Kryształy dla najlepszych! Zgłoś inwestycję do prestiżowej nagrody!
Presscom
Krakowska 29
50-424 Wrocław
marcin.wojciechowski|presscom.pl| |marcin.wojciechowski|presscom.pl
71 797 48 21
presscom.pl
Jak co roku, niezależne grono ekspertów wyłoni i nagrodzi przedsięwzięcia, które odegrały znaczącą rolę w poprawie jakości życia nas wszystkich.
Celem Nagrody jest docenienie ciężkiej pracy działów zamówień publicznych i firm, które realizują inwestycje w sektorze publicznym. Mogą ją otrzymać nie tylko duże projekty o znaczeniu ogólnopolskim, ale także mniejsze, lecz istotne lokalnie przedsięwzięcia.
- Do udziału zapraszamy zarówno zamawiających, jak i wykonawców, którzy chcą się pochwalić projektami wartymi docenienia i wyróżnienia. W zgłaszanych inwestycjach liczy się poprawność procesu realizacji zamówienia od chwili jego ogłoszenia oraz jakość wykonania, która jest dowodem na poszanowanie publicznych pieniędzy – mówi Elżbieta Sobczuk, redaktor naczelna miesięcznika „Przetargi Publiczne”, który jest organizatorem konkursu.
Kapituła Nagrody czeka na zgłoszenia inwestycji, których realizacja zakończyła się w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 31 lipca 2020 r. Jak zawsze, ubieganie się o Nagrodę i jej otrzymanie jest bezpłatne. Jednostki mogą zgłaszać dowolną liczbę projektów wpisujących się w następujące kategorie:
- Ochrona środowiska i gospodarka wodna
- Infrastruktura drogowo-komunikacyjna
- Obiekty użyteczności publicznej
- Rewitalizacja przestrzeni publicznej i ochrona zabytków
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2020 r. Laureatów Nagrody poznamy 12 października 2020 r. podczas XV Forum Przetargów Publicznych, które odbędzie się w Hotelu Warszawianka w Jachrance pod Warszawą.
Patroni Honorowi Nagrody:
- Ministerstwo Rozwoju,
- Minister Infrastruktury,
- Centrum Unijnych Projektów Transportowych,
- Polska Izba Inżynierów Budownictwa,
- Instytut Badawczy Dróg i Mostów,
- Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Formularz zgłoszenia znajduje się na stronie: https://nagroda.przetargipubliczne.pl/
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.