Firmowe wigilie czas-start – restauratorzy Manufaktury zapraszają do wspólnego s
Grudzień już tuż-tuż, a wraz z nim czas wigilijnych spotkań firmowych. Restauratorzy z Manufaktury wiedzą, jak umilić takie spotkanie – wspaniałym jedzeniem i świąteczną atmosferą. Sprawdźcie, co przygotowali szefowie kuchni.
Al Dente, specjaliści od rzemieślniczych makaronów i ręcznie wyrabianej pizzy, zapraszają bardzo duże grupy – w sumie nawet do 70 osób. W industrialnych wnętrzach Bawełny i Szpulki zjecie nie tylko świąteczne klasyki, ale też inne specjały, np. buraczanego tatara z serem feta, pieczoną doradę z masłem ziołowym czy krem chałwowy z musem z owoców leśnych. Galicja może przyjąć 3 grupy w przedziale od 20 do 40 osób i ugości je specjałami kuchni polskiej.
Gruzińska uczta? Tylko w Kaukazie – tam, oprócz klasyków ze świątecznego stołu, znajdą się też specjały kuchni Bałkanów: ormiańskie pasty, chaczapuri czy khinkali z wołowiną i baraniną. Na biznesowe spotkania świąteczne zaprasza też Rajskie Manu, w którego wnętrzach zmieści się nawet 45-osobowa grupa. Jeśli zależy Wam na egzotycznych smakach, kierujcie się do restauracji Hot Spoon, gdzie szefowie kuchni zaserwują Wam najlepsze tajskie smaki. Własne wigilijne propozycje oferuje też Tawerna i Whiskey in the Jar, gdzie skosztujecie najbardziej soczystych steków i burgerów.
Szczegółowe informacje i zapisy w poszczególnych lokalach. Wszystkie numery kontaktowe do restauracji są dostępne na www.manufaktura.com.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.