Jeden z najszybciej rozwijających się software house’ów wybiera biura CitySpace
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
To właśnie topowa lokalizacja w jednym z najnowocześniejszych biurowców we Wrocławiu i kompleksowa obsługa oferowana przez operatora biur przekonały software house Scalo, by swoje nowe biuro otworzył właśnie w CitySpace MidPoint.
80 specjalistów z jednego z najbardziej obiecujących software house’ów w kraju od 1 lipca będzie pracowało w CitySpace w biurowcu MidPoint71, znajdującym się na terenie Centrum Południowego – nowego obszaru biznesowego stolicy Dolnego Śląska.
Specjaliści od innowacyjnych oprogramowań oraz eksperckich zespołów deweloperskich realizujących projekty z obszarów takich jak automotive, fintech, AI, e-commerce, nowoczesne technologie czy gamedev do swojej dyspozycji będą mieli elastyczną przestrzeń biurową z pełni wyposażoną kuchnią, strefami do relaksu, obsługą korespondencyjną, codziennym serwisem sprzątającym, obsługą IT i wielojęzyczną recepcją.
– MidPoint to jeden z najnowocześniejszych biurowców we Wrocławiu, a do tego znajdujący się w ścisłym centrum Wrocławia, co sprawia, że jego lokalizacja jest optymalna dla większości naszych pracowników. Z kolei model współpracy z CitySpace sprawia, że właściwie nie musimy o nic się martwić, a dostajemy gotowe przestrzenie dopasowane do naszych potrzeb – wylicza Grzegorz Witkowski, head of marketing Scalo i dodaje, że Scalo, mimo iż stawia na dynamiczny rozwój i stale poszukuje nowych developerów biegłych w m.in. Python, Ruby on Rails, JAVA czy .NET. oraz specjalistów z obszarów takich jak front-end, cyberbezpieczeństwo, embedded czy machine learning, to nie przewiduje w najbliższej przyszłości zmiany lokalizacji wrocławskiego biura. – Łącznie posiadamy 550 pracowników we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz Katowicach. Na Dolnym Śląsku chcemy intensywnie korzystać z potencjału, które daje nam biuro w CitySpace – podkreśla Grzegorz Witkowski.
Nowa przestrzeń biurowa w Centrum Południowym
Przestrzeń CitySpace MidPoint, w której swoje nowe biuro otwiera Scalo, to 3500 mkw. powierzchni z 400 różnego rodzaju stanowiskami pracy – od gabinetów, przez sale konferencyjne, po hot deski. – Zadbaliśmy o funkcjonalność, a także o przyjemny design, który pozwoli pracownikom nie tylko się odprężyć, ale również i zyskać dobrą energię do pracy – mówi Magdalena Śnieżek, dyrektor regionalny CitySpace, odpowiedzialna za rynek wrocławski.
Biura w MidPoint71 będą wspierały m.in. oszczędność energii i wody czy gospodarkę odpadami. Biurowiec został również wyposażony w system monitorujący i poprawiający jakość powietrza we wnętrzach.
CitySpace MidPoint to topowa biznesowa lokalizacja na terenie Centrum Południowego – pomiędzy dawnym Hotelem Wrocław a Sky Tower oraz ul. Powstańców Śląskich i Gwiaździstą. Biurowiec dzieli jedynie 200 metrów od przystanków tramwajowych i autobusowych, a 18 minut spacerem od Dworca PKP i PKS.
CitySpace MidPoint będzie czwartą lokalizacją operatora we Wrocławiu (obok Nobilis Business House, Aquarius Business House i West 4 Business Hub), gdzie łączna powierzchnia biur CitySpace wynosi już 10 tys. mkw., z czego wynajętych jest aż 82 proc.
CitySpace to operator elastycznych przestrzeni biurowych o powierzchni ponad 25 tys. mkw., w których pracuje się wygodniej, przyjaźniej i nowocześniej. To łącznie 3,5 tys. stanowisk pracy w 12 lokalizacjach w pięciu miastach Polski. CitySpace dysponuje jedną z największych w kraju sieci produktów skrojonych na miarę. Zarządza biurami serwisowanymi, hybrydowymi, wirtualnymi oraz salami spotkań. CitySpace należy do grupy kapitałowej Echo Investment, dzięki czemu tworząc swoje usługi może wybierać biurowce, które spełniają najwyższe standardy techniczne. W wyjątkowych lokalizacjach tworzy ergonomiczne i inteligentne miejsca pracy, blisko wszystkiego, czym żyje miasto: restauracji, kawiarni, centrów handlowych, sklepów i instytucji kultury.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.