Komunikaty PR

Instalacje sanitarne – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

2020-03-22  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.05 MB )

Budowa lub remont domu już nie jednej osobie spędziły sen z powiek. Bardzo często jest tak, że nie zwracamy uwagi na elementy, których nie widać, skupiając się na ogólnym wyglądzie i uważamy, że na instalacjach sanitarnych można zaoszczędzić. A to duży błąd.

Na etapie planowania instalacji wodno-kanalizacyjnej (zimna oraz ciepła woda użytkowa i kanalizacja) musimy zwrócić uwagę na kilka podstawowych szczegółów, aby wszystko funkcjonowało bez zarzutu i przez wiele lat.

– Koszt odpowiedniej instalacji to na ogół raptem około 2% wartości całej inwestycji, trudno więc uznać te kwoty za duże obciążenie i naprawdę nie warto w tym przypadku szukać oszczędności. Wybierając materiały tańsze, nie zyskamy wiele, a później do stracenia mamy bardzo dużo – mówi Adrian Biedrzycki, przedstawiciel firmy Bolesta, dystrybutora instalacji grzewczych i sanitarnych, i dodaje, że w przypadku zastosowania materiałów o nieodpowiedniej jakości, a w konsekwencji ich awarii, usunięcie zniszczeń spowodowanych przez wodę (zawilgocenie, naprawa konstrukcji, remont podłóg, ścian itp.) może stanowić aż ok. 25% wartości inwestycji.

Rozpoczynając prace remontowo–budowlane należy dobrze zaplanować sposób rozprowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej. Podstawą jest doprowadzenie wody do wszystkich urządzeń sanitarnych (m.in. wanny bądź kabiny prysznicowej, zlewu, umywalki, miski ustępowej bądź pralki) oraz zachowanie odpowiednich spadków przy wykonywaniu kanalizacji, aby ścieki mogły zostać odprowadzone w sposób grawitacyjny do pionów.
Szczególną uwagę należy zwrócić na parametry techniczne wybieranych materiałów, aby były one odporne na warunki, w których będą pracowały. W zależności od tego o jakim elemencie mówimy mogą to być: materiał, z którego został wykonany, ciśnienie nominalne (PN) bądź temperatura maksymalna (Tmax).

Na rynku instalacyjnym możemy znaleźć dużą ilość producentów i systemów – rozpoczynając od materiałów z polipropylenu łączonych poprzez zgrzewanie, przez systemy skręcane, zaciskane, z nasuwanym pierścieniem, lutowane, na klejonych kończąc. Największą zaletą rur z tworzyw sztucznych jest ich mała chropowatość oraz brak występowania korozji i kolmatacji. Oprócz zalet technicznych są one często wybierane ze względu na przystępną cenę, a także łatwość montażu.

– W przypadku materiałów instalacyjnych nie ma miejsca na kompromisy – należy postawić na jakość i sprawdzone rozwiązania. Obecnie instalacje prowadzone są w ścianie bądź w posadzce i aby spać spokojnie musimy mieć gwarancję, że nasze materiały są najwyższej jakości. W codziennej pracy bazujemy na produktach systemu KAN-therm. Producent w swojej ofercie posiada kompletne systemy z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej, stali węglowej ocynkowanej, miedzi prasowanej do gazu, a także rozdzielacze oraz automatykę do ogrzewania podłogowego udzielając przy tym
10 -cio letniej gwarancji na swoje wyroby - mówi ekspert marki Bolesta.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.