Kiedy wizja staje się rzeczywistością
Provema Sp. z o.o.
Konduktorska 33
40-155 Katowice
provema|provema.pl| |provema|provema.pl
575282018
www.provema.pl
Współczesne tempo rozwoju firm i wprowadzane innowacje wymagają od pracowników szeregu kompetencji i zaangażowania. Ilość prac oraz projektów prowadzonych jednocześnie niejednokrotnie jest sporym wyzwaniem. Tu z pomocą przychodzi Project Manager.
Kim jest i dlaczego jest doskonałym rozwiązaniem? Project Manager czyli osoba zarządzająca projektami odpowiedzialna jest za realizacje powstałej wizji. Tak naprawdę monitoruje i doprowadza koncepcje od początku do końca. Planuje zadania tak, by wszystko przebiegało zgodnie z harmonogramem. Osoba na takim stanowisku powinna charakteryzować się określonymi cechami. Aby zarządzać grupą ludzi nie liczą się tylko zdolności interpersonalne bez których oczywiście ciężko wyobrazić sobie sukces. Istotną cechą dobrego Project Managera jest umiejętność zarządzania czasem swoim oraz zespołu. I nie mamy tutaj na myśli narzucania bardzo szybkiego tempa pracy, najlepiej 18h na dobę, ale takie planowanie działań i rozlokowanie obowiązków tak, by komunikacja była sprawna, a wykonywanie poleceń nie powodowało zniechęcenia.
Project Manager analizując wykonanie biznes planu musi odpowiednio przygotować fundamenty swojej pracy. Na bieżąco monitoruje działania konkurencji oraz współpracowników. Wiedza nie ogranicza się do prowadzonego działania, ale swoim zakresem musi sięgać również do zagadnień prawno- księgowych. Kiedy prace zwalniają tempa to właśnie osoba odpowiedzialna za doprowadzenia projektu do końca musi odnaleźć przyczynę i rozwiązanie problemu.
- Prowadzenie zespołu i bycie Project Managerem to jak bycie kapitanem statku. W teorii wszyscy wiedzą, co mają robić, ale kiedy napotyka ich większy chaos i burza niż zwykle oczekują wsparcia i pokierowania zadań w odpowiedni sposób- tak twierdzi Monika Chrobasik, Project Manager w firmie Provema, która wczoraj zamknęła kolejny nie łatwy projekt czyli prezenty dla stałych klientów za terminowe wykonanie zobowiązania.
Zarządzanie projektami jest ogromnym wyzwaniem. Wymaga stałego poszerzania wiedzy oraz kompetencji. Zadania są różnorodne. Bardzo często unikatowe. Nie ulega wątpliwości, że osoby pełniące taką funkcję nie mają czasu na monotonię.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.