DIONE – bądź w kontakcie z najbliższymi i nie tylko
Właśnie rozpoczynają się wakacje. Co prawda w obliczu pandemii będą one inne, jednak wiele osób mimo wszystko zdecyduje się na wyjazdowy urlop i jak co roku pojawi się obawa przed włamaniem do domu czy mieszkania. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto pomyśleć o systemie alarmowym. Tylko jaki wybrać, by służył na długie lata? A może są rozwiązania, które oferują coś więcej?
Policyjne statystyki nie pozostawiają złudzeń. W roku 2019 odnotowano rekordową liczbę włamań do domów i mieszkań. Współczesny złodziej jest na tyle bezczelny, że bardzo często nie pozostawia po sobie żadnych śladów, więc okradziony właściciel może długo nie zorientować się, że zniknęła biżuteria, pieniądze czy inne aktywa. Aby tego uniknąć, warto zamontować odpowiedni system alarmowy. Tu z pomocą przychodzi rozwiązanie, które proponuje STEKOP S.A. To DIONE – inteligentny i bezprzewodowy system alarmowy oraz monitoringu, który działa dzięki WiFi oraz GSM.
– Korzystając ze smartfona i aplikacji można monitorować dom lub firmę z dowolnego miejsca na świecie. Co ciekawe, bezprzewodowe systemy alarmowe są wysoce konfigurowalne i dostępne do samodzielnego montażu, dodatkowo mogą zostać objęte profesjonalnym monitoringiem firmy ochroniarskiej – mówi Ewa Kopczyńska, przedstawicielka marki STEKOP S.A. – Aplikacja DIONE pracuje w systemie Android i iOS. Umożliwia ona konfigurację oraz obsługę systemu DIONE.
Autorami tego rozwiązania są inżynierowie i programiści STEKOPU. Nowoczesna aplikacja mobilna Dione została specjalnie zaprojektowana, żeby umożliwić zwykłemu użytkownikowi zarządzanie systemem alarmowym. Dzięki przeprowadzeniu analizy rzeczywistych potrzeb użytkowników, aplikacja nie przypomina klasycznego manipulatora do sterowania systemem alarmowym. Obsługa systemu jest intuicyjna i nie wymaga przeszkolenia. Użytkownik sam dobiera symbole graficzne przyporządkowane do stref ochrony w obiekcie i przypisuje zdjęcia innych użytkowników systemu. Wystarczy rzut oka na aplikację, by wiedzieć, jaki jest stan obiektu i jego poszczególnych stref (np czy system alarmowy w garażu jest załączony) lub sprawdzić, kto z domowników/pracowników aktualnie przebywa w obiekcie. Wszystkie te cechy systemu sprawiają, że jest to innowacyjne i solidne rozwiązanie, jeszcze niespotykane na rynku polskim.
– Jesteśmy marką, która w branży ochrony istnieje już przeszło 30 lat. Nasze doświadczenie w konstrukcji i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń do ochrony obiektów specjalnych wykorzystaliśmy do przygotowania produktu przeznaczonego dla potrzeb klienta indywidualnego oraz małych przedsiębiorstw – dodaje Ewa Kopczyńska.
Co jeszcze wyróżnia DIONE? Nie jest to system, który tylko alarmuje o włamaniach. Posiada on również funkcję powiadomień o pożarze i ulatniającym się gazie. Dodatkowo z poziomu aplikacji mobilnej Dione można uruchomić funkcję wezwania pomocy lub wezwania grupy interwencyjnej do monitorowanego obiektu. Ochrona osób, użytkowników systemu, nie jest realizowana tylko podczas ich obecności w obiekcie. Użytkownik systemu może wezwać pomoc nawet jeśli znajduje się poza domem, a informacja o potencjalnym problemie zostanie natychmiast przekazana do wskazanej osoby razem z aktualną lokalizacją na mapie.
Dzieci, które zostały same w domu, osoby starsze i schorowane, które w razie jakiegokolwiek zagrożenia nie są w stanie samodzielnie wezwać pomocy, pracownicy w firmie, nad którymi należy sprawować nadzór czy domki letniskowe, do których poza sezonem się nie zagląda. Wszędzie tam sprawdzi się system DIONE.
– Kompleksowość tego rozwiązania oraz integracja wielu podsystemów sprawia, że użytkownik nie musi martwić się o zapewnienie ochrony przed poszczególnymi zagrożeniami. To znacząco zwiększa bezpieczeństwo i generuje duże oszczędności – podsumowuje Ewa Kopczyńska.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.