Grupa Selena nagrodzona Kryształem Polskiej Gospodarki

Grupa Selena, globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej, została nagrodzona Kryształem Polskiej Gospodarki. Kapituła konkursu przyznała Selenie nagrodę w kategorii „Odpowiedzialny biznes”, doceniając m.in. jej działania na rzecz zrównoważonego budownictwa i ograniczenia zmian klimatycznych.
Konkurs „Kryształy Polskiej Gospodarki” docenia działania przedsiębiorstw z polskim kapitałem oraz osób publicznych zaangażowanych w promocję i rozwój krajowej gospodarki. Podczas uroczystej gali nagrodzono laureatów w pięciu kategoriach: lokalny przedsiębiorca, wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, odpowiedzialny biznes, osobowość roku oraz eksporter. Nagroda dla przedsiębiorstwa szczególnie zaangażowanego w działania w duchu odpowiedzialnego biznesu trafiła do Grupy Selena.
– Dekarbonizacja budownictwa i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju to fundamentalne elementy strategii Grupy Selena. Opracowując nasze produkty i usługi, od początku dbaliśmy o ich energooszczędność i komfort użytkownika, które dziś są częścią celów ESG. Bierzemy je pod uwagę, bo wierzymy, że w ten sposób możemy włączyć się w walkę o lepszą przyszłość naszej planety. To nie tylko trend, ale nasz obowiązek wobec kolejnych pokoleń. To miłe i bardzo ważne, że nasze starania zyskują uznanie, a podobne cele stawia sobie coraz szersze grono przedsiębiorców – podkreślał Krzysztof Ościłowicz, dyrektor finansowy Grupy Selena, podczas gali rozdania nagród.
Kapituła konkursowa podkreśliła w uzasadnieniu nagrody trzy ważne aspekty wyróżniające działalność Seleny. Pierwszym z nich są bezpieczne warunki życia i pracy w miejscach budowanych z użyciem produktów Seleny. Drugi to duża koncentracja na środowisku naturalnym – dbanie o rozwój zrównoważonych procesów produkcyjnych i budowlanych, ich wpływ na środowisko, pracowników oraz mieszkańców. Doceniono także umożliwianie efektywnego prowadzenia prac budowlanych, poprzez wytwarzanie wysokiej jakości produktów umożliwiających przyspieszenie procesów konstrukcyjnych.
Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych. Członkami kapituły konkursowej Kryształów Polskiej Gospodarki byli: Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów RP i minister aktywów państwowych, Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, Adam Abramowicz, rzecznik MŚP, Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, prof. Zbigniew Krysiak, przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana oraz Grzegorz Tomaszewski i Piotr Hofman z Forum Polskiej Gospodarki.
Grupa SELENA od początku działalności stawia na rozwój i opracowywanie innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa, które są łatwe w użyciu, przyspieszają prace wykonawców i pozwalają pracować zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. W 2022 r. wdrożyła nową linię do produkcji biopolimerów, co stanowi ważny krok
w kierunku tworzenia produktów ekologicznych i zrównoważonych środowiskowo. Wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w budownictwie i sektorze chemii budowalnej stanowi jeden z priorytetów strategii biznesowej Grupy. Grupa Selena jest też jednym z fundatorów Fundacji Inteligentny Start, która wspiera rozwój zawodowy młodych Polaków i wzmacnia potencjał polskich przedsiębiorstw.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.