Dostawa 3000 przyłbic wyprodukowanych w technologii 3D dla personelu medycznego
Od początku kryzysu COVID-19 DB Schenker współpracował z władzami m.in. Hiszpanii czy Francji, aby zagwarantować przepływ i skuteczną dystrybucję niezbędnych dostaw.
DB Schenker wykorzystuje 100% swoich możliwości w czasie obecnego kryzysu, spowodowanego przez COVID-19. Zdając sobie sprawę z tego, jak ważna w tej walce jest logistyka, doświadczenie i zasoby, operator podjął szereg inicjatyw. Jedną z nich było dostarczenie do bazy Airbusa w Getafe (Madryt) 3000 przyłbic 3D wykonanych w laboratorium firmy lotniczej w Niemczech, z myślą o bezpieczeństwie pracowników służby zdrowia w Madrycie.
Po rozładowaniu towarów przywiezionych z Hamburga, elementy najnowszej generacji przyłbic zostały zmontowane i dostarczone władzom Hiszpanii w celu ich dystrybucji do szpitali w Madrycie. Produkcja części w technologii 3D upraszcza operacje i pozwala na łatwe powielanie. COVID-19 rozprzestrzenia się nie tylko przez usta i nos, ale również przez błony śluzowe oczu, dlatego też zdecydowano o wytwarzaniu przyłbic chroniących całe twarze.
Juan Carlos Moro, CEO DB Schenker w Hiszpanii i Portugalii, wyjaśnił: „W tym globalnym kryzysie bardzo ważne jest, abyśmy wszyscy wzięli udział w walce z koronawirusem. DB Schenker pracuje na 100% swoich możliwości, zajmując się dystrybucją niezbędnych towarów na całym świecie, ale także przeznaczając środki, które pozwolą Hiszpanii jak najszybciej wyjść z pandemii. Solidarność nie zna granic i z tego powodu współpracujemy z takimi partnerami jak Airbus. Jestem bardzo dumny, że możemy się wzajemnie wspierać, szybko reagując na sytuacje kryzysowe dotyczące zdrowia, których doświadczamy”.
Plan działania na rzecz solidarności
Współpraca DB Schenker i firmy Airbus stanowi dopełnienie szeregu działań mających charakter solidarnościowy, które operator logistyczny promuje od początku kryzysu. W Madrycie ściśle współpracuje z kierownictwem szpitala polowego utworzonego w IFEMA (z ang. Fair Institution of Madrid), zapewniając optymalny podział przekazywanych środków. W tym celu DB Schenker rozładowuje pojazdy, które docierają do placówki i przekazuje towar w możliwie najskuteczniejszy sposób, aby pomóc osobom zakażonym koronawirusem.
Natomiast w Nicei (Francja) DB Schenker dostarczył do Regionalnej Agencji Zdrowia Alp Nadmorskich (z ang. Regional Health Agency of the Maritime Alps) 300 000 wysokofiltrujących masek ochronnych. Ponadto w 154 francuskich oddziałach DB Schenker rozprowadzono 54 000 masek, aby chronić pracowników, którzy współpracują bezpośrednio z zakładami opieki zdrowotnej i ich głównymi dostawcami, kontrolując tym samym bezpieczeństwo procesów.
Program lotów czarterowych dla międzykontynentalnej logistyki w sytuacjach kryzysowych
Jako jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, DB Schenker w tej trudnej sytuacji utrzymuje swoje zdolności produkcyjne na poziomie 100% w zakresie transportu lądowego, morskiego i lotniczego oraz logistyki kontraktowej. Dzięki temu gwarantuje ciągłość dostaw na całym świecie. Jednym z rozwiązań wprowadzonych przez operatora jest program lotów czarterowych, który łączy Europę z Dalekim Wschodem i Ameryką w odpowiedzi na zapotrzebowanie na niezbędne produkty.
Podsumowując, DB Schenker uczestniczy w rozwiązywaniu głównych wyzwań stojących obecnie przed łańcuchem dostaw jakimi są logistyka towarów i sprzętu medycznego oraz ich dostarczanie do różnych zakątków świata.

Sustainable Economy Summit – Spotkajmy się na Konferencji już 27-28 maja!

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.