Drutex z tytułem BUDOWLANA FIRMA ROKU
Miesięcznik Builder po raz kolejny nagrodził Drutex tytułem Budowlanej Firmy Roku 2019, natomiast Leszek Gierszewski, twórca i Prezes firmy, otrzymał tytuł Osobowość Branży 2019. Prestiżowy konkurs Builder Awards organizowany był już po raz XVII.
Wiodący producent stolarki okienno-drzwiowej ponownie znalazł się w gronie najlepszych firm w branży budowlanej. Przyznane wyróżnienie potwierdza ugruntowaną pozycję Drutex na rynku oraz jakość i innowacyjność oferowanych produktów.
- W tym roku Drutex obchodzi swoje 35-lecie. Cieszę się, że ten jubileuszowy rok rozpoczął się przyznaniem nam tak prestiżowych wyróżnień. Są one potwierdzeniem, że konsekwentna strategia, inwestycje w innowacyjne produkty oraz nowoczesne powierzchnie produkcyjne i park maszynowy, a także budowanie pozycji marki na rynkach międzynarodowych, przynoszą oczekiwane rezultaty. To jednocześnie wyjątkowe zwieńczenie 2019 roku, w którym nie tylko nastąpił dynamiczny rozwój firmy, ale także zrealizowaliśmy kolejne, warte niemal 100 mln zł inwestycje. Dodam, że ten rok zapowiada się jeszcze bardziej obiecująco – powiedział Leszek Gierszewski, Prezes Zarządu, DRUTEX SA.
Builder Awards to jedne z najważniejszych w nagród w branży budowlanej. W tym roku odbyła się już XVII edycja konkursu. Rangę plebiscytu podkreśla skład kapituły, w który poza redakcją miesięcznika Builder, wchodzą wiodący przedstawiciele branży – autorytety z zakresu architektury i budownictwa reprezentujący najważniejsze uczelnie w kraju i za granicą.
Drutex, to wiodący producent okien, drzwi i rolet w Europie. Firma, w ciągu 35 lat, stała się marką rozpoznawalną nie tylko w Polsce, ale niemal na całym świecie. Jej dynamiczny rozwój był możliwy dzięki stabilnym fundamentom opartym w 100% na polskim kapitale. Strategię zorientowaną na najwyższej jakości produktów, najnowocześniejszej technologii oraz proinwestycyjnej polityce, od samego początku wcielał w życie, twórca tego okiennego giganta, Leszek Gierszewski. Dzisiejsza pozycja Drutexu nie byłaby z pewnością możliwa, gdyby nie jeszcze jeden, najważniejszy element każdego biznesu – klient. A tych Drutex zyskał już kilka milionów i z każdym rokiem ta liczba bardzo szybko rośnie. Firma już dziś jest postrzegana jako jeden z najlepszych ambasadorów polskiego przemysłu.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.