Komunikaty PR

Innowacyjne rozwiązania – System Automatycznego Transportu Palet

2022-06-16  |  01:00
Biuro prasowe

Transport wewnętrzny wywiera znaczący wpływ na skuteczne planowanie produkcji i zarządzanie magazynem. Automatyczny transport palet sprawdzi się na halach produkcyjnych i magazynowych, w których wiodącym nośnikiem logistycznym jest paleta. Poszukiwanie przewagi konkurencyjnej przez pojedyncze przedsiębiorstwa, sprawia, że Przemysł 4.0 nabiera rozpędu, także z punktu widzenia klienta. Należy jednak podkreślić, że nie byłoby to możliwe bez wdrażania innowacyjnych rozwiązań.

 

Dlaczego warto zautomatyzować procesy produkcyjne i magazynowe?

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych i magazynowych pomagają wyróżnić się na tle konkurencji. W związku z tym przedsiębiorstwa opracowują i wdrażają inteligentne rozwiązania, aby zoptymalizować łańcuch dostaw i odbiorów.

 

Rozwiązania autonomiczne nie tylko zwiększają wydajność produkcji, lecz także pozwalają uniknąć najczęstszych błędów podczas obsługi ładunków oraz przygotowywania i pakowania zamówień. Badania pokazują, że automatyzacja produkcji i magazynu obniża koszty pracy, a jednocześnie pomaga firmom radzić sobie z rotacją pracowników.

 

Konfiguracja autonomicznych robotów pozwala skutecznie zarządzać łańcuchem dostaw, co wpływa bezpośrednio na efektywność produkcji i gospodarki magazynowej - tłumaczy Wojciech Klein z Etisoft. – Takie podejście pozwala również na redukcję kosztów obsługi intralogistycznej firmy i zwiększa bezpieczeństwo realizowanych procesów  - dodaje ekspert.

 

System Automatycznego Transportu: najważniejsze cechy

Doceniony przez ekspertów System Automatycznego Transportu Palet wykorzystuje robot mobilny AGV/AMR - IntraBot Lift 550. Proponowane rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo pracownikom produkcyjnym i magazynowym. Robot może transportować drewniane palety, jak i te wykonane z tworzywa. Tablice i terminale przewoźnika informują o jego statusie, co poprawia efektywność pracy.

 

Wojciech Klein z firmy Etisoft podkreśla, że robot sprawdzi się zarówno w technologii beztaśmowej, jak i taśmowej. Wyposażony został w zaawansowany system bezpieczeństwa, składający się z szeregu czujników, które informują o nadchodzących pracownikach, napotkanych obiektach i obecności załadunku. 

 

Prezentowany system składa się z jednego lub kilku robotów IntraBot Lift 550. Oprócz tego zawiera doki rozładunkowo-załadunkowe, oprogramowanie Intrafleet i punkty ładowania - ładowarki automatyczne. Autorskie rozwiązanie firmy Etisoft pozwala na autonomiczny transport ładunków do 550 kg. Zarządzanie misjami robotów odbywa się za pomocą aplikacji Intrafleet, która sprawia, że generowanie zleceń transportowych może być w pełni automatyczne i bezobsługowe

 

Jakie korzyści niesie ze sobą automatyzacja transportu palet?

Pierwszą zaletą automatycznego transportu palet jest możliwość systemowego wyzwalania misji dzięki integracji IT klienta z systemami klasy MES lub WMS, co przy odpowiednio zdefiniowanej logice procesu sprawia, że transport przebiega bez ingerencji personelu.

 

Kolejną korzyścią jest bezpieczeństwo procesu, uzyskane dzięki wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów do autonomicznego poruszania się robotów, w tym wykrywania przeszkód na trasie i szukania alternatywnych ścieżek. Roboty z dużą precyzją potrafią omijać obiekty i realizować misje transportowe.

 

Proponowane rozwiązanie pozwala zastąpić operatorów i wózki widłowe autonomicznymi robotami. Wszystko po to, aby pracownicy mogli zająć się zadaniami, które ze względu na swoją specyfikę nie nadają się do automatyzacji, np. mało powtarzalne czynności, a te powtarzalne mogły realizować maszyny.

 

Przedsiębiorca, który wprowadzi u siebie taki system, może liczyć na maksymalne wykorzystanie istniejącej infrastruktury zakładu produkcyjnego lub magazynu, bez konieczności dokonywania znaczących zmian. Mając wsparcie w postaci partnera, który zapewnia m.in. analizę przedwdrożeniową, zaprojektowanie i wdrożenie całego systemu oraz obsługę serwisową, pozostaje tylko cieszyć się z efektów wdrożonego rozwiązania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.