L.E.K. Consulting wchodzi do CitySpace
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Międzynarodowa firma konsultingowa, zajmująca się głównie doradztwem strategicznym i transakcyjnym, dołączyła do grona najemców CitySpace we Wrocławiu. Decyzja ma związek z planowanym powiększeniem kadry.
CitySpace to jeden z największych operatorów biur elastycznych w Polsce. We Wrocławiu zarządza nimi w budynkach Aquarius Business House przy ul. Swobodnej oraz Nobilis Business House obok pl. Grunwaldzkiego. Na współpracę z CitySpace decydują się firmy z różnych branż i różnej wielkości, jakie jak Northpass i Duco z IT, Mikomax z obszaru smart office i Pro Progressio z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Tym razem do grona partnerów dołączyła firma L.E.K. Consulting. – Bardzo cieszymy się, że tak uznana marka z długimi tradycjami zdecydowała się pracować z centrum CitySpace Nobilis. To dowód na to, że jesteśmy godnym zaufania, solidnym partnerem biznesowym z ofertą dostosowaną do aktualnych potrzeb dynamicznie rozwijających się firm – mówi Magdalena Śnieżek, Regional Director South Poland.
Uznana marka w stolicy Dolnego Śląska
L.E.K. Consulting to międzynarodowa firma doradcza założona w 1983 roku w Londynie, gdzie do dziś znajduje się jej siedziba główna. Świadczy usługi doradcze na całym świecie poprzez sieć niemal 30 biur. Europejskie filie firmy znajdują się m.in. w Paryżu, Madrycie i Monachium, zaś jedyne biuro w Polsce jest we Wrocławiu. Pracujący w nim zespół odpowiada za region Europy Środkowej i Wschodniej (CEE). L.E.K. Consulting zajmuje się głównie doradztwem strategicznym i transakcyjnym. Najczęściej doradza funduszom Private Equity oraz globalnym korporacjom działającym w obszarze MedTech, Healthcare, Industrial, Consumer goods, Transport, Energy i wielu innych.
W polskim oddziale L.E.K. Consulting pracuje ok. 10 osób, ale zespół szybko się rozbudowuje. W związku z planami rozwoju firma potrzebowała odpowiedniego biura. – Zamierzamy szybko rosnąć kadrowo, dlatego potrzebujemy przestrzeni elastycznej z opcją dodania stanowisk pracy. Biuro CitySpace daje ku temu możliwości i spełnia nasze oczekiwania związane z dogodną lokalizacją, nowoczesną infrastrukturą i pozytywną atmosferą. Bardzo podoba nam się to, że biura są przytulne i urządzone w ciekawym stylu – argumentuje Maciej Żurowski, senior manager w L.E.K. Consulting.
Centrum CitySpace w Nobilis Business House stało się niedawno jeszcze bardziej atrakcyjne, ponieważ zostało ulepszone o dodatkową przestrzeń i stanowiska pracy. Powierzchnia całkowita wynosi obecnie ponad 2 000 mkw., a liczba stanowisk 301.
Poza Wrocławiem CitySpace oferuje biura elastyczne w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku. Razem w 10 lokalizacjach (z czego 5 w stolicy). W maju 2021 operator otworzy 11. lokalizację w Polsce. Będzie to nowe biuro w Katowicach (budynek Face2Face). Oprócz przestrzeni elastycznych (prywatnych gabinetów oraz pomieszczeń typu open space) operator oferuje sale spotkań, biura wirtualne i coworking. W centrach znajdują się recepcje, kuchnie, pokoje do rozmów telefonicznych itp. Oferta jest dostosowywana do zmieniających się potrzeb. Przykładem jest wprowadzenie kabin akustycznych do pracy w pojedynkę i spotkań w wąskim gronie w Gdańsku. Nowym uzupełnieniem oferty jest natomiast aplikacja CitySpace App. Jej główną funkcją jest rezerwacja biur operatora. Jest to możliwe nawet bez umowy.
CitySpace to marka należąca do grupy Echo Investment.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.