Kryształy dla najlepszych! Zgłoś inwestycję do prestiżowej nagrody!
Presscom
Krakowska 29
50-424 Wrocław
marcin.wojciechowski|presscom.pl| |marcin.wojciechowski|presscom.pl
71 797 48 21
presscom.pl
Jak co roku, niezależne grono ekspertów wyłoni i nagrodzi przedsięwzięcia, które odegrały znaczącą rolę w poprawie jakości życia nas wszystkich.
Celem Nagrody jest docenienie ciężkiej pracy działów zamówień publicznych i firm, które realizują inwestycje w sektorze publicznym. Mogą ją otrzymać nie tylko duże projekty o znaczeniu ogólnopolskim, ale także mniejsze, lecz istotne lokalnie przedsięwzięcia.
- Do udziału zapraszamy zarówno zamawiających, jak i wykonawców, którzy chcą się pochwalić projektami wartymi docenienia i wyróżnienia. W zgłaszanych inwestycjach liczy się poprawność procesu realizacji zamówienia od chwili jego ogłoszenia oraz jakość wykonania, która jest dowodem na poszanowanie publicznych pieniędzy – mówi Elżbieta Sobczuk, redaktor naczelna miesięcznika „Przetargi Publiczne”, który jest organizatorem konkursu.
Kapituła Nagrody czeka na zgłoszenia inwestycji, których realizacja zakończyła się w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 31 lipca 2020 r. Jak zawsze, ubieganie się o Nagrodę i jej otrzymanie jest bezpłatne. Jednostki mogą zgłaszać dowolną liczbę projektów wpisujących się w następujące kategorie:
- Ochrona środowiska i gospodarka wodna
- Infrastruktura drogowo-komunikacyjna
- Obiekty użyteczności publicznej
- Rewitalizacja przestrzeni publicznej i ochrona zabytków
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2020 r. Laureatów Nagrody poznamy 12 października 2020 r. podczas XV Forum Przetargów Publicznych, które odbędzie się w Hotelu Warszawianka w Jachrance pod Warszawą.
Patroni Honorowi Nagrody:
- Ministerstwo Rozwoju,
- Minister Infrastruktury,
- Centrum Unijnych Projektów Transportowych,
- Polska Izba Inżynierów Budownictwa,
- Instytut Badawczy Dróg i Mostów,
- Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Formularz zgłoszenia znajduje się na stronie: https://nagroda.przetargipubliczne.pl/

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.