January Ciszewski zainwestuje w Green Lanes
Spółka Green Lanes (wcześniej pod nazwą East Hemp Group) zawarła z JR HOLDING term sheet, w którym założono inwestycję JRH w wysokości 2 mln złotych. Może to być kolejny – po Leonarto VC – inwestor, który zdecyduje się ulokować kapitał w tej szybko rozwijającej się w branży konopnej spółce.
JR HOLDING, którego prezesem jest giełdowy inwestor January Ciszewski, ma wziąć udział w podwyższeniu kapitału zakładowego Green Lanes i obejmie udziały stanowiące 10,05 proc. Spółka zapewni także wsparcie w zakresie pozyskania finansowania spółek celowych Green Lanes.
- Niezmiernie cieszymy się z deklaracji dołączenia do naszego akcjonariatu tak doświadczonego inwestora, jakim jest January Ciszewski. Z niecierpliwością oczekujemy na naszą współpracę zarówno na polu inwestorskim, jak i biznesowym. W przyszłości pozyskany kapitał planujemy przeznaczyć na rozwój projektów biznesowych – komentuje Piotr Pietras, Prezes Zarządu Green Lanes.
Planowana inwestycja JR HOLDING w Green Lanes wpisuje się w strategię rozwoju JRH na lata 2020-2022.
- Green Lanes to spółka, której potencjał oceniam wysoko, a projekty, które rozwija mają pozytywny wpływ na środowisko. Jako przyszły akcjonariusz zakładam, że firma z powodzeniem będzie identyfikować i realizować szanse biznesowe, wykorzystując jednocześnie możliwości konopi włóknistych – mówi January Ciszewski, Prezes JR HOLDING.
Green Lanes to podmiot o charakterze venture building, koncentrujący się na rozwoju projektów i technologii w branży przetwórstwa konopi włóknistych. Aktualnie firma prowadzi trzy projekty, które realizowane są niezależnie w specjalnie w tym celu powołanych spółkach, a ich wspólnym mianownikiem jest wykorzystanie pełnego potencjału konopi od ziarna poprzez łodygi.
Na przetwórstwie łodygi koncentruje się spółka portfelowa The True Green, zarządzana przez Piotra Pietrasa, prezesa Green Lanes, która opracowała technologię produkcji drewna konopnego. Przetwórstwem ziarna zajmuje się East Hemp Proteins, która pozyskała 1 mln PLN na opracowanie technologii ekstrakcji białka konopnego z odpadów poprodukcyjnych konopi po tłoczeniu oleju oraz Green Lanes Foods, w której rozwijane będą alternatywy mięsa na bazie teksturyzowanego białka konopi, a nadzoruje je Jacek Kramarz – Wiceprezes Zarządu Green Lanes i członek zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Konopi Przemysłowych (EIHA).

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.