Komunikaty PR

Kompleksowa wizja meblarstwa według RC Design

2020-08-19  |  17:00
Biuro prasowe

Swoją działalność rozpoczęli kilkanaście lat temu. RC Design to polski producent mebli zajmujący się tworzeniem mebli dla najbardziej wymagających klientów w Europie i na świecie. W zakładzie produkcyjnym, który znajduje się w Brzozowie pod Łodzią nad każdym projektem czuwa zespół wykwalifikowanych profesjonalistów. Ich realizacja składa się z przygotowania dokumentacji technicznej oraz technologicznej, produkcji poszczególnych elementów aranżacji oraz dostarczenia i montażu.

Dzięki uwzględnieniu estetycznych i  funkcjonalnych preferencji konsumentów, RC Design wyposaża międzynarodowe hotele, restauracje oraz sale koncertowe. Zajmuje się nie tylko komercyjnymi zleceniami, ale również prywatnymi. W portfolio producenta znajdziemy także realizacje apartamentów i domów.

Światowe uznanie

Do tej pory większość projektów odbywa się dzięki poleceniom zadowolonych klientów, którzy sami także wracają z nowymi zleceniami. Co doceniają kontrahenci? Przede wszystkim kompleksowość i dbałość o najmniejszy szczegół. Dzięki własnej ślusarni, producent zapewnia wysokiej jakości konstrukcje i detale metalowe. Wszystkie elementy są dopasowywane i dopracowywane na etapie wczesnej produkcji, co wpływa na efekt końcowy. Każde zlecenie wykonywane jest od A do Z, dzięki wykwalifikowanej załodze i 20-letniemu doświadczeniu.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Nasz zespół dokłada wszelkich starań, by na każdym etapie produkcji kontrahenci czuli, że realizujemy projekt profesjonalnie i z dbałością o każdy szczegół. Wysyłamy próbki materiałów, tak by nasi klienci mieli możliwość wyboru surowców, z jakich przygotowana zostanie aranżacja. Zawsze dotrzymujemy również ustalonych terminów. Liczymy się z tym, że zamknięcie butiku nawet na jeden dzień to straty dla naszych kontrahentów – opowiada Rafał Cebula, Prezes Zarządu RC Design.

Indywidualne podejście – klucz do sukcesu

Producent wykonuje zabudowy meblowe, korzystając z szerokiej gamy surowców – szkła, metali i materiałów naturalnych, które dobiera wedle upodobań każdego klienta. Produkcję skomplikowanych elementów załoga producenta zawsze zaczyna od prototypów. Zdarza się, że fragmenty trzeba dopasować ręcznie tak, aby wszystko idealnie tworzyło całość. Gdy wszyscy są zadowoleni z efektu, powstaje gotowy mebel z docelowego materiału. RC Design specjalizuje się przede wszystkim w meblach lakierowanych i fornirowanych, a zaplecze maszynowe pozwala załodze na wykonywanie elementów meblowych giętych oraz wytwarzanie skomplikowanych brył 3D dzięki pięcioosiowej maszynie numerycznej CNC.

Gotowość do każdego wyzwania

Jak RC Design udało się zyskać zaufanie najbardziej ekskluzywnych, światowych marek? To nie tylko najwyższej jakości wykonanie danej realizacji, ale również podejście zespołu, który zawsze jest gotów sprostać trudnościom i wymaganiom, jakie stawia wieloetapowe zlecenie. Przed realizacją projektu niezbędne są pomiary, zazwyczaj wykonywane w otwartym dla klientów sklepie, co niestety oznacza wiele niedogodności. Zabudowy meblowe ograniczają dojście do ścian, a listwy i wyposażenie przeszkadzają w idealnym dostępie. Co więcej, inwestorzy często proszą o pomiary nocne, tak aby prace były niezauważalne dla klientów. Gdy nie da się dokładnie oszacować pomiarów, eksperci RC Design ostatnie elementy dopasowują podczas montażu w butiku. Zdarza się, że są one bardzo małe, co utrudnia pracę i przemieszczanie. Dodatkowym utrudnieniem są także wąskie uliczki w centrach miast, takich jak Saint-Tropez czy Grenoble, gdzie większe gabarytowo pojazdy nie są w stanie dojechać. Podczas transportu, wszystkie elementy są w odpowiedni sposób zabezpieczone, by nie zostały uszkodzone.

RC Design zajmuje się nie tylko projektami opartymi na indywidualnych potrzebach klienta, ale także wysokiej klasy produkcją i profesjonalnym montażem. Zabudowy ścienne, gabloty, meble wolnostojące, schody, panele tapicerowane – firma zapewni kompleksową realizację projektu nawet najbardziej wymagającego klienta.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-07-08 | 12:00

Brambles w pierwszej piątce rankingu TIME Najbardziej Zrównoważonych Firm

Grupa Brambles, do której należy CHEP – światowy lider obszaru logistyki łańcucha dostaw – została uznana przez magazyn TIME za jedną z najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Czwarta lokata na liście 500
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad pierwszym pakietem ułatwień dla biznesu. Założenia drugiego będą znane na przełomie lipca i sierpnia

Pierwszy pakiet deregulacyjny, który ma wprowadzić daleko idące ułatwienia dla polskich przedsiębiorców, ma trafić pod obrady Sejmu na przełomie tego i przyszłego roku i wejść w życie z półrocznym vacatio legis, aby firmy miały czas przygotować się do zmian. – Taka od początku była nasza idea: żeby przedsiębiorcy nie byli zaskakiwani – podkreśla dr Mariusz Filipek, pełnomocnik ministra rozwoju ds. deregulacji i dialogu gospodarczego. Jak wskazuje, procedowane zmiany w prawie gospodarczym to nie koniec – MRiT w planach ma już kolejne pakiety deregulacyjne. – Chcielibyśmy, żeby założenia drugiego wybrzmiały już pod koniec lipca, najpóźniej do połowy sierpnia – zapowiada.

Ochrona środowiska

Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych. Branża obawia się utraty konkurencyjności na globalnym rynku

Europejska branża kosmetyczna mierzy się w ostatnich latach z regulacyjnym tsunami, obejmującym cały łańcuch wartości – od pozyskiwania surowców, przez projektowanie opakowań, składy, procesy produkcyjne i ślad węglowy swoich produktów, aż po etykiety i deklaracje marketingowe. Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych, które muszą ponosić nakłady związane z dostosowywaniem się do nowych aktów prawnych. To zaś odbija się na konkurencyjności całego sektora – wskazuje stowarzyszenie Cosmetics Europe, które apeluje do nowego Parlamentu i Komisji Europejskiej o większe wsparcie dla innowacyjności i konkurencyjności europejskiego przemysłu kosmetycznego.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.