Eurowag rozbudowuje zespół kierowniczy wyższego szczebla
Eurowag ogłosił dwie zmiany w swoim zespole kierowniczym wyższego szczebla. Starszy wiceprezes ds. technologii Mittu Sridhara został mianowany dyrektorem ds. operacyjnych w Eurowag a były dyrektor generalny lotniska w Pradze, Vaclav Rehor, został powołany na stanowisko Chief Performance Officer. Obaj są członkami Komitetu Wykonawczego (ExCo).
W nowej roli dyrektora ds. operacyjnych Mittu Sridhara skupi swoje wysiłki na realizacji misji Eurowag, by stawać się liderem technologicznym w dziedzinie mobilności komercyjnej. Ma on ponad dwudziestoletnie doświadczenie na poziomie zarządu, doradzając w zakresie produktów, budowania i skalowania biznesów oraz cyfryzacji w wielu odnoszących sukcesy i działających globalnie firmach technologicznych takich jak Careem (przejęta przez UBER), Ladbrokes, Sabre Inc., Avis i TUI Travel Plc.
Vaclav Rehor będzie kierował działaniami integracyjnymi po fuzji oraz monitorowaniem i optymalizacją wyników biznesowych. Ostatnio Vaclav był dyrektorem generalnym Prague Airport/Czech Aeroholding. Przed objęciem stanowiska na lotnisku w Pradze pełnił szereg najwyższych funkcji m.in. jako dyrektor finansowy FleetCor Europe Londyn/UE, gdzie kierował działaniami związanymi z wydajnością firmy i skupiał się głównie na transformacji i ekspansji międzynarodowej.
„Z przyjemnością ogłaszam te dwie nominacje do naszego silnego zespołu kierowniczego. Technologia jest tym, co naprawdę napędza Eurowag i naszą wizję zrewolucjonizowania mobilności na drogach. Doświadczenie Mittu w skalowaniu globalnych firm platformowych i transformacji firm technologicznych będzie miało kluczowe znaczenie, ponieważ budujemy naszą platformę płatniczą i mobilną, by stawała się bezkonkurencyjnym i kompleksowym rozwiązaniem rynkowym. Chcemy wykorzystywać technologię, aby ułatwić życie naszym klientom, niezależnie od wielkości ich działalności.
Cieszymy się również, że możemy powitać Václava, którego rozległe doświadczenie w kierowaniu transformacją cyfrową, zrównoważonym wzrostem i ekspansją międzynarodową będzie miało kluczowe znaczenie, ponieważ nadal rozwijamy się na dużą skalę i w tempie, zarówno organicznym, jak i poprzez fuzje i przejęcia, takie jak niedawne przejęcie WebEye. Jestem bardzo podekscytowany współpracą z Mittu, Václavem i resztą naszego zespołu” – powiedział Martin Vohánka, założyciel i dyrektor generalny Eurowag.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.