Komunikaty PR

GLS przejmuje francuski start-up technologiczno-logistyczny Tousfacteurs

2022-06-22  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Amsterdam, 22 czerwca 2022 r. – Grupa GLS, wiodący międzynarodowy dostawca usług kurierskich, podpisała umowę przejęcia francuskiej firmy technologiczno-logistycznej Tousfacteurs. Zajmujący się ostatnim etapem procesu dostawy przesyłki, założony w 2015 r. paryski start-up specjalizuje się w opracowywaniu cyfrowych i zrównoważonych rozwiązań wzbogacających ofertę e-commerce. Przejęcie Tousfacteurs umożliwi Grupie GLS dalszą optymalizację doświadczeń klienta związanych z ostatnim etapem procesu dostawy, pozwalając na udoskonalenie usług opartych na zrównoważonym rozwoju.

Grupa GLS współpracuje z Tousfacteurs od 2019 roku, wykorzystując oferowane przez francuską firmę przyjazne dla środowiska dostawy rowerowe na terenie Paryża. Współpraca między firmami rozszerzyła się wraz z wdrożeniem przez Grupę GLS innowacyjnych rozwiązań cyfrowych Tousfacteurs, w tym autorskiej usługi Track & Engage, dzięki której proces dostawy jest dla odbiorcy doświadczeniem w pełni cyfrowym i wizualnym, jednocześnie działając jako kanał marketingowy pozwalający angażować klientów.

Grupa GLS będzie stosowała usługi Tousfacteur na większą skalę, zapewniając swoim klientom zrównoważone i cyfrowe rozwiązania na etapie doręczenia przesyłki.

Tousfacteurs będzie nadal obsługiwał swoich dotychczasowych klientów pod kierownictwem dwóch założycieli firmy: Benjamina Levine i Youssefa Tagemouati.

Dzięki przejęciu Tousfacteurs wzmocnimy nasz potencjał w zakresie rozwiązań cyfrowych
i przyjaznych środowisku
– mówi Nicolas Robert, dyrektor zarządzający GLS France. – Tousfacteurs zapewni nam szybki dostęp do wspaniałych, innowacyjnych rozwiązań, co pozwoli nam na doskonalenie w jednym z najważniejszych dla nas obszarów, jakim jest doświadczenie klienta – dodaje.

Bardzo cieszy nas, że możemy otworzyć ten nowy rozdział w naszej podróży – komentują Benjamin Levine i Youssef Tagemouati, założyciele Tousfacteurs. – Mamy teraz dostęp do dużej międzynarodowej sieci GLS i będziemy mogli skalować naszą działalność znacznie szybciej, zachowując jednocześnie cel, który przyświecał nam od samego początku: opracowywanie innowacyjnych, zrównoważonych i efektywnych rozwiązań dla firm kurierskich i ich klientów.

O Grupie GLS

Grupa GLS jest jednym z największych niezależnych dostawców usług kurierskich w Europie, z rozwiniętą aktywną obecnością w prawie wszystkich krajach kontynentu. W ramach sieci spółek zależnych, działa również w Kanadzie i na Zachodnim Wybrzeżu USA. Każdego dnia pozwala to GLS sprawnie dostarczać klientom i społecznościom miliony paczek i związanych z nimi historii. Swoją siecią GLS zarządza proaktywnie – rynki, na których działa, łączy w sposób elastyczny i zwinny, reagując na ich szybkie zmiany i dynamikę. Firma jest dumna z tego, że zapewnia swoim klientom w ponad 40 krajach wysokiej jakości usługi. Sieć GLS składa się z ponad 120 centrów dystrybucyjnych, ponad 1,6 tys. filii, 37 tys. pojazdów odpowiadających za ostatni etap dostawy i 4,5 tys. samochodów liniowych. Gwarantuje to doskonałą elastyczność i zwiększony zasięg działania. W latach 2021/22 Grupa GLS wygenerowała rekordowe przychody w wysokości 5 miliardów euro, dostarczając 870 milionów paczek na wszystkich obsługiwanych rynkach. Więcej informacji na stronie gls-group.com.

 

O Tousfacteurs

Założony w 2015 roku startup Tousfacteurs opracowuje technologiczne rozwiązania dla branży

usług kurierskich, specjalizując się w rozwiązaniach służących poprawie doświadczeń klienta

związanych z ostatnim etapem dostaw przesyłek. Działalność firmy opiera się na 3 filarach,

którymi są przyjazne środowisku doręczenia przesyłek (kilka tys. dostaw dziennie w 3

miastach Francji), licencjonowanie technologii dostaw poprzez oprogramowanie Proxipick©

umożliwiające innym przewoźnikom cyfryzację działalności i poprawę efektywności

operacyjnej, oraz wprowadzone w ostatnim czasie rozwiązanie Track & Engage© służące

poprawie doświadczenia klienta i budowaniu marki. Więcej informacji na temat Tousfacteurs

dostępnych jest na stronie https://www.tousfacteurs.com/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.