Komunikaty PR

Mars celebruje kamienie milowe rozwoju firmy w Polsce

2022-08-18  |  11:35

Mars Polska świętuje 30. urodziny pierwszej fabryki firmy w Polsce – zakładu produkującego jedzenie dla zwierząt domowych w Sochaczewie, 25-lecie fabryki  gum i miętusów w Poznaniu oraz otwarcie w Błoniu piątej już fabryki w naszym kraju, produkującej jedzenie dla psów i kotów. Z tej okazji przyjechał do Polski Michael J. Mars, należący do czwartego już pokolenia Rodziny Mars.

Michael J. Mars należy do Rady Nadzorczej Mars, Inc. oraz jest prawnukiem Franka C. Marsa, który w 1911 roku założył firmę Mars. Obecnie Mars, Inc. operuje na 80 rynkach, zatrudniając 140 000 Współpracowników i nadal pozostaje prywatną rodzinną firmą.

Od 1992 roku Mars regularnie inwestuje w Polsce, przyczyniając się do rozwoju gospodarki i społeczności lokalnych. W ciągu tego czasu firma zdobyła renomę długoterminowego inwestora, odpowiedzialnego sąsiada, zaufanego partnera biznesowego oraz jednego z najbardziej pożądanych i stabilnych pracodawców w kraju. Obecnie Mars, jako jeden z największych amerykańskich inwestorów w Polsce, znajduje się na listach TOP 10 American Chamber of Commerce według wartości aktywów oraz inwestycji[1].

W tym roku firma ma wiele powodów do świętowania zarówno związanych z przeszłością swojej działalności w Polsce, jak i przyszłością. Z tej okazji do Polski przyjechał członek Rodziny Mars. Michael Mars odwiedził wszystkie fabryki segmentów Marsa w Polsce.

Michael, oraz towarzyszący mu Richard Ware, Global Technology Ambasador, który od ponad 30 lat pracuje w Marsie, wzięli udział w jubileuszu pierwszej fabryki jedzenia dla zwierząt w Sochaczewie, sukcesywnie rozwijanej i powiększanej od trzech dekad. Zakład produkcyjny zajmuje dzisiaj czołowe miejsce wśród europejskich fabryk Marsa pod względem wielkości produkcji jedzenie dla zwierząt. Znacząca część produktów wytwarzanych w Sochaczewie trafia na eksport, a zdecydowana większość surowców jest dostarczana przez lokalnych producentów. Dzięki produktom Whiskas i Pedigree z Sochaczewa miliony pupili z 38 krajów dostają kompletne i zbilansowane jedzenie.

Michael spotkał się także ze Współpracownikami w fabryce gum i miętusów Mars Wrigley w Poznaniu, która od ponad 25 lat prężnie się rozwija. Codziennie produkowanych jest tam 65 milionów drażetek gumy marek Orbit, Freedent, Doublemint, Spearmint, Extra oraz Winterfresh, które są eksportowane do 37 krajów na całym świecie. Niemal co druga drażetka gum z portfolio Mars Wrigley sprzedawana w Europie pochodzi właśnie z Poznania. Żują je również mieszkańcy Polinezji Francuskiej, Dubaju, Sierra Leone czy Ekwadoru. Łącznie poznańskie zakłady wytwarzają 787 rodzajów gum i miętówek w 54 różnych smakach oraz wariantach.

Prawnuk założyciela firmy Mars dokonał także uroczystego otwarcia nowej fabryki jedzenie dla zwierząt w podwarszawskim Błoniu. Piąta fabryka firmy w Polsce stanowi odpowiedź na nieustannie rosnące znaczenie kategorii jedzenia dla zwierząt w Polsce i na świecie oraz coraz większe potrzeby opiekunów psów i kotów. Planowana od dłuższego czasu inwestycja, warta ponad 600 mln pln, stworzyła blisko 300 nowych miejsc pracy, a firma ma ambitne plany na rozwój fabryki w kolejnych latach. Produkty, które powstają w Błoniu to saszetki najbardziej popularnych marek Mars Petcare i trafią na półki m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech.

- Mars to jedna z największych i najszybciej rozwijających się firm FMCG na świecie. Jednocześnie, jako  prywatna firma rodzinna, pielęgnujemy tradycję Rodziny Mars od 111 lat. Zgodnie z naszą misją, że świat, a w nim także i Polska, jakiej pragniemy jutro, zaczyna się od tego, jak prowadzimy nasz biznes dzisiaj, niezmiennie kroczymy do przodu, pozostając wiernymi naszym wartościom. Wizyta Michaela w Polsce, w tak kluczowym dla naszych segmentów momencie rozwoju, znaczy bardzo wiele dla naszych Współpracowników. Wśród ponad 3 tysięcy z nas nadal pracuje 54 Współpracowników, którzy tworzyli pierwszą fabrykę suchej karmy w Sochaczewie oraz 84 należących do pierwszych zespołów fabryki gum do żucia w Poznaniu i 122 fabryki czekolady w Janaszówku – mówi Sławomir Niżałowski, Prezes Zarządu Mars Polska.   

Prawnuk Franka C. Marsa odwiedził także fabrykę Royal Canin w Niepołomicach oraz biura rynkowe oraz hub usług Mars Global Services w Warszawie i Poznaniu.


[1] https://amcham.pl/sites/default/files/2020-04/Raport%20KPMG%20i%20AmCham%20pt.%20%27%2730%20lat%20inwestycji%20ameryka%C5%84skich%27%27_1.pdf

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.