mobilna wieża monitorująca to innowacyjne rozwiązanie w branży ochrony, po które coraz chętniej sięgają nadzorcy placów budowy lub właściciele farm fotowoltaicznych. Dozór z dostępem do zdalnego wideo monitoringu, działający w terenie bez dostępu do zasilania, oznacza obniżenie kosztów ochrony, mobilność, wysoką skuteczność i bezpieczeństwo przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
– Mobilna wieża to doskonałe narzędzie ochrony, nadzoru i dokumentacji inwestycji budowlanych – mówi Krzysztof Kołejda z białostockiej firmy Stekop. – Dysponujemy jednym z najlepiej zorganizowanych centrów monitorowania w Polsce, które nadzoruje obiekty i dysponuje patrolami interwencyjnymi w całym kraju. Dzięki współpracy z kilkudziesięcioma agencjami ochrony, zapewniającymi reakcję profesjonalnych patroli interwencyjnych, jesteśmy w stanie zagwarantować ochronę na najwyższym poziomie kontrahentom posiadającym obiekty położone w całej Polsce.
Super szpieg
Fizyczna ochrona nie zawsze może sprostać wszystkim wymaganiom i jest kosztowna. Warto więc wykorzystywać cyfrowe narzędzia monitorujące do dbania o bezpieczeństwo. Wieża monitorująca zaopatrzona jest w wysuwany maszt z kamerami o wysokości aż do 7 metrów. Zastosowane w wieżach kamery z inteligentną analityką obrazu potrafią wykryć człowieka z bardzo dużą skutecznością. Dzięki temu nie reagują na fałszywe alarmy, zwierzęta, pojazdy i przypadkowy ruch, który sygnalizują standardowe systemy alarmowe. Obrotowa kamera PTZ z dużym zoomem pozwala obserwować teren w znacznej odległości od wieży. Dzięki nocnemu doświetleniu na podczerwień, zdolnemu do pracy nawet w zupełnej ciemności, możemy objąć zasięgiem znaczny obszar dookoła wieży. Dodatkowo, detektory ruchu śledzą obszar w promieniu 360° dookoła wieży i w przypadku wykrycia ruchu, kamera obrotowa wykonuje najazd na miejsce, w którym go zarejestrowano i zapisuje całe zdarzenie. Materiał dowodowy przechowywany jest przez 30-90 dni.
Skuteczny alarm
W przypadku wystąpienia ruchu osób lub pojazdów w przestrzeni chronionej włączony zostaje system alarmowy. Głośnik audio umożliwia zdalne nadanie automatycznego komunikatu ostrzegawczego. Włącza się także białe oświetlenie LED. Zaalarmowane zostaje Centrum Monitorowania i wysłany Patrol Interwencyjny. Akcja interwencyjna jest natychmiastowa, celowa i skuteczna, także dzięki płynnej transmisji ze wszystkich kamer. W związku z możliwością dodatkowego nagrywania w serwerowni przez Internet całe zdarzenie jest dokumentowane.
Trudno wyobrazić sobie, ilu pracowników ochrony, ile czasu potrzebowałoby, aby tak sprawnie wykonać wszystkie te działania.
– To idealne rozwiązanie do ochrony placów budowy, ale także parkingów i magazynów – zapewnia przedstawiciel firmy Stekop.
Już sama obecność kamer działa zniechęcająco na złodziei, a w przypadku kradzieży ułatwia zebranie materiału dowodowego i złapanie sprawcy. Warto więc skorzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych, zwłaszcza kiedy gwarantują większą skuteczność ochrony i oszczędności.
Szybki, prosty montaż
Wieżę monitoringu uruchamiamy bardzo szybko, a transport urządzenia jest prosty. Transport odbywa się autem z wykorzystaniem dedykowanej przyczepki. Zatem gdy kończymy jedną inwestycję, sprawnie i bez problemu możemy ją przenieść w inne miejsce. Wieża odporna jest na zmienne czynniki atmosferyczne, mocna, stabilna. Zasilają ją panele solarne o mocy nawet do 1000W (1kW), co umożliwia bezobsługową pracę w okresie wiosenno-jesiennym.
Nietypowe zastosowanie
Mobilny monitoring umożliwia także inspekcję online inwestycji pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy. Pozwala z łatwością nadzorować pracowników (np. sprawdzić, czy noszą kaski) oraz postęp prac. Możemy go też wykorzystywać do tworzenia efektownych materiałów marketingowych techniką time-lapse. To ciekawe połączenie fotografii i filmu, pozwala pokazać w kilkusekundowym materiale długotrwały proces inwestycyjny. Dzięki kamerom robimy serię zdjęć w dłuższych odstępach czasowych, a następnie łączymy je i wyświetlamy w przyspieszonym tempie. Powstaje film poklatkowy, w którym widać przebieg całego procesu budowy. Uzyskujemy widowiskowy, przyciągający materiał do wszelkich prezentacji.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.