KARCHER WYKORZYSTUJE TOUGHBOOKI PANASONIC
Kärcher, światowy lider rynku efektywnych maszyn czyszczących, wyposażył swoich 100 serwisantów w notebooki Panasonic TOUGHBOOK 33 fully rugged.
Wdrożenie odłączanych urządzeń 2 w 1 poprawiło wydajność operacyjną i możliwości obsługi klienta dla Kärcher, niemieckiej firmy rodzinnej działającej na całym świecie i znanej z produkcji myjek ciśnieniowych, odkurzaczy do okien i myjek podłogowych, a także szerokiej gamy profesjonalnych urządzeń czyszczących. Firma, której roczny obrót wynosi 2,7 mld euro (2020), wybrała urządzenia ze względu na ich wytrzymałą i elastyczną konstrukcję, która umożliwia technikom utrzymywanie w ruchu bogatego portfolio sprzętu i przeprowadzanie testów diagnostycznych.
"Używamy oprogramowania diagnostycznego zainstalowanego na notebookach TOUGHBOOK do analizy danych z naszych maszyn czyszczących, w tym dozowników wody, oraz zamiatarek komunalnych" - wyjaśnił Thomas Wolski, technik serwisowy w firmie Kärcher. "Jest to bardzo elastyczne urządzenie, ponieważ istnieje wiele możliwości podłączenia, na przykład poprzez kabel HDMI lub kabel USB, a gniazda połączeniowe są bardzo liczne. Urządzenie jest również wytrzymałe i niezawodne. Gdy zostanie upuszczone, zawsze nadal działa i nie ma problemów z obsługą tabletu nawet w grubych rękawicach."
"Najważniejszym wymaganiem wobec TOUGHBOOK 33 było to, że powinien być połączeniem tabletu PC i notebooka. Oznacza to, że Kärcher może zdecydować, czy chce używać systemu jako tabletu w podróży, czy też podłączyć go i używać jako klasycznego notebooka" - powiedział Andreas Wetzels, Key Account Manager Field Services w Panasonic Mobile Solutions. "Urządzenia TOUGHBOOK pomagają zapewnić klientom Kärcher możliwość dłuższego korzystania z systemów czyszczących, a poprzez to dłuższe użytkowanie pomagamy również chronić środowisko."
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.