Emma Copland nową dyrektor ds. HR w Eurowag
Made in PR
Ul. Wejnerta 26 lok. 2
02-619 Warszawa
b.kurzejewska|madeinpr.pl| |b.kurzejewska|madeinpr.pl
602 557 755
https://madeinpr.pl/
Emma Copland została nową dyrektor HR Eurowag. W trakcie trwania swojej kariery zawodowej zajmowała wysokie stanowiska w wielu międzynarodowych koncernach. Do Eurowag wnosi bogate doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi m.in. z organizacji zatrudniających pracowników z całego świata. Jako Chief People Officer (CPO) będzie odpowiedzialna za strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi, rozwój procesów i kadr, budowanie kultury w organizacji, jak również kształtowanie wizerunku pracodawcy.
Głównym zadaniem nowej CPO jest rozwijanie potencjału pracowników firmy Eurowag z wykorzystaniem najnowszych światowych trendów, aby ich praca wzmacniała konkurencyjność firmy w całej Europie. Na swoim stanowisku będzie starała się przyczynić się do sukcesu całej organizacji, kreując przyjazne i motywujące pracowników środowisko.
Copland: zasoby ludzkie i biznes idą w parze
– Eurowag stanowi połączenie klasycznej korporacji (notowanej na londyńskiej giełdzie) oraz firmy rodzinnej, prowadzonej od 25 lat przez jej założyciela. Ta unikatowa kompozycja zapewnia firmie wyjątkowe miejsce na rynku pracy. Co więcej, jest to organizacja, która kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój. Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego zespołu. To wspaniała perspektywa, by zdynamizować Eurowag pod względem wzrostu, zarówno w kategoriach biznesowych, jak i personalnych – podkreśla Emma Copland i dodaje: – Choć zabrzmi to banalnie, firma to ludzie. Moje zadanie polega na tym, by zadbać o to, żeby biznes i zasoby ludzkie szły ze sobą w parze i wzajemnie się uzupełniały.
Emma Copland ma ponad 25 lat doświadczenia w pracy w zasobach ludzkich, głównie w firmach technologicznych i obsługujących klientów. Przed dołączeniem do Eurowag spędziła trzy lata jako dyrektor ds. HR w RM plc, spółce specjalizującej się w rozwiązaniach IT dla edukacji. Pracowała również na tym samym stanowisku dla czołowego dostawcy usług energetycznych Centrica, a także kierowała działem personalnym sieci butików The Bicester Collection. W swojej bogatej karierze nie ograniczyła się jednak wyłącznie do zasobów ludzkich – miała okazję sprawdzić się także na stanowiskach w działach marketingu i zarządzaniu finansami. Emma pochodzi z Wielkiej Brytanii; ukończyła studia na Uniwersytecie w Edynburgu. Posiada prestiżowy certyfikat Chartered Institute of Personnel Development (CIPD) uzyskany na University of Westminster.
Innowacje nie tylko w mobilności
Mimo trudnej sytuacji na świecie Eurowag osiąga stabilny i przekonujący wzrost. Znajduje to odzwierciedlenie w wynikach pierwszego półrocza tego roku, w których spółka potwierdziła swoją średnioterminową perspektywę finansową. Od niedawna znajduje się również w prestiżowym indeksie giełdowym FTSE 250 londyńskiej giełdy. Misją Eurowag jest niesienie operatorom transportowym pomocy w cyfryzacji, która z kolei prowadzi do większej wydajności i rentowności, a także do zmniejszenia wpływu komercyjnego transportu drogowego na środowisko. Eurowag nie ogranicza swoich innowacji do biznesu: inspiruje również podejście do CSR, w którą aktywnie angażuje swoich pracowników. Każdy pracownik otrzymuje indywidualny budżet na projekty charytatywne, który może wykorzystać według własnego uznania.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.