Komunikaty PR

Instalacje sanitarne – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

2020-03-22  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.05 MB )

Budowa lub remont domu już nie jednej osobie spędziły sen z powiek. Bardzo często jest tak, że nie zwracamy uwagi na elementy, których nie widać, skupiając się na ogólnym wyglądzie i uważamy, że na instalacjach sanitarnych można zaoszczędzić. A to duży błąd.

Na etapie planowania instalacji wodno-kanalizacyjnej (zimna oraz ciepła woda użytkowa i kanalizacja) musimy zwrócić uwagę na kilka podstawowych szczegółów, aby wszystko funkcjonowało bez zarzutu i przez wiele lat.

– Koszt odpowiedniej instalacji to na ogół raptem około 2% wartości całej inwestycji, trudno więc uznać te kwoty za duże obciążenie i naprawdę nie warto w tym przypadku szukać oszczędności. Wybierając materiały tańsze, nie zyskamy wiele, a później do stracenia mamy bardzo dużo – mówi Adrian Biedrzycki, przedstawiciel firmy Bolesta, dystrybutora instalacji grzewczych i sanitarnych, i dodaje, że w przypadku zastosowania materiałów o nieodpowiedniej jakości, a w konsekwencji ich awarii, usunięcie zniszczeń spowodowanych przez wodę (zawilgocenie, naprawa konstrukcji, remont podłóg, ścian itp.) może stanowić aż ok. 25% wartości inwestycji.

Rozpoczynając prace remontowo–budowlane należy dobrze zaplanować sposób rozprowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej. Podstawą jest doprowadzenie wody do wszystkich urządzeń sanitarnych (m.in. wanny bądź kabiny prysznicowej, zlewu, umywalki, miski ustępowej bądź pralki) oraz zachowanie odpowiednich spadków przy wykonywaniu kanalizacji, aby ścieki mogły zostać odprowadzone w sposób grawitacyjny do pionów.
Szczególną uwagę należy zwrócić na parametry techniczne wybieranych materiałów, aby były one odporne na warunki, w których będą pracowały. W zależności od tego o jakim elemencie mówimy mogą to być: materiał, z którego został wykonany, ciśnienie nominalne (PN) bądź temperatura maksymalna (Tmax).

Na rynku instalacyjnym możemy znaleźć dużą ilość producentów i systemów – rozpoczynając od materiałów z polipropylenu łączonych poprzez zgrzewanie, przez systemy skręcane, zaciskane, z nasuwanym pierścieniem, lutowane, na klejonych kończąc. Największą zaletą rur z tworzyw sztucznych jest ich mała chropowatość oraz brak występowania korozji i kolmatacji. Oprócz zalet technicznych są one często wybierane ze względu na przystępną cenę, a także łatwość montażu.

– W przypadku materiałów instalacyjnych nie ma miejsca na kompromisy – należy postawić na jakość i sprawdzone rozwiązania. Obecnie instalacje prowadzone są w ścianie bądź w posadzce i aby spać spokojnie musimy mieć gwarancję, że nasze materiały są najwyższej jakości. W codziennej pracy bazujemy na produktach systemu KAN-therm. Producent w swojej ofercie posiada kompletne systemy z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej, stali węglowej ocynkowanej, miedzi prasowanej do gazu, a także rozdzielacze oraz automatykę do ogrzewania podłogowego udzielając przy tym
10 -cio letniej gwarancji na swoje wyroby - mówi ekspert marki Bolesta.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024 Biuro prasowe
2024-11-28 | 13:00

Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024

Maxi Zoo, lider w branży zoologicznej, zostało wyróżnione prestiżowym godłem „Friendly Workplace 2024” za swoje nowoczesne podejście do zarządzania relacjami z
Firma Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
2024-11-28 | 09:30

Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.

26 listopada br. Rada Nadzorcza FBSerwis S.A. podjęła decyzję o poszerzeniu składu Zarządu FBSerwis S.A. – spółki należącej do Grupy Budimex, zajmującej się gospodarką
Firma Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
2024-11-27 | 12:00

Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?

OPEX, CAPEX, ROI, ROE, ROCE, narzut, marża – znajomość finansowej terminologii nie powinna być zarezerwowana w firmie dla dyrektora finansowego czy członków zarządu. Finanse są

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.