Eurowag rozbudowuje zespół kierowniczy wyższego szczebla
Eurowag ogłosił dwie zmiany w swoim zespole kierowniczym wyższego szczebla. Starszy wiceprezes ds. technologii Mittu Sridhara został mianowany dyrektorem ds. operacyjnych w Eurowag a były dyrektor generalny lotniska w Pradze, Vaclav Rehor, został powołany na stanowisko Chief Performance Officer. Obaj są członkami Komitetu Wykonawczego (ExCo).
W nowej roli dyrektora ds. operacyjnych Mittu Sridhara skupi swoje wysiłki na realizacji misji Eurowag, by stawać się liderem technologicznym w dziedzinie mobilności komercyjnej. Ma on ponad dwudziestoletnie doświadczenie na poziomie zarządu, doradzając w zakresie produktów, budowania i skalowania biznesów oraz cyfryzacji w wielu odnoszących sukcesy i działających globalnie firmach technologicznych takich jak Careem (przejęta przez UBER), Ladbrokes, Sabre Inc., Avis i TUI Travel Plc.
Vaclav Rehor będzie kierował działaniami integracyjnymi po fuzji oraz monitorowaniem i optymalizacją wyników biznesowych. Ostatnio Vaclav był dyrektorem generalnym Prague Airport/Czech Aeroholding. Przed objęciem stanowiska na lotnisku w Pradze pełnił szereg najwyższych funkcji m.in. jako dyrektor finansowy FleetCor Europe Londyn/UE, gdzie kierował działaniami związanymi z wydajnością firmy i skupiał się głównie na transformacji i ekspansji międzynarodowej.
„Z przyjemnością ogłaszam te dwie nominacje do naszego silnego zespołu kierowniczego. Technologia jest tym, co naprawdę napędza Eurowag i naszą wizję zrewolucjonizowania mobilności na drogach. Doświadczenie Mittu w skalowaniu globalnych firm platformowych i transformacji firm technologicznych będzie miało kluczowe znaczenie, ponieważ budujemy naszą platformę płatniczą i mobilną, by stawała się bezkonkurencyjnym i kompleksowym rozwiązaniem rynkowym. Chcemy wykorzystywać technologię, aby ułatwić życie naszym klientom, niezależnie od wielkości ich działalności.
Cieszymy się również, że możemy powitać Václava, którego rozległe doświadczenie w kierowaniu transformacją cyfrową, zrównoważonym wzrostem i ekspansją międzynarodową będzie miało kluczowe znaczenie, ponieważ nadal rozwijamy się na dużą skalę i w tempie, zarówno organicznym, jak i poprzez fuzje i przejęcia, takie jak niedawne przejęcie WebEye. Jestem bardzo podekscytowany współpracą z Mittu, Václavem i resztą naszego zespołu” – powiedział Martin Vohánka, założyciel i dyrektor generalny Eurowag.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.