Komunikaty PR

Jak utrzymać czystość i skutecznie zdezynfekować biuro?

2020-07-22  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Jaskuła
Good One PR

Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
ewelina.jaskula|goodonepr.pl| |ewelina.jaskula|goodonepr.pl
665 339 877
www.goodonepr.pl/

W aktualnej sytuacji epidemicznej zachowanie wysokich standardów czystości i sterylności przestrzeni biurowej jest szczególnie ważne. Duże skupiska ludzi, open space’y czy jedzenie przy biurku tworzą idealne warunki do rozwoju bakterii i rozprzestrzeniania się wirusów. Pracodawcy regularnie korzystają z usług firm sprzątających, ale powinni również szukać dodatkowego wsparcia w dezynfekcji biur. Jednym z tego typu rozwiązań są oczyszczacze powietrza wyposażone w lampy UV-C.

Utrzymanie wysokiego poziomu higieny w biurze to nie lada wyzwanie. O ile pracownicy są zaznajomieni z ergonomiczną postawą podczas pracy przy komputerze, a częsta dezynfekcja rąk jest obecnie standardem, to zwykle zapominają jednak o regularnym czyszczeniu swojego stanowiska. Niestety, mycie tej powierzchni przez osoby zajmujące się sprzątaniem nie wystarczy – klawiatura i biurko to miejsca szczególnie narażone na działanie drobnoustrojów. Podczas ośmiogodzinnego dnia pracy pracownikom zdarza się spożywać przekąski czy pić kawę przed komputerem, a brudne naczynia nie zawsze trafiają od razu do zmywarki i zostają na biurku lub kuchennym blacie. W efekcie gromadzą się tam nie tylko resztki jedzenia, ale też martwy naskórek i bakterie, które stanowią zagrożenie dla zdrowia. Co więcej, współcześnie trudno wyobrazić sobie biuro bez klimatyzacji, która mimo przyjemnego chłodzenia może stwarzać dodatkowe utrudnienia w utrzymaniu czystości.

W klimatyzowanych pomieszczeniach unika się otwierania okien i wietrzenia, przez co krążące powietrze roznosi kurz oraz niewidoczne mikroorganizmy. Takie warunki są niekorzystne dla osób chorujących na choroby cywilizacyjne jak astma czy alergie, ponieważ utrudniają im oddychanie. Dodatkowo, duże różnice pomiędzy temperaturą na zewnątrz a wewnątrz budynku sprzyjają przeziębieniom, którymi łatwo jest się zarazić na zamkniętych przestrzeniach. Aby zminimalizować ryzyko zachorowania w miejscu pracy i poprawić jakość powietrza pracodawcy powinni korzystać z oczyszczaczy powietrza, wyposażonymi dodatkowo w lampy UV-C – mówi Łukasz Malik, współwłaściciel marki Wenon, oferującej urządzenia oczyszczająco-dezynfekujące.

Oczyszczanie powietrza i jego sterylizacja

Oczyszczacze powietrza usuwają z niego różnego rodzaju zanieczyszczenia – w zależności od filtrów zastosowanych w danym urządzeniu mogą wyłapywać m.in.: dym, kurz, alergeny czy szkodliwe gazy. Podczas procesu filtracji powietrze może być także nawilżane i jonizowane, a przykre zapachy niwelowane. Zwykłe oczyszczacze powietrza nie zabijają jednak wirusów czy bakterii, dlatego do sterylizacji przestrzeni warto wybrać sprzęt wyposażony w lampę UV-C, dzięki której groźne mikroorganizmy są skutecznie usuwane. Z kolei zdezynfekowane powietrze zmniejsza prawdopodobieństwo złapania infekcji wirusowej czy bakteryjnej przez pracowników.

