Komunikaty PR

Laktopol w pierwszej dziesiątce największych firm mleczarskich w Polsce

2022-11-16  |  01:00
Biuro prasowe

Grupa kapitałowa Polindus Laktopol znalazła się w prestiżowym rankingu Forum Mleczarskiego, zajmując 9 miejsce. Właśnie opublikowano wyniki za 2021 rok. - To ogromne wyróżnienie. Pierwsza dziesiątka wśród stu liczących się marek mleczarskich w Polsce jest olbrzymim sukcesem, ale na laurach na pewno nie spoczniemy - mówi Olgierd Meysztowicz, prezes spółek wchodzących w skład grupy.


Zestawienie największych firm mleczarskich w Polsce (TOP 100) według przychodów ze sprzedaży ukazuje się co roku i bazuje na badaniu przeprowadzonym przez redakcję Forum Mleczarskiego.


- Jesteśmy przedstawicielem branży przemysłu mleczarskiego z przeszło 30 letnim doświadczeniem na rynku. Zakres działalności naszych wszystkich spółek obejmuje pełen proces od skupu mleka, poprzez przetwórstwo i produkcję, aż po dystrybucję krajową i zagraniczną - mówi Olgierd Meysztowicz.


Dziś w skład grupy Polindus wchodzą zakłady w: Suwałkach, Łosicach, Gąsewie, Bielsku Podlaskim, Marszowicach, a także główna siedziba w Krakowie.

- Nasza polityka to gwarancja najwyższej jakości, bezpieczeństwo żywności, rozwój technologii, innowacyjność, ciągły wzrost popytu i stałe miejsce w czołówce przedsiębiorstw mleczarskich - dodaje Olgierd Meysztowicz.


Zakład w Suwałkach to największy i najnowocześniejszy Zakład Produkcyjny w grupie kapitałowej. Dysponuje jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie proszkowni w Europie Środkowo
Wschodniej. Zakład ten produkuje głównie wzbogacane tłuszczem roślinnym mleko w proszku Instant Fat Filled Milk Powder oraz odtłuszczone mleko w proszku. Swoje towary eksportuje do
niemal 90 krajów świata, przede wszystkim do Afryki oraz Azji.


Oddział w Łosicach zajmuje się produkcją masła i miksów, śmietanek UHT o różnym poziomie tłuszczu, serwatki w proszku. Wyroby te były wielokrotnie nagradzane w krajowych plebiscytach i konkursach.

Polindus Gąsewo natomiast wspiera grupę skupem mleka. W tym zakładzie odwirowywane jest i pasteryzowane mleko surowe przywiezione bezpośrednio od rolników.


Grupa Polindus-Laktopol znana jest głównie z produkcji proszków mlecznych, których większość trafia na eksport do państw trzecich. Jednak od kilku lat w jej ramach funkcjonuje także Manufaktura Serowara. Za tą marką stoi spółka Franser, posiadająca niewielki zakład zlokalizowany w podkrakowskich Marszowicach. To właśnie tam, na bazie dawnych receptur
francuskich serowarów z Les Monts de Jeux, od 2002 roku ręcznie produkuje się sery podpuszczkowe długodojrzewające - Ser Marszowicki oraz Ser Szlachetny.

Ostatnio do grupy Polindus Laktopol dołączył Zakład Produkcyjny w Bielsku Podlaskim. W zakupionym zakładzie znajdują się dwie wieże o łącznej wydajności 130 ton/dobę oraz magazyny o łącznej powierzchni 6600 m2.


- To kolejne, ogromne wyzwanie dla całej grupy kapitałowej. Dzięki tej inwestycji mamy w planach podwoić ilość produkowanych do tej pory proszków - mówi prezes Meysztowicz.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA Biuro prasowe
2025-05-16 | 15:00

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Jak wynika ze zaktualizowanego raportu przygotowanego przez Międzynarodową Federację Księgowych (IFAC) oraz AICPA & CIMA, niemal trzy czwarte największych globalnych firm
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.