MBE WORLDWIDE PRZEJĘŁO GEL PROXIMITY
GEL Proximity to logistyczna firma oferująca usługi w zakresie dystrybucji ostatniej mili. Firma posiada dostęp do ponad 30 000 punktów odbioru zlokalizowanych m.in. na stacjach benzynowych, w kioskach z gazetami, ale także urzędach pocztowych czy popularnych we Włoszech sklepach tytoniowych. Przejęcie jest elementem realizacji strategii MBE, której celem jest stworzenie wiodącej platformy dla globalnego handlu.
Mail Boxes Etc. (MBE) to jedna z największych na świecie sieci franczyzowych, oferująca kompleksowe usługi kurierskie i poligraficzne, a także innego typu wsparcie dla firm i klientów indywidualnych. MBE działa w oparciu o model franczyzy w 55 krajach, wyznaczając najwyższe standardy prowadzenia biznesu. Sieć MBE liczy ponad 2 900 punktów, generujących obrót na poziomie blisko 1 mld euro rocznie. Miniony rok – pomimo wciąż odczuwalnych dla gospodarki skutków panedemii – był pomyślny. W 2021 r. MBE otworzyło ponad 200 nowych placówek. Firma aktywnie rozwija się też w branży e-commerce. Przejęcie PrestaShop – wiodącej platofrmy do prowadzenia sklepu w intenrecie – umożliwi MBE dalszą ekspansję na tym, rosnącym w tempie 10-12 proc. rocznie, rynku.
W 2014 r. powstała spółka MBE Poland i od tego czasu stale się rozwija. Obecnie krajowa sieć liczy 40 punktów, a kolejne dwa są na etapie otwierania się. Priorytetem Mail Boxes Etc. w Polsce jest dalszy rozwój sieci franczyzowej.
Przejęta właśnie GEL Proximity to włoska platforma logistyczna, która powstała w odpowiedzi na oczekiwania rynkowe związane z preferencjami klientów dotyczącymi miejsc odbioru i nadawania przesyłek oraz troski o środowisko naturalne.
Według najnowszych trendów rynkowych, aż 92% klientów e-commerce oczekuje alternatywnych opcji dostawy w stosunku do domu. Rozwijanie sieci punktów w już istniejących placówkach, takich jak sklepy, stacje benzynowe, kioski jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie.
Warto też zwrócić uwagę na to, że ostatnia mila, czyli końcowy odcinek, jaki pokonuje przesyłka ma największy wpływ nie tylko na koszty usługi logistycznej (ok. 40%), ale także na środowisko. Dlatego tak ważne jest gwarancja 100 proc. skuteczności doręczenia paczki za pierwszym razem. W ten sposób do minimum redukowane są tak zwane „puste przejazdy”, co ma przełożenie na emisję CO₂.
Więcej informacji o usługach znajduje się na stronie www.mbe.pl

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.