Oczyszczacze z funkcją UV-C zapewniają nie tylko dobrą jakość powietrza, ale też sterylność przestrzeni. Urządzenia inicjują obieg powietrza, które jest zasysane do ich środka, filtrowane, dezynfekowane promieniowaniem UV i wypuszczane do pomieszczenia. Promienie generowane przez lampę nie wychodzą poza obudowę urządzenia, dzięki czemu oczyszczacz może być używany nawet w ciągu dnia, w biurze pełnym ludzi. Wybierając oczyszczacz warto sprawdzić, w jakiego rodzaju filtry został wyposażony. Podstawą skutecznego oczyszczania są wysokiej klasy filtry HEPA, które usuwają nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia oraz filtry z węglem aktywnym, które niwelują zapachy i wychwytują szkodliwe gazy. W przestrzeni biurowej doskonale sprawdzają się oczyszczacze z funkcją jonizowania. Sprzęt elektryczny emituje duże ilości jonów dodatnich, natomiast organizm najlepiej funkcjonuje, gdy poziom jonów dodatnich i ujemnych jest zrównoważony. Jonizacja przyczynia się także do opadania kurzu i odświeżenia powietrza. Z właściwości oczyszczaczy powietrza wyposażonych w lampy UV-C z pewnością skorzystają wszyscy pracownicy – dodaje Łukasz Malik z Wenon.

Regularna dezynfekcja powierzchni oraz oczyszczanie powietrza są jednymi z podstawowych aspektów dbania o komfort pracowników. Sprzyjające warunki zwiększają efektywność pracy i poprawiają samopoczucie zatrudnionych osób, które zyskują przekonanie, że pracodawcy zależy na ich zdrowiu.

 

Marka Wenon prezentuje oczyszczacz powietrza wyposażony w lampę UV-C odpowiedni do użytku w przestrzeniach biurowych:

Oczyszczacz powietrza Wenon MF01 Violet

Kompaktowy produkt, który sprawdzi się zarówno do oczyszczania jak i sterylizacji powietrza. W urządzeniu zastosowano czterostopniowy system filtracji składający się z filtrów: Nano Silver, HEPA, węgla aktywnego oraz katalizatora niskotemperaturowego. Model wyposażono w lampę UV-C , która usuwa wirusy i bakterie z otoczenia oraz jonizator o mocy 5 milionów ujemnych anionów. Dzięki czujnikowi jakości powietrza, z lampką sygnalizującą w trzech kolorach, można szybko sprawdzić jego stan w pomieszczeniu. Ozonator wykazuje najlepsze działanie w pracy na powierzchni do 20 m2.

Produkt dostępny jest w asortymencie sklepu mocsokow.pl. Cena: 1290 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Dwie na trzy firmy należące do kobiet utrzymują się na rynku ponad 3 lata Biuro prasowe
2024-05-14 | 16:20

Dwie na trzy firmy należące do kobiet utrzymują się na rynku ponad 3 lata

Wśród biznesów zakładanych przez kobiety aż 85 proc. jest w stanie przetrwać pierwsze dwa lata działalności. Najbardziej decydujący jest drugi rok prowadzenia firmy, jednak
Firma Platige Image otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich
2024-05-13 | 19:23

Platige Image otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich

Las Palmas zostaje kolejnym miejscem na mapie świata, gdzie swoją siedzibę uruchamia Platige Image, dołączając do kilkunastu studiów, które otworzyły swoje podwoje na wyspach
Firma Gotówka od NFG pomoże firmom zachować płynność finansową
2024-05-07 | 15:25

Gotówka od NFG pomoże firmom zachować płynność finansową

Martin Kaczmarski wprowadza nową usługę dla przedsiębiorstw     Blisko 9 na 10 firm z sektora MŚP wystawia faktury z odroczonym terminem płatności. W razie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rewolucja w legislacji dotyczącej opakowań i powstających z nich odpadów. Działania firm wyprzedzają wymogi prawne

Po długich i burzliwych pracach Parlament Europejski przyjął ostatecznie pod koniec kwietnia br. rozporządzenie PPWR w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Oczekuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w 2026 roku i będą stanowić rewolucję nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla przemysłu, który będzie musiał położyć dużo większy nacisk na ekoprojektowanie i wziąć odpowiedzialność za odpady powstające z wytwarzanych produktów. Część firm już zaczęła wprowadzać w tym zakresie zmiany na własną rękę, m.in. eliminując odpady z tworzyw sztucznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.