Interprint GmbH poszerza swój zarząd
Stephan Igel wzmocni Interprint GmbH jako dyrektor zarządzający od 1 lipca 2022 roku i dołączy do zespołu w skład którego wchodzą: Hideo Yoshikawa (CEO), Jens Bauer (CFO), Robert Bierfreund (COO) i Holger Dzeia (CSO). Ponadto, jako CBDO (Chief Business Development Officer – Dyrektor ds. rozwoju działalności), przejmie całkowitą odpowiedzialność za regionalny i produktowy rozwój działań biznesowych, jak również za zarządzanie produktami w ramach międzynarodowej organizacji.
Stephan Igel ma 54 lata, jest żonaty i ma jedną córkę. Jest menedżerem z doświadczeniem w handlu międzynarodowym i sprawdzonym ekspertem w branży papierów dekoracyjnych. Po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem zajmował różne odpowiedzialne stanowiska kierownicze przez prawie 30 lat w Felix Schoeller Group, jednym z największych na świecie producentów papieru fotograficznego i bazowego pod druk dekoracyjny.
Hideo Yoshikawa (CEO): „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Stephan Igel, wieloletni i bardzo szanowany specjalista w branży, dołączył do naszego globalnego zespołu, aby kontynuować ponad 50-letnią historię sukcesu firmy INTERPRINT”

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.