Grupa Selena nagrodzona Kryształem Polskiej Gospodarki

Grupa Selena, globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej, została nagrodzona Kryształem Polskiej Gospodarki. Kapituła konkursu przyznała Selenie nagrodę w kategorii „Odpowiedzialny biznes”, doceniając m.in. jej działania na rzecz zrównoważonego budownictwa i ograniczenia zmian klimatycznych.
Konkurs „Kryształy Polskiej Gospodarki” docenia działania przedsiębiorstw z polskim kapitałem oraz osób publicznych zaangażowanych w promocję i rozwój krajowej gospodarki. Podczas uroczystej gali nagrodzono laureatów w pięciu kategoriach: lokalny przedsiębiorca, wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, odpowiedzialny biznes, osobowość roku oraz eksporter. Nagroda dla przedsiębiorstwa szczególnie zaangażowanego w działania w duchu odpowiedzialnego biznesu trafiła do Grupy Selena.
– Dekarbonizacja budownictwa i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju to fundamentalne elementy strategii Grupy Selena. Opracowując nasze produkty i usługi, od początku dbaliśmy o ich energooszczędność i komfort użytkownika, które dziś są częścią celów ESG. Bierzemy je pod uwagę, bo wierzymy, że w ten sposób możemy włączyć się w walkę o lepszą przyszłość naszej planety. To nie tylko trend, ale nasz obowiązek wobec kolejnych pokoleń. To miłe i bardzo ważne, że nasze starania zyskują uznanie, a podobne cele stawia sobie coraz szersze grono przedsiębiorców – podkreślał Krzysztof Ościłowicz, dyrektor finansowy Grupy Selena, podczas gali rozdania nagród.
Kapituła konkursowa podkreśliła w uzasadnieniu nagrody trzy ważne aspekty wyróżniające działalność Seleny. Pierwszym z nich są bezpieczne warunki życia i pracy w miejscach budowanych z użyciem produktów Seleny. Drugi to duża koncentracja na środowisku naturalnym – dbanie o rozwój zrównoważonych procesów produkcyjnych i budowlanych, ich wpływ na środowisko, pracowników oraz mieszkańców. Doceniono także umożliwianie efektywnego prowadzenia prac budowlanych, poprzez wytwarzanie wysokiej jakości produktów umożliwiających przyspieszenie procesów konstrukcyjnych.
Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych. Członkami kapituły konkursowej Kryształów Polskiej Gospodarki byli: Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów RP i minister aktywów państwowych, Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, Adam Abramowicz, rzecznik MŚP, Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, prof. Zbigniew Krysiak, przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana oraz Grzegorz Tomaszewski i Piotr Hofman z Forum Polskiej Gospodarki.
Grupa SELENA od początku działalności stawia na rozwój i opracowywanie innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa, które są łatwe w użyciu, przyspieszają prace wykonawców i pozwalają pracować zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. W 2022 r. wdrożyła nową linię do produkcji biopolimerów, co stanowi ważny krok
w kierunku tworzenia produktów ekologicznych i zrównoważonych środowiskowo. Wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w budownictwie i sektorze chemii budowalnej stanowi jeden z priorytetów strategii biznesowej Grupy. Grupa Selena jest też jednym z fundatorów Fundacji Inteligentny Start, która wspiera rozwój zawodowy młodych Polaków i wzmacnia potencjał polskich przedsiębiorstw.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.