Komunikaty PR

Emma Copland nową dyrektor ds. HR w Eurowag

2022-10-12  |  09:25
Biuro prasowe
Kontakt
Barbara Kurzejewska
Made in PR

Ul. Wejnerta 26 lok. 2
02-619 Warszawa
b.kurzejewska|madeinpr.pl| |b.kurzejewska|madeinpr.pl
602 557 755
https://madeinpr.pl/

Emma Copland została nową dyrektor HR Eurowag. W trakcie trwania swojej kariery zawodowej zajmowała wysokie stanowiska w wielu międzynarodowych koncernach. Do Eurowag wnosi bogate doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi m.in. z organizacji zatrudniających pracowników z całego świata. Jako Chief People Officer (CPO) będzie odpowiedzialna za strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi, rozwój procesów i kadr, budowanie kultury w organizacji, jak również kształtowanie wizerunku pracodawcy.

Głównym zadaniem nowej CPO jest rozwijanie potencjału pracowników firmy Eurowag z wykorzystaniem najnowszych światowych trendów, aby ich praca wzmacniała konkurencyjność firmy w całej Europie. Na swoim stanowisku będzie starała się przyczynić się do sukcesu całej organizacji, kreując przyjazne i motywujące pracowników środowisko.

Copland: zasoby ludzkie i biznes idą w parze

– Eurowag stanowi połączenie klasycznej korporacji (notowanej na londyńskiej giełdzie) oraz firmy rodzinnej, prowadzonej od 25 lat przez jej założyciela. Ta unikatowa kompozycja zapewnia firmie wyjątkowe miejsce na rynku pracy. Co więcej, jest to organizacja, która kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój. Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego zespołu. To wspaniała perspektywa, by zdynamizować Eurowag pod względem wzrostu, zarówno w kategoriach biznesowych, jak i personalnych – podkreśla Emma Copland i dodaje: – Choć zabrzmi to banalnie, firma to ludzie. Moje zadanie polega na tym, by zadbać o to, żeby biznes i zasoby ludzkie szły ze sobą w parze i wzajemnie się uzupełniały.

Emma Copland ma ponad 25 lat doświadczenia w pracy w zasobach ludzkich, głównie w firmach technologicznych i obsługujących klientów. Przed dołączeniem do Eurowag spędziła trzy lata jako dyrektor ds. HR w RM plc, spółce specjalizującej się w rozwiązaniach IT dla edukacji. Pracowała również na tym samym stanowisku dla czołowego dostawcy usług energetycznych Centrica, a także kierowała działem personalnym sieci butików The Bicester Collection. W swojej bogatej karierze nie ograniczyła się jednak wyłącznie do zasobów ludzkich – miała okazję sprawdzić się także na stanowiskach w działach marketingu i zarządzaniu finansami. Emma pochodzi z Wielkiej Brytanii; ukończyła studia na Uniwersytecie w Edynburgu. Posiada prestiżowy certyfikat Chartered Institute of Personnel Development (CIPD) uzyskany na University of Westminster.

Innowacje nie tylko w mobilności

Mimo trudnej sytuacji na świecie Eurowag osiąga stabilny i przekonujący wzrost. Znajduje to odzwierciedlenie w wynikach pierwszego półrocza tego roku, w których spółka potwierdziła swoją średnioterminową perspektywę finansową. Od niedawna znajduje się również w prestiżowym indeksie giełdowym FTSE 250 londyńskiej giełdy. Misją Eurowag jest niesienie operatorom transportowym pomocy w cyfryzacji, która z kolei prowadzi do większej wydajności i rentowności, a także do zmniejszenia wpływu komercyjnego transportu drogowego na środowisko. Eurowag nie ogranicza swoich innowacji do biznesu: inspiruje również podejście do CSR, w którą aktywnie angażuje swoich pracowników. Każdy pracownik otrzymuje indywidualny budżet na projekty charytatywne, który może wykorzystać według własnego uznania.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Made in PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.