Factory Warehouse Logistics – nowa spółka Rohlig Suus Logistics
Po okresie intensywnego rozwoju międzynarodowego i wejściu na siódmy rynek, Rohlig Suus Logistics tworzy nową spółkę. Factory Warehouse Logistics będzie zarządzała wszystkimi etapami logistyki produkcji swoich klientów.
Pandemia Covid-19 w wielu przypadkach przyspieszyła procesy zmian w organizacji pracy przedsiębiorstw. Rozwiązaniem zyskującym coraz większą popularność jest między innymi przekazanie zarządzania procesami logistycznymi w ręce wyspecjalizowanego zewnętrznego partnera. Ogranicza to nie tylko koszty związane z zarządzaniem personelem, obsługą floty pojazdów czy przestrzeniami magazynowymi, ale przede wszystkim pozwala firmie
na skoncentrowanie się na swojej głównej działalności, co w czasie kryzysu jest szczególnie istotne.
Nowa spółka oferuje kompleksowe zarządzanie logistką zakładów produkcyjnych – od etapu kompletowania komponentów, poprzez konsolidację materiałów w miejscu pochodzenia, aż po pakowanie zestawów i podzespołów. Factory Warehouse Logistics jest odpowiedzialna także m.in. za przejmowanie zorganizowanej części zakładu pracy, w tym zarządzanie personelem magazynowym, co zagwarantuje bezpieczeństwo realizacji zleceń.
– Dzięki naszemu wieloletniemu i zróżnicowanemu doświadczeniu w zarządzaniu logistyką produkcji, jesteśmy w stanie dostarczyć klientom usługę, która będzie dla nich wartością dodaną. Każdy projekt rozpoczynamy od pełnego przeglądu procesów logistycznych klienta i analizy ryzyka. Dzięki temu zwiększamy efektywność i bezpieczeństwo poszczególnych procesów logistycznych – mówi Rafał Małek, prezes Zarządu Factory Warehouse Logistics.
Factory Warehouse Logistics kieruje swoje usługi głównie do przedsiębiorstw, posiadających magazyny przyprodukcyjne. Zakres oferty obejmuje zarówno kompleksowe przejęcie procesów logistycznych, jak również zarządzanie usługami dodatkowymi np. montażem czy zarządzaniem opakowaniami zwrotnymi. Już dziś spółka realizuje kontrakt dla jednego
z największych producentów AGD w Polsce.
O Rohlig Suus Logistics
ROHLIG SUUS Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce. Firma specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy. W ciągu ostatnich 5 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2019 rok na poziomie 951 mln złotych. Aktualnie firma zatrudnia ponad 1700 osób w 30 oddziałach w kraju i zagranicą oraz zarządza ponad 250 tys. m kw. powierzchni magazynowej.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.