Komunikaty PR

Laktopol w pierwszej dziesiątce największych firm mleczarskich w Polsce

2022-11-16  |  01:00
Biuro prasowe

Grupa kapitałowa Polindus Laktopol znalazła się w prestiżowym rankingu Forum Mleczarskiego, zajmując 9 miejsce. Właśnie opublikowano wyniki za 2021 rok. - To ogromne wyróżnienie. Pierwsza dziesiątka wśród stu liczących się marek mleczarskich w Polsce jest olbrzymim sukcesem, ale na laurach na pewno nie spoczniemy - mówi Olgierd Meysztowicz, prezes spółek wchodzących w skład grupy.


Zestawienie największych firm mleczarskich w Polsce (TOP 100) według przychodów ze sprzedaży ukazuje się co roku i bazuje na badaniu przeprowadzonym przez redakcję Forum Mleczarskiego.


- Jesteśmy przedstawicielem branży przemysłu mleczarskiego z przeszło 30 letnim doświadczeniem na rynku. Zakres działalności naszych wszystkich spółek obejmuje pełen proces od skupu mleka, poprzez przetwórstwo i produkcję, aż po dystrybucję krajową i zagraniczną - mówi Olgierd Meysztowicz.


Dziś w skład grupy Polindus wchodzą zakłady w: Suwałkach, Łosicach, Gąsewie, Bielsku Podlaskim, Marszowicach, a także główna siedziba w Krakowie.

- Nasza polityka to gwarancja najwyższej jakości, bezpieczeństwo żywności, rozwój technologii, innowacyjność, ciągły wzrost popytu i stałe miejsce w czołówce przedsiębiorstw mleczarskich - dodaje Olgierd Meysztowicz.


Zakład w Suwałkach to największy i najnowocześniejszy Zakład Produkcyjny w grupie kapitałowej. Dysponuje jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie proszkowni w Europie Środkowo
Wschodniej. Zakład ten produkuje głównie wzbogacane tłuszczem roślinnym mleko w proszku Instant Fat Filled Milk Powder oraz odtłuszczone mleko w proszku. Swoje towary eksportuje do
niemal 90 krajów świata, przede wszystkim do Afryki oraz Azji.


Oddział w Łosicach zajmuje się produkcją masła i miksów, śmietanek UHT o różnym poziomie tłuszczu, serwatki w proszku. Wyroby te były wielokrotnie nagradzane w krajowych plebiscytach i konkursach.

Polindus Gąsewo natomiast wspiera grupę skupem mleka. W tym zakładzie odwirowywane jest i pasteryzowane mleko surowe przywiezione bezpośrednio od rolników.


Grupa Polindus-Laktopol znana jest głównie z produkcji proszków mlecznych, których większość trafia na eksport do państw trzecich. Jednak od kilku lat w jej ramach funkcjonuje także Manufaktura Serowara. Za tą marką stoi spółka Franser, posiadająca niewielki zakład zlokalizowany w podkrakowskich Marszowicach. To właśnie tam, na bazie dawnych receptur
francuskich serowarów z Les Monts de Jeux, od 2002 roku ręcznie produkuje się sery podpuszczkowe długodojrzewające - Ser Marszowicki oraz Ser Szlachetny.

Ostatnio do grupy Polindus Laktopol dołączył Zakład Produkcyjny w Bielsku Podlaskim. W zakupionym zakładzie znajdują się dwie wieże o łącznej wydajności 130 ton/dobę oraz magazyny o łącznej powierzchni 6600 m2.


- To kolejne, ogromne wyzwanie dla całej grupy kapitałowej. Dzięki tej inwestycji mamy w planach podwoić ilość produkowanych do tej pory proszków - mówi prezes Meysztowicz.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.