Komunikaty PR

Mazars kontynuuje dynamiczny rozwój

2022-02-08  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt

Renata Stefanowska
Mazars

ul. Piekna 18
00-549 Warszawa
r.stefanowska|mazars.pl| |r.stefanowska|mazars.pl
22 25 55 200
mazars.pl
  • Globalne przychody z tytułu wynagrodzeń za usługi wzrosły o 12,3% do kwoty 2,1 mld euro w roku obrotowym 2020/2021
  • Wyniki finansowe odzwierciedlają silną pozycję Mazars i zrównoważoną strategię firmy
  • Oprócz wyników finansowych, rozwój w sposób odpowiedzialny: ESG jest istotną częścią długoterminowej strategii Mazars

8 lutego 2022 roku: Mazars, międzynarodowa firma specjalizująca się w audycie, podatkach i doradztwie, ogłosiła, że w roku obrotowym 2020/2021 (od 1 września 2020 do 31 sierpnia 2021) osiągnęła przychody z tytułu wynagrodzeń za usługi w wysokości 2,1 mld euro[1], co oznacza 12,3% wzrost (bez uwzględnienia wpływu transakcji walutowych o -1,6%) względem poprzedniego roku obrotowego. Wzrost przychodów z tytułu wynagrodzeń obejmuje silny wzrost organiczny (9,4%), uzupełniony o zewnętrzny wzrost o 2,7%.

 

Komentując wyniki finansowe firmy, Dyrektor Generalny i Prezes Grupy Mazars, Hervé Hélias powiedział: „2021 był doskonałym rokiem pod względem naszej działalności i wyników finansowych. Wszystkie nasze linie usługowe i lokalizacje dobrze się rozwijały, zdobyliśmy znaczące nowe zlecenia dla dużych i giełdowych spółek, jak również przedsiębiorstw różnej wielkości, w tym dużych międzynarodowych korporacji. Nasz dwucyfrowy wzrost potwierdza naszą siłę i odporność naszego wyjątkowego zintegrowanego modelu biznesowego. Wynik ten pokazuje dobrą proporcję pomiędzy usługami regulowanymi i nieregulowanymi, co odzwierciedla naszą długoterminową strategię inwestowania w podstawowe usługi: wysokiej jakości usługi audytorskie, podatkowe i doradcze, które pomagają naszym klientom rozwijać się pewnie i odpowiedzialnie.”

Rozwój w zgodzie z celem: zrównoważona i długoterminowa strategia

Przejrzystość finansowa i zaufanie są podstawą sprawiedliwej i dostatniej gospodarki, a Mazars pozostaje zaangażowany bardziej niż kiedykolwiek w dostarczanie wysokiej jakości audytów spółkom na całym świecie. W 2021 roku kontynuowaliśmy rozwój naszej praktyki audytorskiej (+8,5%): obecnie badamy 2 400 JZP (Jednostek Zainteresowania Publicznego) na całym świecie, 1 200 z siedzibą w Europie, 960 notowanych na rynku regulowanym i ponad 480 notowanych w Europie. Mazars zajmuje 5. miejsce na europejskim rynku audytu pod kątem dużych i notowanych na giełdzie europejskich spółek.

Poza audytem, odnotowaliśmy znaczny wzrost w zakresie doradztwa finansowego (+15,7%), co odzwierciedla ożywiony rynek transakcyjny na całym świecie. Nasz wzrost w zakresie konsultingu (+7,9%) wynika ze skupienia się na usługach, które są zgodne z naszą podstawową misją służenia interesowi publicznemu: pomagamy naszym klientom poruszać się w złożonym środowisku regulacyjnym i ograniczać ryzyko, a także prowadzić działalność i rozwijać się w sposób przejrzysty i pewny.

Poza finansami: nowe podstawy efektywności przedsiębiorstw

Hervé Hélias dodaje: „Odpowiedzialność i zrównoważony rozwój stały się ważnymi fundamentami wyników biznesowych i są niezbędne do budowania zaufania do rynków, korporacji i instytucji publicznych. W miarę jak zaczynamy wychodzić z pandemii, wezwanie do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości staje się coraz silniejsze. Przedsiębiorstwa są - zresztą słusznie - zewsząd poddawane presji, aby zmienić sposób, w jaki się rozwijają.”

Obecnie oczekiwania wobec przedsiębiorstw idą dalej niż wyniki finansowe, obejmując kryteria pozafinansowe, a rola biegłych rewidentów w coraz większym stopniu wykracza poza przejrzystość finansową. W tym kontekście podstawowa misja Mazars nigdy nie była bardziej istotna. Potwierdziliśmy to zobowiązanie przy okazji odświeżenia naszej marki w 2020 roku i chcemy w pełni odgrywać naszą rolę wiodącego audytora i doradcy, aby pomóc naszym klientom przekształcać się i rozwijać w sposób odpowiedzialny.

