Dostawa 3000 przyłbic wyprodukowanych w technologii 3D dla personelu medycznego
Od początku kryzysu COVID-19 DB Schenker współpracował z władzami m.in. Hiszpanii czy Francji, aby zagwarantować przepływ i skuteczną dystrybucję niezbędnych dostaw.
DB Schenker wykorzystuje 100% swoich możliwości w czasie obecnego kryzysu, spowodowanego przez COVID-19. Zdając sobie sprawę z tego, jak ważna w tej walce jest logistyka, doświadczenie i zasoby, operator podjął szereg inicjatyw. Jedną z nich było dostarczenie do bazy Airbusa w Getafe (Madryt) 3000 przyłbic 3D wykonanych w laboratorium firmy lotniczej w Niemczech, z myślą o bezpieczeństwie pracowników służby zdrowia w Madrycie.
Po rozładowaniu towarów przywiezionych z Hamburga, elementy najnowszej generacji przyłbic zostały zmontowane i dostarczone władzom Hiszpanii w celu ich dystrybucji do szpitali w Madrycie. Produkcja części w technologii 3D upraszcza operacje i pozwala na łatwe powielanie. COVID-19 rozprzestrzenia się nie tylko przez usta i nos, ale również przez błony śluzowe oczu, dlatego też zdecydowano o wytwarzaniu przyłbic chroniących całe twarze.
Juan Carlos Moro, CEO DB Schenker w Hiszpanii i Portugalii, wyjaśnił: „W tym globalnym kryzysie bardzo ważne jest, abyśmy wszyscy wzięli udział w walce z koronawirusem. DB Schenker pracuje na 100% swoich możliwości, zajmując się dystrybucją niezbędnych towarów na całym świecie, ale także przeznaczając środki, które pozwolą Hiszpanii jak najszybciej wyjść z pandemii. Solidarność nie zna granic i z tego powodu współpracujemy z takimi partnerami jak Airbus. Jestem bardzo dumny, że możemy się wzajemnie wspierać, szybko reagując na sytuacje kryzysowe dotyczące zdrowia, których doświadczamy”.
Plan działania na rzecz solidarności
Współpraca DB Schenker i firmy Airbus stanowi dopełnienie szeregu działań mających charakter solidarnościowy, które operator logistyczny promuje od początku kryzysu. W Madrycie ściśle współpracuje z kierownictwem szpitala polowego utworzonego w IFEMA (z ang. Fair Institution of Madrid), zapewniając optymalny podział przekazywanych środków. W tym celu DB Schenker rozładowuje pojazdy, które docierają do placówki i przekazuje towar w możliwie najskuteczniejszy sposób, aby pomóc osobom zakażonym koronawirusem.
Natomiast w Nicei (Francja) DB Schenker dostarczył do Regionalnej Agencji Zdrowia Alp Nadmorskich (z ang. Regional Health Agency of the Maritime Alps) 300 000 wysokofiltrujących masek ochronnych. Ponadto w 154 francuskich oddziałach DB Schenker rozprowadzono 54 000 masek, aby chronić pracowników, którzy współpracują bezpośrednio z zakładami opieki zdrowotnej i ich głównymi dostawcami, kontrolując tym samym bezpieczeństwo procesów.
Program lotów czarterowych dla międzykontynentalnej logistyki w sytuacjach kryzysowych
Jako jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, DB Schenker w tej trudnej sytuacji utrzymuje swoje zdolności produkcyjne na poziomie 100% w zakresie transportu lądowego, morskiego i lotniczego oraz logistyki kontraktowej. Dzięki temu gwarantuje ciągłość dostaw na całym świecie. Jednym z rozwiązań wprowadzonych przez operatora jest program lotów czarterowych, który łączy Europę z Dalekim Wschodem i Ameryką w odpowiedzi na zapotrzebowanie na niezbędne produkty.
Podsumowując, DB Schenker uczestniczy w rozwiązywaniu głównych wyzwań stojących obecnie przed łańcuchem dostaw jakimi są logistyka towarów i sprzętu medycznego oraz ich dostarczanie do różnych zakątków świata.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.