Działy procurement korzystają na współpracy z niezależnym operatorem pocztowym
Działy zakupów pełnią jedną z istotniejszych ról w każdej firmie, przez co muszą mierzyć się z wieloma – często nieoczywistymi – trudnościami. Proces zakupu obejmuje bowiem nie tylko analizę rynku i wydatków, kreowanie strategii czy organizowanie konkursów ofert, lecz również negocjacje, wystawianie zamówień, a finalnie – także płatności. Warto zatem przyjrzeć się temu procesowi i rozważyć powierzenie niektórych jego etapów profesjonalnym podmiotom.
Zakupy firmowe możemy podzielić na dwie zasadnicze grupy. Jedną z nich są zakupy strategiczne, tj. procurement. Do głównych zadań pracowników tego działu należą m.in. przygotowanie i przeprowadzenie konkursów ofert, a także ich późniejsza ocena oraz opracowywanie i zarządzanie wszelkiego rodzaju umowami. Z całą stanowczością możemy zatem stwierdzić, że praca tej jednostki jest ściśle związania z obiegiem dokumentów. To właśnie dlatego, firmy, którym zależy na jej sprawnym funkcjonowaniu, muszą zadbać o stabilną obsługę korespondencji przetargowej oraz tej związanej z bieżącymi zamówieniami i obsługą kontraktów. W tym zakresie doskonałym partnerem dla każdego biznesu może stać się niezależny operator pocztowy. Podmioty alternatywne, dzięki dostępowi do najnowszych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań informatycznych i logistycznych, są w stanie zagwarantować obsługiwanym jednostkom najwyższą jakość usług i pełną niezawodność.
Oczywistym jest, że firma chcąca utrzymać prawidłowy obieg dokumentów zewnętrznych, nie może dopuścić do utraty żadnego z nich w procesie doręczenia. Powszechna jest opinia, że wysyłający nie mają na to wpływu. Nic bardziej mylnego. – Współpraca z niezależnym operatorem pocztowym niesie za sobą szereg korzyści. Jedną z nich jest możliwość korzystania z innowacji takich jak dedykowany system operacyjny „track&trace”, który jest ściśle dostosowany do realizowanego procesu doręczenia i posiada funkcjonalności zapewniające pełną kontrolę nad procesami doręczeń, obsługi zwrotów i rozliczeń – mówi Janusz Konopka, Prezes Speedmail, niezależnego operatora pocztowego.
Wprowadzanie innowacji wymaga ścisłej współpracy z biznesem
Speedmail, jako dostawca usług pocztowych dla biznesu, został doceniony już w 2018. Zajął wówczas 1. miejsce w V edycji konkursu Procon Awards w kategorii usługi logistyczne i otrzymał tytuł Supplier Of The Year. Konkurs organizowany jest w ramach największej konferencji zakupowej w Polsce – Procon Polzak, skierowanej do wyższej kadry zarządzającej zakupami korporacyjnymi.
– Na Procon Polzak byliśmy obecni także w tym roku. To dla nas doskonała okazja do wymiany doświadczeń i przeprowadzania wartościowych rozmów z ekspertami ze świata procurement’u. Takie spotkania są dla nas niezwykle ważne, bo to ścisła współpraca dostawców z klientami oparta na partnerstwie, pozwala na szybkie diagnozowanie zmieniających się potrzeb i oczekiwań, w zależności od obecnego i przewidywanego ich rozwoju organizacyjnego, technologicznego oraz marketingowego – komentuje Janusz Konopka.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.