Elastyczny tryb pracy pomiędzy domem a biurem
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
W obecnym czasie zdalnie pracują miliony, ale jest też sporo osób, które muszą lub chcą chodzić do biura, ponieważ praca z domu jest trudna lub wręcz niemożliwa. Operatorzy starają się im to umożliwić, wprowadzając dodatkowe udogodnienia z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności, takie jak jednoosobowe biura tymczasowe i salki do wirtualnych spotkań.
Dla freelancerów praca zdalna to chleb powszedni. W tym trybie pracuje także wielu marketingowców, kadrowców, programistów i księgowych. W czasie epidemii koronawirusa to grono znacznie się powiększyło. Tak pracują obecnie miliony Polaków, włącznie z nauczycielami, trenerami sportowymi, a nawet aktorami.
Nowe możliwości
Do nowej sytuacji przystosować muszą się wszyscy: od pracodawców przez pracowników, na operatorach biur skończywszy. Jednakże nie każdy może pozwolić sobie na pracę zdalną w pełnym wymiarze godzin, co wynika ze specyfiki wykonywanego zawodu i rodzaju realizowanych zadań. Niektórzy potrzebują elastycznego stylu pracy i czasami muszą pójść do biura. Operatorzy wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, wprowadzając nowe udogodnienia, które umożliwiają taką pracę przy zachowaniu wzmożonych środków ostrożności. – Osobom, które potrzebują wyjść do biura na pewien czas, udostępniliśmy pokoje do przeprowadzenia wirtualnych spotkań, a także gabinety do wynajęcia na kilka godzin, dni lub tydzień, z pełnym umeblowaniem, szybkim WiFi, urządzeniami biurowymi i darmową kawą – informuje Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace, największego operatora elastycznych powierzchni biurowych w Polsce, który we Wrocławiu zarządza biurami serwisowanymi w dwóch lokalizacjach: w Aquarius Business House oraz w Nobilis Business House.
Magdalena Śnieżek z CitySpace Wrocław zwraca uwagę na problemy z efektywnością podczas długotrwającej pracy zdalnej: – Zdarzają się sytuacje, kiedy w domu są dwie osoby dorosłe oraz dzieci. Nie są to przecież wymarzone warunki do pracy. Pojawiają się trudności z wykonywaniem codziennych obowiązków zawodowych, dlatego niektórzy pracownicy chcą choć kilka godzin spędzić w całkowitej prywatności.
Środki zapobiegawcze
Magdalena Śnieżek podkreśla, że w czasie epidemii operatorzy elastycznych biur muszą wykazać się wielką odpowiedzialnością, dlatego stosują wzmożone środki ostrożności. Obowiązkowo codzienna dezynfekcja oraz sprzątanie biur i części wspólnych. Zapewnienie płynów do odkażania rąk. Ograniczona liczba osób przebywających jednocześnie w pomieszczeniach wspólnych, takich jak kuchnia. To jeszcze nie wszystko. – Całkowicie ograniczyliśmy dostęp do biur osobom z zewnątrz. Korzystają z nich tylko pracownicy rezydujących u nas firm oraz obsługa CitySpace. Check in przeprowadzamy przez e-mail. Bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu – nadmienia Magdalena Śnieżek.
Kolejnym dodanym elementem elastycznego trybu pracy są biura wirtualne, czyli możliwość rejestracji firm pod adresem operatora, co umożliwia swobodne korzystanie z biura, salek konferencyjnych i obsługę poczty bez konieczności wychodzenia z domu.
W poszukiwaniu kompromisu
O możliwość wynajęcia jednoosobowego biura pytają wspomniani freelancerzy, którzy przywykli do pracy z kawiarni lub restauracji. Teraz takie miejsca są zamknięte, a oni nie chcą zostawać w domu. Obecna sytuacja może w długim okresie przyczynić się do wzrostu popularności biur elastycznych także wśród większych firm, które na wypadek kolejnego kryzysu będą chciały zapewnić sobie alternatywne miejsce do pracy. Elastyczne powierzchnie, oferujące najem bez długoterminowego zobowiązania, są doskonałym rozwiązaniem dla firm, które szukają biura tymczasowego np. na czas odroczonej przeprowadzki.
Elastyczne i serwisowane biura okazują się zatem kompromisem pomiędzy koniecznością pracy zdalnej a potrzebą wyjścia do biura na pewien czas.
https://cityspace.pl/

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.