Komunikaty PR

Eventy integracyjne - jak pogodzić oczekiwania pracowników i pracodawców

2022-02-15  |  01:00
Biuro prasowe

Dzisiejsi pracownicy – szczególnie ci z pokolenia Z – oczekują od pracodawców nie tylko wynagrodzenia finansowego. Jednym z ważnych benefitów są eventy integracyjne dla firm i pracowników. Ich popularność wzrosła aż o połowę. Z reguły firmy organizują wyjazdy dla pracowników z jednym noclegiem, natomiast co trzecie przedsiębiorstwo decyduje się na 3-dniową integrację[1]. Pracownicy chcą niesztampowych wyjazdów integracyjnych. Firmy -efektów. Jak zorganizować event, który pogodzi interesy wszystkich?

Pandemia i izolacja spowodowały, że obecnie pracownicy chętniej niż przed wybuchem COVID-19 biorą udział w wyjazdach integracyjnych. Eventy integracyjne dla firm to jeden z kluczowych elementów nie tylko team buildingu, ale także employer brandingu. Już dzisiaj wiele firm planuje organizację wyjazdu w maju, czerwcu albo wczesną jesienią – czyli we wrześniu.

Pracownicy chcą nietypowych wyjazdów

Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace zdradza, że ze strony firm napływa coraz więcej zapytań o możliwość zorganizowania kompleksowego wyjazdu od A do Z.

 – Zauważamy, że firmy oczekują od agencji eventowej coraz więcej. Chcą współpracować z podmiotem, który zapewni im kompleksową organizację imprezy – dodaje ekspertka. – Naszym zadaniem jest zaproponowanie odpowiedniego miejsca na wyjazd, przedstawienie spersonalizowanego menu, a także dogodnego sposobu dojazdu. Ale najważniejsze jest przygotowanie scenariusza takiej imprezy, która ma na celu team building. Ten musi być szyty na miarę, dostosowany do potrzeb pracowników, a także profilu danej firmy i wieku uczestników. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych rozwiązań. Scenariusze szyte na miarę to sposób na to, aby zapewnić pracownikom jak najwięcej atrakcji.  

Scenariusze szyte na miarę

Organizacja eventów integracyjnych dla firm to zdecydowanie coś więcej niż wybór miejsca i odpowiedniego menu. Wśród popularnych scenariuszy imprez wymienić można turnieje kulinarne.

 – Gotowanie w czasie pandemii stało się bardzo modne. Z powodu zamknięcia restauracji wiele osób zdecydowało się podszkolić swoje umiejętności w tym zakresie – mówi Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy, gdzie do tej pory zrealizowano już ponad 1000 imprez. – Odpowiadając na zapotrzebowanie firm organizujemy dla nich m.in. turnieje kulinarne. Ich efektem są nie tylko pyszne potrawy. Do współpracy zapraszamy znanych z programów telewizyjnych kucharzy, którzy pokazują, jak wykonać smaczne dania z prostych składników. Często nawiązujemy przy tym do regionalności danego miejsca. Turniej to także okazja do współpracy między pracownikami i zdrowej rywalizacji między teamami.

Oprócz turniejów kulinarnych coraz więcej firm decyduje się także na zawody sportowe w stylu Runnmagedon. To także niejako wynik pandemii. Zamknięcie kin czy teatrów spowodowało, że wiele osób zaczęło ćwiczyć w domach. Zajęcia sportowe dla pracowników wpisują się w obecne trendy prozdrowotne. Zawody organizowane na świeżym powietrzu pomagają w budowaniu więzi między pracownikami. Przyspieszają także poznawanie zagadnień związanych z podejmowaniem ryzyka, pozwalają na szukanie kreatywnych rozwiązań problemów, a także ewentualnych konfliktów między pracownikami.

A gdzie najchętniej organizowane są eventy integracyjne dla firm? Wiele przedsiębiorstw decyduje się na wybór obiektów położonych w malowniczych zakątkach Polski, np. w Karkonoszach. Ważne, aby były one zlokalizowane w niedalekiej odległości od większego miasta. Niepewna sytuacja pandemiczna sprawia, że zagraniczne wyjazdy straciły na popularności.

 

 

 

 

 


[1] Dane Briefly

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.