Impel nowym udziałowcem miejskiej spółki MPGKiM w Siemianowicach
Impel S.A. kupił udziały w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Siemianowicach Śląskich. Nowy udziałowiec zapowiada duże inwestycje w rozwój zaplecza technicznego i kompetencyjnego załogi, a także deklaruje szeroką współpracę z władzami miasta.
MPGKiM w Siemianowicach Śląskich to spółka pracownicza, w której największe udziały – 26 proc. - miało do tej pory miasto. Od 14 grudnia Impel S.A. objął pakiet ponad 38 proc.
Nowy inwestor, który jest największym udziałowcem, zapowiada gotowy, korzystny dla gminy i pracowników spółki plan jej rozwoju. - Planujemy przede wszystkim unowocześnienie parku maszynowego, remonty infrastruktury – baz, zaplecza socjalnego, a także informatyzację całej organizacji. Wchodzimy bowiem do MPGKiM z konkretną wizją – chcemy rozwinąć spółkę w nowoczesny podmiot, świadczący usługi najwyższej jakości, zgodnie z najwyższymi standardami rynkowymi – podkreśla Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel S.A.
Impel S.A. to doświadczony gracz na rynku w tej branży. Jako największa spółka outsourcingowa w Polsce, od ponad 30 lat prowadzi działalność jako czołowy dostawca usług dla instytucji i przedsiębiorstw, m.in. w zakresie zarządzania nieruchomościami, usług porządkowych czy ochrony mienia. W siemianowickiej spółce zamierza wykorzystać swoje doświadczenia również w kwestiach zarządzania, standardów obsługi klientów, a także inwestować w zespół.
- Chcemy budować pozycję firmy w oparciu o kompetencje doświadczonych, obecnie zatrudnionych pracowników, ale też pracować na rzecz przyciągania nowej, młodej kadry specjalistów. Zależy nam bowiem, aby docelowo spółka MPGKiM stała się atrakcyjną organizacją i dobrym miejscem na rozpoczęcie kariery zawodowej – podkreśla prezes Grzegorz Dzik.
Impel S. A. deklaruje również mocną współpracę z władzami Siemianowic. – Jako strategiczny inwestor miejskiej spółki, oferujemy nasze wsparcie także w innych dziedzinach działalności miasta – przede wszystkim tych, bezpośrednio służących mieszkańcom - jak choćby sport i rekreacja – dodaje prezes Impel S. A.
Impel świadczy dziś specjalistyczne usługi w ponad 20 obszarach.
Więcej informacji o firmie: https://www.impel.pl/
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.