„ESG (ang. Environmental, Social, and Governance) jest istotną częścią równania wzrostu dla naszego biznesu. Mamy specjalnie do tego wyznaczonych ekspertów, którzy uczestniczą w europejskich inicjatywach związanych z dyrektywą CSRD, opracowaliśmy szkolenia na temat zrównoważonego rozwoju dla naszego personelu i pracujemy z klientami, chcąc pomóc im przygotować się do raportowania ESG i włączyć strategie zrównoważonego rozwoju do ich modeli biznesowych.” - mówi Hervé Hélias. I dodaje: „Jednocześnie pracujemy nad przekształceniem naszej firmy i działalności, a także sposobu pracy, aby zapewnić, że spełniamy standardy ESG. We wszystkich naszych krajach i na poziomie Grupy Mazars, wyznaczyliśmy liderów i zespoły, które kierują naszą własną strategią społecznej odpowiedzialności biznesu.”

Potwierdzenie słów czynami, inwestowanie w to, co ważne

Mazars zawsze kierował się swoją podstawową zasadą: działać odpowiedzialnie, w interesie publicznym i dla dobra przyszłych pokoleń. Traktujemy to zobowiązanie poważnie, postępujemy zgodnie z nim, wprowadzamy innowacje i przekształcamy się, stale ucząc się i rozwijając. W 2020 roku, nasze międzynarodowe partnerstwo przegłosowało kolejny czteroletni plan strategiczny Mazars i potwierdziło nasze kluczowe inwestycje w głównych obszarach, które mają znaczenie dla naszych pracowników, klientów i społeczeństwa:

  • Gromadzenie zdolnych pracowników o różnorodnych specjalizacjach. Naszym celem jest uczynienie z Mazars szkoły doskonałości, kształcącej silnych, troskliwych liderów, którzy dają innym przykład.
  • Dostarczanie wysokiej jakości audytów finansowych, które spełniają najwyższe standardy zawodowe.
  • Wzmocnienie naszych możliwości w zakresie zrównoważonego rozwoju, aby zapewnić audyty ESG i usługi doradcze.
  • Rozwijanie naszych usług doradztwa finansowego i konsultingu, aby pomóc klientom w kluczowych kwestiach, takich jak transakcje, zarządzanie wydajnością, ryzyko i zgodność z przepisami, zarządzanie danymi i bezpieczeństwo oraz przejrzystość podatkowa, a także świadczenie usług outsourcingu podatkowego i płacowego w celu zapewnienia globalnej zgodności z przepisami.
  • Znacząco zwiększamy nasze inwestycje w CSR, aby wspierać nasze społeczności, promować integracyjne i elastyczne miejsce pracy dla naszych pracowników oraz chronić planetę: stosujemy naukowe podejście do celów, aby zmniejszyć naszą emisję dwutlenku węgla i osiągnąć zerowy poziom netto do 2030 roku.
  • Przyczynianie się do definiowania standardów (takich jak dyrektywa CSRD) i warunków dla zdrowej branży audytorskiej, zdolnej do przeprowadzania wysokiej jakości audytów finansowych i ESG, na dużą skalę.

 

Hervé Hélias podsumowuje: „W 2022 roku i następnych latach będziemy nadal inwestować w te obszary, które mają znaczenie dla naszych pracowników, klientów i społeczeństwa, rozwijając się odpowiedzialnie i idąc naprzód z nowym celem i pewnością siebie. Jestem nastawiony bardzo optymistycznie co do nadchodzącego roku. Wszędzie pojawiają się możliwości. Obserwujemy ożywienie w branży, jak również w gospodarce światowej. Mamy utalentowanych i zaangażowanych profesjonalistów, którzy wiedzą jak właściwie postępować, aby realizować naszą misję i ambicje.”

Rekordowy wzrost przychodów w Polsce

Miniony rok finansowy przyniósł wzrost przychodów w Polsce o 26,9% r/r. Obecnie firma zatrudnia blisko 350 specjalistów oraz 10 partnerów.

Największy wzrost przychodów w porównaniu do roku poprzedzającego odnotował audyt finansowy (+35%), następnie podatki (+33%) oraz outsourcing (+18%). Równie dynamiczny wzrost odnotowała linia doradztwa finansowego oraz rozwijający się konsulting (+17%).

- Za nami bardzo dobry rok - zarówno pod względem osiągniętych przychodów, jak i inwestycji w zasoby ludzkie. Staramy się zachęcić do współpracy świetnych specjalistów, przyciągnąć najlepsze talenty. Inwestujemy w nowe technologie w odpowiedzi na wymogi zmieniającego się świata. Wierzymy, że nasz model biznesowy oraz strategia zakładająca rozwój usług doradczych pozwalająca coraz lepiej odpowiadać na aktualne wyzwania naszych klientów,  przyczynią się do dalszego zrównoważonego wzrostu naszej firmy w Polsce. – komentuje Michel Kiviatkowski, Partner zarządzający Mazars w Polsce.

 


[1] Włączając w to dane praktyk ZhongShen ZhongHuan i ZhongShen Yatai

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Mazars
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.