DIONE – bądź w kontakcie z najbliższymi i nie tylko
Właśnie rozpoczynają się wakacje. Co prawda w obliczu pandemii będą one inne, jednak wiele osób mimo wszystko zdecyduje się na wyjazdowy urlop i jak co roku pojawi się obawa przed włamaniem do domu czy mieszkania. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto pomyśleć o systemie alarmowym. Tylko jaki wybrać, by służył na długie lata? A może są rozwiązania, które oferują coś więcej?
Policyjne statystyki nie pozostawiają złudzeń. W roku 2019 odnotowano rekordową liczbę włamań do domów i mieszkań. Współczesny złodziej jest na tyle bezczelny, że bardzo często nie pozostawia po sobie żadnych śladów, więc okradziony właściciel może długo nie zorientować się, że zniknęła biżuteria, pieniądze czy inne aktywa. Aby tego uniknąć, warto zamontować odpowiedni system alarmowy. Tu z pomocą przychodzi rozwiązanie, które proponuje STEKOP S.A. To DIONE – inteligentny i bezprzewodowy system alarmowy oraz monitoringu, który działa dzięki WiFi oraz GSM.
– Korzystając ze smartfona i aplikacji można monitorować dom lub firmę z dowolnego miejsca na świecie. Co ciekawe, bezprzewodowe systemy alarmowe są wysoce konfigurowalne i dostępne do samodzielnego montażu, dodatkowo mogą zostać objęte profesjonalnym monitoringiem firmy ochroniarskiej – mówi Ewa Kopczyńska, przedstawicielka marki STEKOP S.A. – Aplikacja DIONE pracuje w systemie Android i iOS. Umożliwia ona konfigurację oraz obsługę systemu DIONE.
Autorami tego rozwiązania są inżynierowie i programiści STEKOPU. Nowoczesna aplikacja mobilna Dione została specjalnie zaprojektowana, żeby umożliwić zwykłemu użytkownikowi zarządzanie systemem alarmowym. Dzięki przeprowadzeniu analizy rzeczywistych potrzeb użytkowników, aplikacja nie przypomina klasycznego manipulatora do sterowania systemem alarmowym. Obsługa systemu jest intuicyjna i nie wymaga przeszkolenia. Użytkownik sam dobiera symbole graficzne przyporządkowane do stref ochrony w obiekcie i przypisuje zdjęcia innych użytkowników systemu. Wystarczy rzut oka na aplikację, by wiedzieć, jaki jest stan obiektu i jego poszczególnych stref (np czy system alarmowy w garażu jest załączony) lub sprawdzić, kto z domowników/pracowników aktualnie przebywa w obiekcie. Wszystkie te cechy systemu sprawiają, że jest to innowacyjne i solidne rozwiązanie, jeszcze niespotykane na rynku polskim.
– Jesteśmy marką, która w branży ochrony istnieje już przeszło 30 lat. Nasze doświadczenie w konstrukcji i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń do ochrony obiektów specjalnych wykorzystaliśmy do przygotowania produktu przeznaczonego dla potrzeb klienta indywidualnego oraz małych przedsiębiorstw – dodaje Ewa Kopczyńska.
Co jeszcze wyróżnia DIONE? Nie jest to system, który tylko alarmuje o włamaniach. Posiada on również funkcję powiadomień o pożarze i ulatniającym się gazie. Dodatkowo z poziomu aplikacji mobilnej Dione można uruchomić funkcję wezwania pomocy lub wezwania grupy interwencyjnej do monitorowanego obiektu. Ochrona osób, użytkowników systemu, nie jest realizowana tylko podczas ich obecności w obiekcie. Użytkownik systemu może wezwać pomoc nawet jeśli znajduje się poza domem, a informacja o potencjalnym problemie zostanie natychmiast przekazana do wskazanej osoby razem z aktualną lokalizacją na mapie.
Dzieci, które zostały same w domu, osoby starsze i schorowane, które w razie jakiegokolwiek zagrożenia nie są w stanie samodzielnie wezwać pomocy, pracownicy w firmie, nad którymi należy sprawować nadzór czy domki letniskowe, do których poza sezonem się nie zagląda. Wszędzie tam sprawdzi się system DIONE.
– Kompleksowość tego rozwiązania oraz integracja wielu podsystemów sprawia, że użytkownik nie musi martwić się o zapewnienie ochrony przed poszczególnymi zagrożeniami. To znacząco zwiększa bezpieczeństwo i generuje duże oszczędności – podsumowuje Ewa Kopczyńska.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.