Komunikaty PR

Czujne oko wieży monitorującej

2022-05-24  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania MOV ( 4.79 MB )

Mobilna wieża monitorująca to innowacyjne rozwiązanie w branży ochrony, po które coraz chętniej sięgają nadzorcy placów budowy lub właściciele farm fotowoltaicznych. Dozór z dostępem do zdalnego wideo monitoringu, działający w terenie bez dostępu do zasilania, oznacza obniżenie kosztów ochrony, mobilność, wysoką skuteczność i bezpieczeństwo przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

– Mobilna wieża to doskonałe narzędzie ochrony, nadzoru i dokumentacji inwestycji budowlanych – mówi Krzysztof Kołejda z białostockiej firmy Stekop. – Dysponujemy jednym z najlepiej zorganizowanych centrów monitorowania w Polsce, które nadzoruje obiekty i dysponuje patrolami interwencyjnymi w całym kraju. Dzięki współpracy z kilkudziesięcioma agencjami ochrony, zapewniającymi reakcję profesjonalnych patroli interwencyjnych, jesteśmy w stanie zagwarantować ochronę na najwyższym poziomie kontrahentom posiadającym obiekty położone w całej Polsce.

Super szpieg

Fizyczna ochrona nie zawsze może sprostać wszystkim wymaganiom i jest kosztowna. Warto więc wykorzystywać cyfrowe narzędzia monitorujące do dbania o bezpieczeństwo. Wieża monitorująca zaopatrzona jest w wysuwany maszt z kamerami o wysokości aż do 7 metrów. Zastosowane w wieżach kamery z inteligentną analityką obrazu potrafią wykryć człowieka z bardzo dużą skutecznością. Dzięki temu nie reagują na fałszywe alarmy, zwierzęta, pojazdy i przypadkowy ruch, który sygnalizują standardowe systemy alarmowe. Obrotowa kamera PTZ z dużym zoomem pozwala obserwować teren w znacznej odległości od wieży. Dzięki nocnemu doświetleniu na podczerwień, zdolnemu do pracy nawet w zupełnej ciemności, możemy objąć zasięgiem znaczny obszar dookoła wieży. Dodatkowo, detektory ruchu śledzą obszar w promieniu 360° dookoła wieży i w przypadku wykrycia ruchu, kamera obrotowa wykonuje najazd na miejsce, w którym go zarejestrowano i zapisuje całe zdarzenie. Materiał dowodowy przechowywany jest przez 30-90 dni.

Skuteczny alarm

W przypadku wystąpienia ruchu osób lub pojazdów w przestrzeni chronionej włączony zostaje system alarmowy. Głośnik audio umożliwia zdalne nadanie automatycznego komunikatu ostrzegawczego. Włącza się także białe oświetlenie LED. Zaalarmowane zostaje Centrum Monitorowania i wysłany Patrol Interwencyjny. Akcja interwencyjna jest natychmiastowa, celowa i skuteczna, także dzięki płynnej transmisji ze wszystkich kamer. W związku z możliwością dodatkowego nagrywania w serwerowni przez Internet całe zdarzenie jest dokumentowane.

Trudno wyobrazić sobie, ilu pracowników ochrony, ile czasu potrzebowałoby, aby tak sprawnie wykonać wszystkie te działania.

 – To idealne rozwiązanie do ochrony placów budowy, ale także parkingów i magazynów – zapewnia przedstawiciel firmy Stekop.

Już sama obecność kamer działa zniechęcająco na złodziei, a w przypadku kradzieży ułatwia zebranie materiału dowodowego i złapanie sprawcy. Warto więc skorzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych, zwłaszcza kiedy gwarantują większą skuteczność ochrony i oszczędności.

Szybki, prosty montaż

Wieżę monitoringu uruchamiamy bardzo szybko, a transport urządzenia jest prosty. Transport odbywa się autem z wykorzystaniem dedykowanej przyczepki. Zatem gdy kończymy jedną inwestycję, sprawnie i bez problemu możemy ją przenieść w inne miejsce. Wieża odporna jest na zmienne czynniki atmosferyczne, mocna, stabilna. Zasilają ją panele solarne o mocy nawet do 1000W (1kW), co umożliwia bezobsługową pracę w okresie wiosenno-jesiennym.

Nietypowe zastosowanie

Mobilny monitoring umożliwia także inspekcję online inwestycji pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy. Pozwala z łatwością nadzorować pracowników (np. sprawdzić, czy noszą kaski) oraz postęp prac. Możemy go też wykorzystywać do tworzenia efektownych materiałów marketingowych techniką time-lapse. To ciekawe połączenie fotografii i filmu, pozwala pokazać w kilkusekundowym materiale długotrwały proces inwestycyjny. Dzięki kamerom robimy serię zdjęć w dłuższych odstępach czasowych, a następnie łączymy je i wyświetlamy w przyspieszonym tempie. Powstaje film poklatkowy, w którym widać przebieg całego procesu budowy. Uzyskujemy widowiskowy, przyciągający materiał do wszelkich prezentacji.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.