Emma Copland nową dyrektor ds. HR w Eurowag
Made in PR
Ul. Wejnerta 26 lok. 2
02-619 Warszawa
b.kurzejewska|madeinpr.pl| |b.kurzejewska|madeinpr.pl
602 557 755
https://madeinpr.pl/
Emma Copland została nową dyrektor HR Eurowag. W trakcie trwania swojej kariery zawodowej zajmowała wysokie stanowiska w wielu międzynarodowych koncernach. Do Eurowag wnosi bogate doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi m.in. z organizacji zatrudniających pracowników z całego świata. Jako Chief People Officer (CPO) będzie odpowiedzialna za strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi, rozwój procesów i kadr, budowanie kultury w organizacji, jak również kształtowanie wizerunku pracodawcy.
Głównym zadaniem nowej CPO jest rozwijanie potencjału pracowników firmy Eurowag z wykorzystaniem najnowszych światowych trendów, aby ich praca wzmacniała konkurencyjność firmy w całej Europie. Na swoim stanowisku będzie starała się przyczynić się do sukcesu całej organizacji, kreując przyjazne i motywujące pracowników środowisko.
Copland: zasoby ludzkie i biznes idą w parze
– Eurowag stanowi połączenie klasycznej korporacji (notowanej na londyńskiej giełdzie) oraz firmy rodzinnej, prowadzonej od 25 lat przez jej założyciela. Ta unikatowa kompozycja zapewnia firmie wyjątkowe miejsce na rynku pracy. Co więcej, jest to organizacja, która kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój. Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego zespołu. To wspaniała perspektywa, by zdynamizować Eurowag pod względem wzrostu, zarówno w kategoriach biznesowych, jak i personalnych – podkreśla Emma Copland i dodaje: – Choć zabrzmi to banalnie, firma to ludzie. Moje zadanie polega na tym, by zadbać o to, żeby biznes i zasoby ludzkie szły ze sobą w parze i wzajemnie się uzupełniały.
Emma Copland ma ponad 25 lat doświadczenia w pracy w zasobach ludzkich, głównie w firmach technologicznych i obsługujących klientów. Przed dołączeniem do Eurowag spędziła trzy lata jako dyrektor ds. HR w RM plc, spółce specjalizującej się w rozwiązaniach IT dla edukacji. Pracowała również na tym samym stanowisku dla czołowego dostawcy usług energetycznych Centrica, a także kierowała działem personalnym sieci butików The Bicester Collection. W swojej bogatej karierze nie ograniczyła się jednak wyłącznie do zasobów ludzkich – miała okazję sprawdzić się także na stanowiskach w działach marketingu i zarządzaniu finansami. Emma pochodzi z Wielkiej Brytanii; ukończyła studia na Uniwersytecie w Edynburgu. Posiada prestiżowy certyfikat Chartered Institute of Personnel Development (CIPD) uzyskany na University of Westminster.
Innowacje nie tylko w mobilności
Mimo trudnej sytuacji na świecie Eurowag osiąga stabilny i przekonujący wzrost. Znajduje to odzwierciedlenie w wynikach pierwszego półrocza tego roku, w których spółka potwierdziła swoją średnioterminową perspektywę finansową. Od niedawna znajduje się również w prestiżowym indeksie giełdowym FTSE 250 londyńskiej giełdy. Misją Eurowag jest niesienie operatorom transportowym pomocy w cyfryzacji, która z kolei prowadzi do większej wydajności i rentowności, a także do zmniejszenia wpływu komercyjnego transportu drogowego na środowisko. Eurowag nie ogranicza swoich innowacji do biznesu: inspiruje również podejście do CSR, w którą aktywnie angażuje swoich pracowników. Każdy pracownik otrzymuje indywidualny budżet na projekty charytatywne, który może wykorzystać według własnego uznania.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.