DLH Poland i DLH Slovakia wchodzą do Grupy JAF
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
DLH Global to lider branży drewna i jego pochodnych w Polsce. Swą działalność firma rozpoczęła w 1990 r. w ramach międzynarodowej Grupy DLH, korzeniami tkwiącej w Danii. Przez ostatnich 25 lat DLH Global koncentrowała się na obsłudze dwóch kluczowych segmentów rynku: przemysłu oraz sektora przetwórstwa drewna. Przez lata rozwinęła znakomitą sieć dostaw z dużymi magazynami w największych aglomeracjach Polski i sprawną obsługą logistyczno-transportową.
– Kolejnym krokiem na tej drodze jest uzyskanie dla spółek DLH Poland i DLH Slovakia szerszych możliwości dystrybucyjnych – wyjaśnia Tomasz Gutkowski. – Dzięki połączeniu naszych sieci sprzedaży i zaopatrzenia będziemy w stanie zapewnić klientom jeszcze atrakcyjniejszy asortyment produktów oraz jeszcze wyższą jakość obsługi. A połączenie mocnych stron DLH i JAF rodzi wspaniałe możliwości nie tylko w Polsce i na Słowacji, ale także w dalszych kontaktach międzynarodowych – zaznacza.
Ponieważ obie strony transakcji to firmy, które reprezentują podobne wartości i od lat rozwijają się w zrównoważony sposób, DLH Poland i DLH Slovakia nadal będą występować pod dotychczasowymi nazwami. Na swych stanowiskach pozostaną zarówno pracownicy, jak i kadra zarządzająca z wieloletnim doświadczeniem.
– DLH Poland i DLH Slovakia zrodziły się z pasji do drewna. Dlatego cieszy nas, że stajemy się częścią Grupy JAF, lidera branży w 16 krajach naszej części świata – mówi prezes Jerzy Karpiński. – Łącząc swe mocne strony, zyskujemy potencjał szybszego rozwoju. Mamy szansę sprawniej pokonać wyzwania, jakie stoją przed dostawcami drewna na całym świecie. A przede wszystkim wykorzystać rosnące możliwości, jakie już teraz zapewnia drewno, niekwestionowany materiał budowlany przyszłości – podkreśla.
Grupa JAF, znana w swej macierzystej Austrii jako J.u. Frischeis, to jeden z wiodących dostawców drewna i materiałów drewnopochodnych na świecie. W 55 zakładach zlokalizowanych w 16 krajach na dwóch kontynentach zatrudnia niemal 3000 pracowników. Od momentu powstania w 1948 r. JAF ugruntował swoją pozycję pewnego partnera w segmentach obróbki drewna, budownictwa oraz handlu detalicznego. Dzięki niezwykle wydajnej logistyce, nowoczesnym zakładom produkcyjnym oraz wysokiemu poziomowi cyfryzacji metod pracy, JAF gwarantuje obsługę na najwyższym poziomie i sprawną realizację najbardziej wymagających zamówień.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.