Komunikaty PR

Najszybsze lasery Podlasia

2020-09-17  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.07 MB )

Działająca w podbiałostockich Sowlanach firma alu-frost zajmująca się cięciem laserem i obróbką metali należy do najnowocześniejszych w regionie. Jej park maszynowy składa się przede wszystkim z wyspecjalizowanych laserów, które tną nawet 10-krotnie szybciej niż maszyny starego typu.

Najważniejszymi urządzeniami, na których opiera się produkcja zakładu, są trzy lasery o mocy - 2kW, 6kW i 10kW, tnące w technologii fiber. Cięcie laserem od starszej metody CO2, popularnej jeszcze dekadę temu, różni się przede wszystkim tym, że ostrzem tnącym jest tu światłowód. Jak mówią eksperci, między obydwoma technologiami jest przepaść, jak między maszyną do pisania i komputerem.

3 lasery fiber

Technologia fiber stosowana w alu-frost jest precyzyjna, bardziej ekonomiczna i dużo szybsza od metody z użyciem CO2. Polega ona na szybkiej zamianie energii elektrycznej w tnącą wiązkę świetlną. Aktualnie uważana jest za najefektywniejszą technikę obróbki metali.

- Wielu klientów, którzy chcą skorzystać z usługi cięcia laserem i zależy im na czasie, zwraca się właśnie do nas, ponieważ dzięki metodzie fiber potrafimy wykonać zlecenie nawet 10-krotnie szybciej niż firmy dysponujące starszymi maszynami. Nasze wycinarki tną w tempie nawet 200 km na godzinę. Uchodzimy za najszybszy pod tym względem zakład na Podlasiu - wyjaśnia Piotr Świrko, prezes alu-frost. - Nasz ostatni nabytek to laser o mocy 10 kW. Dzięki niemu możemy obsłużyć naszych klientów jeszcze bardziej kompleksowo.

 

Inne maszyny

Z usług alu-frost korzystają różne branże, od motoryzacyjnej, przez roliczniczą po spożywcze. Przeważnie zlecają w Sowlanach wycinanie części do maszyn lub elementów konstrukcyjnych.

Poza laserami na park maszynowy alu-forst składa się też prasa krawędziowa o nacisku 150 ton.

- Nasza krawędziarka zagina elementy o maksymalnej długości 3100 mm. Urządzenie to znacznie poprawia nasze możliwości konstrukcyjne. Dzięki niej jesteśmy w stanie wykonywać bardziej zaawnasowane i zróżnicowane detale i części - mówi Monika Piłasiewicz z alu-frost.

Innym urządzeniem, bez którego alu-frost nie byłby tym, czym jest, czyli kompleksowym zakładem zajmującym się obróbką metali jest frezarka. Ma ona szerokie zastosowanie przy obróbce aluminium i stopów lekkich. Maszyna posiada też stół roboczy o rozmiarze 1000x1500 cm (obroty wrzeciona zamontowanego na nim osiągają szybkość 24 000/min).

Przede wszystkim ludzie

Jednak to nie maszyny stanowią o tym, że alu-frost uchodzi za największego eksperta na Podlasiu w dziedzinie cięcia laserem. Nie byłoby to możliwe bez wykwalifikowanej i zgranej załogi.     

- Nasz zespół inżynierów i konstruktorów zawsze udzieli profesjonalnej porady, zarówno w kwestii doboru materiałów, ich grubości, jak i rozwiązań technologicznych. Czasami wystarczy pięć minut rozmowy z doświadczonym konstruktorem i zmienia się koncepcja, a klient dostaje to, o co mu chodziło, ale wykonane staranniej, ekonomiczniej i zgodnie ze sztuką - dodaje Piotr Świrko.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-07-08 | 12:00

Brambles w pierwszej piątce rankingu TIME Najbardziej Zrównoważonych Firm

Grupa Brambles, do której należy CHEP – światowy lider obszaru logistyki łańcucha dostaw – została uznana przez magazyn TIME za jedną z najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Czwarta lokata na liście 500
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad pierwszym pakietem ułatwień dla biznesu. Założenia drugiego będą znane na przełomie lipca i sierpnia

Pierwszy pakiet deregulacyjny, który ma wprowadzić daleko idące ułatwienia dla polskich przedsiębiorców, ma trafić pod obrady Sejmu na przełomie tego i przyszłego roku i wejść w życie z półrocznym vacatio legis, aby firmy miały czas przygotować się do zmian. – Taka od początku była nasza idea: żeby przedsiębiorcy nie byli zaskakiwani – podkreśla dr Mariusz Filipek, pełnomocnik ministra rozwoju ds. deregulacji i dialogu gospodarczego. Jak wskazuje, procedowane zmiany w prawie gospodarczym to nie koniec – MRiT w planach ma już kolejne pakiety deregulacyjne. – Chcielibyśmy, żeby założenia drugiego wybrzmiały już pod koniec lipca, najpóźniej do połowy sierpnia – zapowiada.

Ochrona środowiska

Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych. Branża obawia się utraty konkurencyjności na globalnym rynku

Europejska branża kosmetyczna mierzy się w ostatnich latach z regulacyjnym tsunami, obejmującym cały łańcuch wartości – od pozyskiwania surowców, przez projektowanie opakowań, składy, procesy produkcyjne i ślad węglowy swoich produktów, aż po etykiety i deklaracje marketingowe. Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych, które muszą ponosić nakłady związane z dostosowywaniem się do nowych aktów prawnych. To zaś odbija się na konkurencyjności całego sektora – wskazuje stowarzyszenie Cosmetics Europe, które apeluje do nowego Parlamentu i Komisji Europejskiej o większe wsparcie dla innowacyjności i konkurencyjności europejskiego przemysłu kosmetycznego.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.