Imprezy firmowe w górach – jak osiągnąć szczyty integracji?
Integracja i team building to wyzwanie współczesnych HR-owców. Co ciekawe, to sami pracownicy apelują do pracodawców o organizowanie wyjazdów, a spotkania w dużym gronie uznawane są za kluczowy benefit 2022 roku. Twierdzi tak aż 70 proc. pracowników[1]. Imprezy firmowe w górach cieszą się coraz większą popularnością. W jaki sposób zorganizować udany wyjazd? Ekspert ma dla nas kilka rad.
9 na 10 pracowników bierze udział w wyjazdach integracyjnych, a firmy organizują od 1 do 3 eventów rocznie. Jednorazowy budżet na osobę wynosi od 200 do nawet 400 złotych[2]. Przedstawiciele firm przyznają, że wyjazd integracyjny do świetna okazja do team buildingu i element employer branding. Polacy podczas pandemii docenili ciszę i spokój, a także czas spędzany na łonie natury. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się imprezy firmowe w górach.
Daj wybór pracownikom
Zdaniem eksperta warto dać wybór pracownikom, aby to oni zdecydowali, dokąd pragną pojechać.
– Podczas organizacji imprezy firmowej na początku dobrze zrobić ankietę wśród pracowników. Wyselekcjonujmy najciekawsze 2-3 miejsca w Polsce i pozwólmy zdecydować – podpowiada Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace. – Zauważamy coraz większe zainteresowanie imprezami firmowymi w górach. – zdradza Joanna Hoc-Kopiej, Dwór Korona Karkonoszy. - Wpływają do nas zapytania z całej Polski. Obecnie firmy cenią sobie ciszę i bliskość przyrody, a to może zagwarantować hotel położony z dala od wielkomiejskiego gwaru. Ogromną rolę odgrywa lokalność oraz jakość i naturalne pochodzenie produktów serwowanych podczas śniadań czy obiadów. Firmy coraz częściej organizują także warsztaty kulinarne dla swoich pracowników, podczas których wykorzystują lokalne produkty charakterystyczne dla danego regionu.
Postaw na dobrze zlokalizowany obiekt
W dzisiejszym, zabieganym świecie, czas odgrywa kluczową rolę. I choć wielu pracowników pragnie spędzić kilka dni w małej i spokojnej miejscowości, nadal zasadnicze znaczenie ma lokalizacja danego hotelu. Wybieraj zatem obiekty, do których będzie dobry dojazd. W trendzie na pewno nie będą duże miasta. Sprawdź także, czy w okolicy znajduje się zbiornik wodny, a także jakie lokalne atrakcje może wam zaproponować dany obiekt.
– Hotele położone na wsi cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób pragnie integracji ze współpracownikami, a jednocześnie unika zatłoczonych miejsc. Bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę podczas wyboru odpowiedniego obiektu na integrację. – zwraca uwagę ekspertka z Commplace. - Hotele położne tuż obok popularnych kurortów to strzał w dziesiątkę. Wieczorami można postawić na integrację we własnym gronie w otoczeniu przyrody, zaś za dnia zapewnić atrakcje w pobliskiej, większej miejscowości – dodaje Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy, w którym zorganizowano już ponad 1000 imprez.
Motyw i klimat
Imprezy firmowe w górach to doskonała okazja do tego, aby zmotywować pracowników do wspólnej zabawy. Wybierz odpowiedni motyw wspólnego wieczoru. Poinformuj pracowników, co proponujesz i co możesz im zaoferować na miejscu. Decydując się na integrację w górach zimą, możesz zorganizować np. wieczorny kulig i swojską biesiadę przy akompaniamencie lokalnej kapeli.
Imprezy integracyjne to świetne doświadczenie dla pracowników i pracodawców. Pozwalają zmotywować do pracy i umożliwiają budowanie wspólnych wspomnień. Pamiętaj jednak, aby harmonogram wyjazdu nie był zbyt napięty. Pozwól swoim pracownikom na odpoczynek i cieszenie się chwilami spędzonymi w pięknych okolicznościach przyrody.
[1] Dane Pracuj.pl
[2] Dane Briefly
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.