Magazyn DB Schenker w Łodzi operacyjnie doskonały
Magazyn logistyczny DB Schenker w Łodzi został wyróżniony za doskonałość operacyjną. Po przeprowadzeniu audytu obiekt otrzymał status bronze zgodnie z korporacyjnym standardem XSITE.
W sierpniu 2020 r. magazyn DB Schenker w Łodzi został poddany ocenie według globalnego, korporacyjnego standardu doskonałości operacyjnej XSITE. Ze względu na pandemię audyt został przeprowadzony przez międzynarodowych ekspertów w formie online i zakończył się sukcesem. Obiekt jest już kolejną wyróżnioną polską lokalizacją spośród 750 oddziałów operatora logistycznego na świecie.
„Nasz łódzki magazyn został wyróżniony za styl pracy, ciągłe doskonalenie, wysokie standardy bezpieczeństwa i koncentrowanie się na potrzebach klientów. Przyznany status bronze potwierdza, że jesteśmy na dobrej drodze w budowaniu kultury Lean, mimo nowych wyzwań związanych z koronawirusem”, mówi Dariusz Doroś, Dyrektor Logistyki Kontraktowej w Klastrze Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker.
„Z powodu pandemii musieliśmy sprostać kolejnym wyzwaniom. Większość zaplanowanych działań przenieśliśmy do świata wirtualnego i nauczyliśmy się ze sobą współpracować w cyfrowej rzeczywistości. Reżim sanitarny i konieczność zachowania dystansu nie ułatwiają pracy zespołowej, ale nadal obserwujemy zaangażowanie pracowników w doskonalenie procesów”, wyjaśnia Joanna Durzyńska, Szef Zespołu Doskonalenia Biznesu w DB Schenker.
Magazyn DB Schenker w Łodzi o powierzchni ponad 7 tys. mkw. na co dzień zatrudnia blisko 70 pracowników, których zaangażowanie i bardzo dobra organizacja wpłynęły na pozytywny wynik audytu. Na wyróżnienie zasługują także wdrożone w czasie pandemii procedury i środki zapobiegawcze chroniące przed zarażeniem koronawirusem. Audytorzy zwrócili także uwagę na sposób zarządzania operacjami. Zespół łódzkiego magazynu zaprezentował wiele narzędzi, które wspierają w podejmowaniu skuteczniejszych decyzji operacyjnych, co w efekcie wpływa na płynne realizowanie działań.
„Certyfikat doskonałości biznesowej XSITE dla magazynu w Łodzi wiąże się nie tylko z utrzymaniem obecnie wysokich standardów, ale również pracą nad poprawą obszarów w procesach dla klientów w myśl naszej kultury ciągłego doskonalenia. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do grona jednostek, które pracują według ustandaryzowanego modelu biznesowego DB Schenker”, mówi Piotr Wilmański, Szef Obsługi Logistycznej Magazynu Logistycznego DB Schenker w Łodzi.
O XSITE
XSITE jest wdrażany od 2016 r. w całej logistyce kontraktowej DB Schenker. Do tej pory wyróżniono już około 75 lokalizacji, m.in. 9 obiektów operatora logistycznego w Polsce. Magazyn w Teresinie pod Warszawą jako pierwszy na świecie uzyskał status silver.
Restrykcyjna ocena standardu opiera się o 5 obszarów, a niespełnienie któregokolwiek warunku uniemożliwia uzyskanie wyróżnienia. Weryfikowane są relacje z klientami, ludzie i przywództwo, procesy, finanse, a także bezpieczeństwo. XSITE może uzyskać poziom developing, bronze, silver lub gold.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.