Młodzi, innowacyjni, ambitni – na nich stawia Przemysł 4.0
Branża automatyki i robotyki rośnie w siłę. Dzięki rozpowszechnianiu rozwiązań, nad którymi pracuje, coraz większej popularności i przedstawianiu korzyści ich stosowania nie brakuje firm zainteresowanych wdrożeniem. Co za tym idzie – branża szeroko rozumianego przemysłu 4.0 rozwija się i poszukuje rąk do pracy. Najwięcej zyskują firmy, które stawiają na młodych specjalistów. Doskonałym przykładem jest firma Etisoft.
Równowaga w każdym obszarze – również w kadrach
Gliwicka spółka Etisoft od lat stawia na równowagę w wielu obszarach – także w zakresie pracowników. Wśród osób zatrudnionych nie brakuje zatem doświadczonych ekspertów z długim stażem pracy, ale ich przeciwwagę stanowi spore grono młodych specjalistów, którzy mimo młodego wieku wielokrotnie mają na swoim koncie niemałe sukcesy.
Co przyciąga młodych, zdolnych i ambitnych specjalistów? Przede wszystkim ciekawe projekty, które realizuje firma. To nie tylko sprzedaż gotowych rozwiązań i urządzeń, ale nieustanna praca nad udoskonaleniem własnych, innowacyjnych produktów i systemów. W Etisoft Smart Solutions, spółce z Grupy Etisoft, takie działania są codziennością. Przykładem jest chociażby nagrodzony w ostatnim półroczu w konkursie „(R)ewolucja przemysłowa” (organizowanym przez Platformę Robotów DBR77) projekt „Zintegrowanego systemu intralogistycznego bazującego na robotach mobilnych AGV/AMR”. Nagroda przyznana w kategorii „Projekt, który prezentuje wzrost efektywności i wydajności pracy na stanowisku” potwierdza, że rozwiązania, nad którymi pracuje ESS, sprawdzają się w codziennym funkcjonowaniu, ułatwiając pracę, usprawniając procesy, przynosząc korzyści firmom i ich pracownikom.
Duże znaczenie w zainteresowaniu potencjalnych pracowników mają też programy stażowe, takie jak Young Stars EtiACADEMY. To program dedykowany studentom, w pierwszej kolejności związanym z obszarem jakości, czyli osób studiujących na kierunkach takich jak zarządzanie jakością czy inżynierii środowiska. Taki program stażowy to doskonała okazja do pozyskania zaufanego i sprawdzone pracownika na długi czas.
W zespole Etisoft nad innowacyjnymi produktami pracuje wiele młodych osób, które ambitnie rozwijają swoją ścieżkę zawodową, będącą jednocześnie ich pasją. Poniżej przedstawiamy jeden z ostatnich przykładów.
Młody, innowacyjny, z sukcesami
Olaf Dudek to młody, zdolny innowator, menedżer ds. badań i rozwoju w Dziale Budowy Maszyn Etisoft Smart Solutions, a teraz także zdobywca jednej z trzech nagród głównych za pracę doktorską w XIV edycji konkursu „Młodzi Innowacyjni 2022”! Konkurs ten, organizowany przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, odbywający się pod patronatem m.in. komitetów Polskiej Akademii Nauk, od lat cieszy się wielkim prestiżem i zainteresowaniem.
Olaf Dudek swoją pracę doktorską obronił w marcu tego roku na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Śląskiej. Jej tytuł brzmi: „Kształtowanie charakterystyk dynamicznych zawieszeń jezdnych robotów mobilnych opartych na kołach omnikierunkowych”.
– W dużym uproszczeniu: chodziło o to, aby zredukować drgania korpusu pojazdu AGV/AMR pochodzące od kół wielokierunkowych poruszającego się robota mobilnego – tłumaczy autor. – Regulamin konkursu kładł nacisk nie tylko na walory poznawcze i naukowe prezentowanej pracy, ale także na praktyczne wdrożenie jej wyników, w szczególności w takich dziedzinach jak automatyka i automatyzacja procesów, robotyka czy sterowanie. Warunek dotyczący wykorzystania wyników mojej pracy w praktyce został w pełni spełniony – realizujemy go na co dzień w Etisoft Smart Solutions podczas prac nad produkcją seryjną robotów mobilnych.
Olaf Dudek od 10 lat interesuje się robotyką mobilną i swoją karierę zawodową od czasów studiów wiąże z firmami Przemysłu 4.0. Realizował również projekty dla sektora cywilnego i wojskowego. Wykłada również na Politechnice Śląskiej.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.