Komunikaty PR

Jak zostać liderem? Sprawdź poniższe wskazówki.

2022-07-21  |  01:00
Biuro prasowe

Niektórzy rodzą się z naturalnymi predyspozycjami do zarządzania ludźmi. Inni zaś muszą nauczyć się pewnych umiejętności. Być może nawet tak znane i charyzmatyczne osoby, jak Roosevelt czy Napoleon, musiały uczyć się tej niełatwej sztuki. W jaki sposób stać się dobrym liderem? Eksperci od imprez wskazują wyjazdy integracyjne jako narzędzie do podszkolenia umiejętności pracy z drugą osobą. Jakie formy szkoleń wybierają pracodawcy? I czy wspólne rozwiązywanie zagadek może być pomocne?

Bycie liderem w dzisiejszych czasach to ogromne wyzwanie. Na rynek pracy weszło bowiem nowe pokolenie. Zetki – bo o nich mowa – mają zupełnie inne podejście do pracy, a także życia prywatnego. Istotne są dla nich work – life – balance i partnerska współpraca z szefem. Jak nauczyć się bycia liderem wobec nowych oczekiwań pracowników? W tym celu coraz więcej firm decyduje się na wyjazdy integracyjne i szkolenia w miłych okolicznościach przyrody. Podczas imprez odbywają się warsztaty wspomagające wspólną integrację.

Pracownicy chcą więcej wyjazdów

Obserwacje pokazują, że pracownicy coraz chętniej korzystają z wyjazdów integracyjnych. Po okresie stagnacji w eventach, home office, a także pandemii, są bardziej zmotywowani do przebywania w gronie swoich współpracowników. Wyjazdy to także okazja do tego, aby szkolić kadrę menadżerską.

 Potrzeby współczesnych firm są zróżnicowane. Wiele z nich wybiera na wyjazdy integracyjne miejsca zlokalizowane z dala od zgiełku. Integracja jest często połączona ze szkoleniami, jak być liderem i zarządzać zespołem. Do tego wybierane są różne narzędzia szyte na miarę potrzeb klientów. Firmy oczekują spersonalizowanych planów wyjazdów integracyjnych, a także konkretnych rozwiązań.

Jakie atrakcje wybierają firmy? W tym celu wiele z nich decyduje się na zawody kulinarne. Podczas wspólnego gotowania można nauczyć się zarządzania zespołem, pracy pod presją czasu, a także dokładności w działaniu. Te wszystkie cechy są pożądane w codziennej pracy.

Nauka bycia liderem w ramach team buildingu

Aby wyłonić lidera wśród swoich pracowników, a także podszkolić umiejętności menadżerów, firmy decydują się czesto na zawody sportowe. Wszelkiego rodzaju formy integracji grupy sprawiają, że ta poznaje swoje mocne i słabe strony. Konkurencje sportowe uczą także zarządzania ludźmi.  

W ramach imprez firmowych proponujemy także zawody sportowe. Te uczą pokory, ale i współpracy między danymi osobami. Liderzy, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności, mogą wykazać się podczas wybierania drużyn, planowania ich zadań. Istotne jest także kreatywne i nieszablonowe myślenie. Posiadamy także autorskie scenariusze. Najważniejsze jest, aby rodzaj rozrywki dobrać do profilu uczestników, ich potrzeb i wymagań – wyjaśnia Joanna Hoc-Kopiej, Dwór Korona Karkonoszy.

Jakie jeszcze konkurencje pomagają w zdobywaniu umiejętności bycia liderem? Warsztaty survivalu. Dzięki nim uczestnicy uczą się przetrwania w tak ekstremalnej sytuacji, jak noc w górach. To także świetna okazja do tego, aby poprowadzić grupę i zdobyć w jej oczach uznanie.

Bycie dobrym liderem wymaga zaangażowania, odpowiedniego planowania, a także zdolności organizacyjnych. Te można w prosty sposób podszkolić podczas wyjazdów integracyjnych. Jakie jeszcze aktywności wybierają firmy? Chętnie korzystają z Runnmagedonu, czyli zawodów sportowych w nietypowych warunkach.

A jaki jest klucz do bycia dobrym liderem? Nie ma jednej recepty. Zdaniem ekspertów u podstaw leży szczera chęć poznanie potrzeb drugiego człowieka i wyjście im naprzeciw.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.