Labocanna planuje skup akcji.
Milion złotych może przeznaczyć Labocanna na skup akcji własnych - wynika z projektów uchwał na NWZA, zwołanego na 21 listopada 2022 r. Spółka planuje zrealizować buy back maksymalnie w ciągu 18 miesięcy i prowadzić go do poziomu 1 PLN za akcję. Minimalnym progiem jest 50 groszy. Dodatkowo w firmie pojawił się nowy prezes Ernest Bednarowicz, który w tym kwartale zapowiada aktualizację planów rozwojowych spółki.
Program skupu akcji własnych będzie przeprowadzany w celu późniejszej odsprzedaży, ale nie po cenie niższej niż cena zakupu. Labocanna zamierza przeznaczyć milion złotych na buy back w momencie, gdy jej wartość rynkowa sięga 11 mln złotych (na zamknięciu sesji 25. 10.2022 r.). Pieniądze na skup pochodzą ze środków własnych spółki.
- Bardzo się cieszę, że będę mógł być częścią firmy, która w obecnych, niełatwych czasach ma dobrą sytuację finansową. Dodatkowo Labocanna działa w branży z ogromnymi perspektywami rozwoju, które warto wykorzystać. Potwierdzeniem naszej wiary w potencjał firmy jest decyzja o skupie akcji własnych po maksymalnej cenie prawie dwukrotnie wyższej niż obecny kurs. Pełną koncepcję planów rozwojowych zamierzam przedstawić w ciągu najbliższych kilku tygodni - komentuje Ernest Bednarowicz, prezes zarządu spółki Labocanna.
Ernest Bednarowicz posiada bogate doświadczenie związane z rynkiem finansowym i kapitałowym. W przeszłości zasiadał w radach nadzorczych spółek publicznych.
Jednym z pierwszych zadań nowego prezesa będzie aktualizacji planów rozwoju. Przedsiębiorstwo zajmujące się do tej pory m.in. działalnością inwestycyjną i badawczą w obszarze konopnym ma zamiar mocno rozwinąć również obszar operacyjny. Firma aktualnie pracuje nad projektami związanymi z zagraniczną aktywnością. Dodatkowo spółka planuje wzmocnienie zespołu o osoby z doświadczeniem na rynku FMCG.
Z raportu „The Poland Cannabis White Papers” przygotowanym przez Prohibition Partners wynika, że wartość krajowego rynku konopnego w 2028 roku może sięgnąć nawet 2 mld euro. Cały europejski rynek będzie wart ponad 120 mld euro.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.