Komunikaty PR

Dostawa 3000 przyłbic wyprodukowanych w technologii 3D dla personelu medycznego

2020-07-20  |  11:10

Od początku kryzysu COVID-19 DB Schenker współpracował z władzami m.in. Hiszpanii czy Francji, aby zagwarantować przepływ i skuteczną dystrybucję niezbędnych dostaw.

DB Schenker wykorzystuje 100% swoich możliwości w czasie obecnego kryzysu, spowodowanego przez COVID-19. Zdając sobie sprawę z tego, jak ważna w tej walce jest logistyka, doświadczenie i zasoby, operator podjął szereg inicjatyw. Jedną z nich było dostarczenie do bazy Airbusa w Getafe (Madryt) 3000 przyłbic 3D wykonanych w laboratorium firmy lotniczej w Niemczech, z myślą o bezpieczeństwie pracowników służby zdrowia w Madrycie.

Po rozładowaniu towarów przywiezionych z Hamburga, elementy najnowszej generacji przyłbic zostały zmontowane i dostarczone władzom Hiszpanii w celu ich dystrybucji do szpitali w Madrycie. Produkcja części w technologii 3D upraszcza operacje i pozwala na łatwe powielanie. COVID-19 rozprzestrzenia się nie tylko przez usta i nos, ale również przez błony śluzowe oczu, dlatego też zdecydowano o wytwarzaniu przyłbic chroniących całe twarze.

Juan Carlos Moro, CEO DB Schenker w Hiszpanii i Portugalii, wyjaśnił: „W tym globalnym kryzysie bardzo ważne jest, abyśmy wszyscy wzięli udział w walce z koronawirusem. DB Schenker pracuje na 100% swoich możliwości, zajmując się dystrybucją niezbędnych towarów na całym świecie, ale także przeznaczając środki, które pozwolą Hiszpanii jak najszybciej wyjść z pandemii. Solidarność nie zna granic i z tego powodu współpracujemy z takimi partnerami jak Airbus. Jestem bardzo dumny, że możemy się wzajemnie wspierać, szybko reagując na sytuacje kryzysowe dotyczące zdrowia, których doświadczamy”.

Plan działania na rzecz solidarności

Współpraca DB Schenker i firmy Airbus stanowi dopełnienie szeregu działań mających charakter solidarnościowy, które operator logistyczny promuje od początku kryzysu. W Madrycie ściśle współpracuje z kierownictwem szpitala polowego utworzonego w IFEMA (z ang. Fair Institution of Madrid), zapewniając optymalny podział przekazywanych środków. W tym celu DB Schenker rozładowuje pojazdy, które docierają do placówki i przekazuje towar w możliwie najskuteczniejszy sposób, aby pomóc osobom zakażonym koronawirusem.

Natomiast w Nicei (Francja) DB Schenker dostarczył do Regionalnej Agencji Zdrowia Alp Nadmorskich (z ang. Regional Health Agency of the Maritime Alps) 300 000 wysokofiltrujących masek ochronnych. Ponadto w 154 francuskich oddziałach DB Schenker rozprowadzono 54 000 masek, aby chronić pracowników, którzy współpracują bezpośrednio z zakładami opieki zdrowotnej i ich głównymi dostawcami, kontrolując tym samym bezpieczeństwo procesów.

Program lotów czarterowych dla międzykontynentalnej logistyki w sytuacjach kryzysowych

Jako jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, DB Schenker w tej trudnej sytuacji utrzymuje swoje zdolności produkcyjne na poziomie 100% w zakresie transportu lądowego, morskiego i lotniczego oraz logistyki kontraktowej. Dzięki temu gwarantuje ciągłość dostaw na całym świecie. Jednym z rozwiązań wprowadzonych przez operatora jest program lotów czarterowych, który łączy Europę z Dalekim Wschodem i Ameryką w odpowiedzi na zapotrzebowanie na niezbędne produkty.

Podsumowując, DB Schenker uczestniczy w rozwiązywaniu głównych wyzwań stojących obecnie przed łańcuchem dostaw jakimi są logistyka towarów i sprzętu medycznego oraz ich dostarczanie do różnych zakątków świata.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-07-08 | 12:00

Brambles w pierwszej piątce rankingu TIME Najbardziej Zrównoważonych Firm

Grupa Brambles, do której należy CHEP – światowy lider obszaru logistyki łańcucha dostaw – została uznana przez magazyn TIME za jedną z najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Czwarta lokata na liście 500
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad pierwszym pakietem ułatwień dla biznesu. Założenia drugiego będą znane na przełomie lipca i sierpnia

Pierwszy pakiet deregulacyjny, który ma wprowadzić daleko idące ułatwienia dla polskich przedsiębiorców, ma trafić pod obrady Sejmu na przełomie tego i przyszłego roku i wejść w życie z półrocznym vacatio legis, aby firmy miały czas przygotować się do zmian. – Taka od początku była nasza idea: żeby przedsiębiorcy nie byli zaskakiwani – podkreśla dr Mariusz Filipek, pełnomocnik ministra rozwoju ds. deregulacji i dialogu gospodarczego. Jak wskazuje, procedowane zmiany w prawie gospodarczym to nie koniec – MRiT w planach ma już kolejne pakiety deregulacyjne. – Chcielibyśmy, żeby założenia drugiego wybrzmiały już pod koniec lipca, najpóźniej do połowy sierpnia – zapowiada.

Ochrona środowiska

Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych. Branża obawia się utraty konkurencyjności na globalnym rynku

Europejska branża kosmetyczna mierzy się w ostatnich latach z regulacyjnym tsunami, obejmującym cały łańcuch wartości – od pozyskiwania surowców, przez projektowanie opakowań, składy, procesy produkcyjne i ślad węglowy swoich produktów, aż po etykiety i deklaracje marketingowe. Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych, które muszą ponosić nakłady związane z dostosowywaniem się do nowych aktów prawnych. To zaś odbija się na konkurencyjności całego sektora – wskazuje stowarzyszenie Cosmetics Europe, które apeluje do nowego Parlamentu i Komisji Europejskiej o większe wsparcie dla innowacyjności i konkurencyjności europejskiego przemysłu kosmetycznego.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.