Komunikaty PR

Instalacje sanitarne – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

2020-03-22  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.05 MB )

Budowa lub remont domu już nie jednej osobie spędziły sen z powiek. Bardzo często jest tak, że nie zwracamy uwagi na elementy, których nie widać, skupiając się na ogólnym wyglądzie i uważamy, że na instalacjach sanitarnych można zaoszczędzić. A to duży błąd.

Na etapie planowania instalacji wodno-kanalizacyjnej (zimna oraz ciepła woda użytkowa i kanalizacja) musimy zwrócić uwagę na kilka podstawowych szczegółów, aby wszystko funkcjonowało bez zarzutu i przez wiele lat.

– Koszt odpowiedniej instalacji to na ogół raptem około 2% wartości całej inwestycji, trudno więc uznać te kwoty za duże obciążenie i naprawdę nie warto w tym przypadku szukać oszczędności. Wybierając materiały tańsze, nie zyskamy wiele, a później do stracenia mamy bardzo dużo – mówi Adrian Biedrzycki, przedstawiciel firmy Bolesta, dystrybutora instalacji grzewczych i sanitarnych, i dodaje, że w przypadku zastosowania materiałów o nieodpowiedniej jakości, a w konsekwencji ich awarii, usunięcie zniszczeń spowodowanych przez wodę (zawilgocenie, naprawa konstrukcji, remont podłóg, ścian itp.) może stanowić aż ok. 25% wartości inwestycji.

Rozpoczynając prace remontowo–budowlane należy dobrze zaplanować sposób rozprowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej. Podstawą jest doprowadzenie wody do wszystkich urządzeń sanitarnych (m.in. wanny bądź kabiny prysznicowej, zlewu, umywalki, miski ustępowej bądź pralki) oraz zachowanie odpowiednich spadków przy wykonywaniu kanalizacji, aby ścieki mogły zostać odprowadzone w sposób grawitacyjny do pionów.
Szczególną uwagę należy zwrócić na parametry techniczne wybieranych materiałów, aby były one odporne na warunki, w których będą pracowały. W zależności od tego o jakim elemencie mówimy mogą to być: materiał, z którego został wykonany, ciśnienie nominalne (PN) bądź temperatura maksymalna (Tmax).

Na rynku instalacyjnym możemy znaleźć dużą ilość producentów i systemów – rozpoczynając od materiałów z polipropylenu łączonych poprzez zgrzewanie, przez systemy skręcane, zaciskane, z nasuwanym pierścieniem, lutowane, na klejonych kończąc. Największą zaletą rur z tworzyw sztucznych jest ich mała chropowatość oraz brak występowania korozji i kolmatacji. Oprócz zalet technicznych są one często wybierane ze względu na przystępną cenę, a także łatwość montażu.

– W przypadku materiałów instalacyjnych nie ma miejsca na kompromisy – należy postawić na jakość i sprawdzone rozwiązania. Obecnie instalacje prowadzone są w ścianie bądź w posadzce i aby spać spokojnie musimy mieć gwarancję, że nasze materiały są najwyższej jakości. W codziennej pracy bazujemy na produktach systemu KAN-therm. Producent w swojej ofercie posiada kompletne systemy z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej, stali węglowej ocynkowanej, miedzi prasowanej do gazu, a także rozdzielacze oraz automatykę do ogrzewania podłogowego udzielając przy tym
10 -cio letniej gwarancji na swoje wyroby - mówi ekspert marki Bolesta.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Dwie na trzy firmy należące do kobiet utrzymują się na rynku ponad 3 lata Biuro prasowe
2024-05-14 | 16:20

Dwie na trzy firmy należące do kobiet utrzymują się na rynku ponad 3 lata

Wśród biznesów zakładanych przez kobiety aż 85 proc. jest w stanie przetrwać pierwsze dwa lata działalności. Najbardziej decydujący jest drugi rok prowadzenia firmy, jednak
Firma Platige Image otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich
2024-05-13 | 19:23

Platige Image otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich

Las Palmas zostaje kolejnym miejscem na mapie świata, gdzie swoją siedzibę uruchamia Platige Image, dołączając do kilkunastu studiów, które otworzyły swoje podwoje na wyspach
Firma Gotówka od NFG pomoże firmom zachować płynność finansową
2024-05-07 | 15:25

Gotówka od NFG pomoże firmom zachować płynność finansową

Martin Kaczmarski wprowadza nową usługę dla przedsiębiorstw     Blisko 9 na 10 firm z sektora MŚP wystawia faktury z odroczonym terminem płatności. W razie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rewolucja w legislacji dotyczącej opakowań i powstających z nich odpadów. Działania firm wyprzedzają wymogi prawne

Po długich i burzliwych pracach Parlament Europejski przyjął ostatecznie pod koniec kwietnia br. rozporządzenie PPWR w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Oczekuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w 2026 roku i będą stanowić rewolucję nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla przemysłu, który będzie musiał położyć dużo większy nacisk na ekoprojektowanie i wziąć odpowiedzialność za odpady powstające z wytwarzanych produktów. Część firm już zaczęła wprowadzać w tym zakresie zmiany na własną rękę, m.in. eliminując odpady z tworzyw sztucznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.