Kiedy wizja staje się rzeczywistością
Provema Sp. z o.o.
Konduktorska 33
40-155 Katowice
provema|provema.pl| |provema|provema.pl
575282018
www.provema.pl
Współczesne tempo rozwoju firm i wprowadzane innowacje wymagają od pracowników szeregu kompetencji i zaangażowania. Ilość prac oraz projektów prowadzonych jednocześnie niejednokrotnie jest sporym wyzwaniem. Tu z pomocą przychodzi Project Manager.
Kim jest i dlaczego jest doskonałym rozwiązaniem? Project Manager czyli osoba zarządzająca projektami odpowiedzialna jest za realizacje powstałej wizji. Tak naprawdę monitoruje i doprowadza koncepcje od początku do końca. Planuje zadania tak, by wszystko przebiegało zgodnie z harmonogramem. Osoba na takim stanowisku powinna charakteryzować się określonymi cechami. Aby zarządzać grupą ludzi nie liczą się tylko zdolności interpersonalne bez których oczywiście ciężko wyobrazić sobie sukces. Istotną cechą dobrego Project Managera jest umiejętność zarządzania czasem swoim oraz zespołu. I nie mamy tutaj na myśli narzucania bardzo szybkiego tempa pracy, najlepiej 18h na dobę, ale takie planowanie działań i rozlokowanie obowiązków tak, by komunikacja była sprawna, a wykonywanie poleceń nie powodowało zniechęcenia.
Project Manager analizując wykonanie biznes planu musi odpowiednio przygotować fundamenty swojej pracy. Na bieżąco monitoruje działania konkurencji oraz współpracowników. Wiedza nie ogranicza się do prowadzonego działania, ale swoim zakresem musi sięgać również do zagadnień prawno- księgowych. Kiedy prace zwalniają tempa to właśnie osoba odpowiedzialna za doprowadzenia projektu do końca musi odnaleźć przyczynę i rozwiązanie problemu.
- Prowadzenie zespołu i bycie Project Managerem to jak bycie kapitanem statku. W teorii wszyscy wiedzą, co mają robić, ale kiedy napotyka ich większy chaos i burza niż zwykle oczekują wsparcia i pokierowania zadań w odpowiedni sposób- tak twierdzi Monika Chrobasik, Project Manager w firmie Provema, która wczoraj zamknęła kolejny nie łatwy projekt czyli prezenty dla stałych klientów za terminowe wykonanie zobowiązania.
Zarządzanie projektami jest ogromnym wyzwaniem. Wymaga stałego poszerzania wiedzy oraz kompetencji. Zadania są różnorodne. Bardzo często unikatowe. Nie ulega wątpliwości, że osoby pełniące taką funkcję nie mają czasu na monotonię.
Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.