Factory Warehouse Logistics – nowa spółka Rohlig Suus Logistics
Po okresie intensywnego rozwoju międzynarodowego i wejściu na siódmy rynek, Rohlig Suus Logistics tworzy nową spółkę. Factory Warehouse Logistics będzie zarządzała wszystkimi etapami logistyki produkcji swoich klientów.
Pandemia Covid-19 w wielu przypadkach przyspieszyła procesy zmian w organizacji pracy przedsiębiorstw. Rozwiązaniem zyskującym coraz większą popularność jest między innymi przekazanie zarządzania procesami logistycznymi w ręce wyspecjalizowanego zewnętrznego partnera. Ogranicza to nie tylko koszty związane z zarządzaniem personelem, obsługą floty pojazdów czy przestrzeniami magazynowymi, ale przede wszystkim pozwala firmie
na skoncentrowanie się na swojej głównej działalności, co w czasie kryzysu jest szczególnie istotne.
Nowa spółka oferuje kompleksowe zarządzanie logistką zakładów produkcyjnych – od etapu kompletowania komponentów, poprzez konsolidację materiałów w miejscu pochodzenia, aż po pakowanie zestawów i podzespołów. Factory Warehouse Logistics jest odpowiedzialna także m.in. za przejmowanie zorganizowanej części zakładu pracy, w tym zarządzanie personelem magazynowym, co zagwarantuje bezpieczeństwo realizacji zleceń.
– Dzięki naszemu wieloletniemu i zróżnicowanemu doświadczeniu w zarządzaniu logistyką produkcji, jesteśmy w stanie dostarczyć klientom usługę, która będzie dla nich wartością dodaną. Każdy projekt rozpoczynamy od pełnego przeglądu procesów logistycznych klienta i analizy ryzyka. Dzięki temu zwiększamy efektywność i bezpieczeństwo poszczególnych procesów logistycznych – mówi Rafał Małek, prezes Zarządu Factory Warehouse Logistics.
Factory Warehouse Logistics kieruje swoje usługi głównie do przedsiębiorstw, posiadających magazyny przyprodukcyjne. Zakres oferty obejmuje zarówno kompleksowe przejęcie procesów logistycznych, jak również zarządzanie usługami dodatkowymi np. montażem czy zarządzaniem opakowaniami zwrotnymi. Już dziś spółka realizuje kontrakt dla jednego
z największych producentów AGD w Polsce.
O Rohlig Suus Logistics
ROHLIG SUUS Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce. Firma specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy. W ciągu ostatnich 5 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2019 rok na poziomie 951 mln złotych. Aktualnie firma zatrudnia ponad 1700 osób w 30 oddziałach w kraju i zagranicą oraz zarządza ponad 250 tys. m kw. powierzchni magazynowej.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.