Komunikaty PR

Nowe początki. Jak skutecznie uruchomić przedsięwzięcie biznesowe?

2020-05-26  |  14:30
Biuro prasowe

Jak uruchomić biznes i odnieść rynkowy sukces? Wszystkie osoby, które planują otworzyć własną firmę lub startup, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkanie online pt. „Nowe początki. Jak skutecznie uruchomić przedsięwzięcie biznesowe?”, które poprowadzą uznani eksperci z MIT Enterprise Forum: Bogusława Cimoszko-Skowroński oraz Krzysztof Gawrysiak.

Wyższe dochody, chęć zbudowania czegoś od podstaw, bycie „swoim własnym szefem” – powodów, dla których przedsiębiorcy zakładają firmy jest wiele. Jak wynika z „Badania Polskiej Mikroprzedsiębiorczości inFakt 2018”, przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na ponad 1000 przedsiębiorców, aż 64% z nich, jako główny motywator do założenia firmy, wskazało potrzebę samodzielności i niezależności; 55% kierowało się chęcią osiągania wyższych dochodów w porównaniu z tymi na umowę o pracę; 41% miało potrzebę realizacji osiągnięć, których nie mogliby zrealizować pracując na umowę o pracę lub innych formach zatrudnienia.

Przygoda z biznesem, czy biznes z przygodami?

Niezależnie od tego, jaka jest motywacja do posiadania własnej firmy, droga od mikroprzedsiębiorstwa do zbudowania stabilnego dużego przedsiębiorstwa często jest kręta, a za każdym zakrętem czyhają nowe wyzwania lub przeszkody. Sukces zależy również od pomysłu biznesowego oraz motywacji założycieli firmy. Jednak nawet najlepsza koncepcja zanim stanie się rynkowym sukcesem, wymaga pracy i rozwijania kolejnych etapów, z których kluczowe to oczywiście planowanie strategiczne, pozyskanie finansowania oraz systematyczne wdrażanie kolejnych punktów z ustalonego planu. Komercyjny sukces to wypadkowa wielu czynników, które podczas spotkania online w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej pt. „Nowe początki. Jak skutecznie uruchomić przedsięwzięcie biznesowe?” prezentować będą Bogusława Cimoszko-Skowroński oraz Krzysztof Gawrysiak z MIT Enterprise Forum - instytucją afiliowaną przez Massachusetts Institute of Technology, najbardziej prestiżową uczelnię techniczną na świecie.

- „Celem przedsięwzięcia biznesowego jest rozwinięcie stabilnej działalności, która w założonym przedziale czasowym wypracuje zysk oraz wzrośnie jej wartość. Nie uda się to jednak bez konkretnego planu oraz określonego strategicznego celu. Dlatego zakładając firmę czy budując własny startup lub podejmując przedsięwzięcie startupowe w szeregach korporacji należy odpowiedzieć sobie na główne pytanie „po co i jaki problem rynkowy rozwiązuje?”. Odpowiedź na nie oraz pokazanie krytycznych elementów konstrukcji startupu (wedle metodologii 24 kroków rozwiniętej w MIT Sloan School), jest podstawą naszego przedsięwzięcia, bowiem wiemy wtedy jaką wartość chcemy dostarczać na rynek” – podkreśla Bogusława Cimoszko-Skowroński, Co-founder oraz członek Zarządu MIT EF CEE oraz wykładowca Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. 

Podczas spotkania online, eksperci z MIT EF CEE przedstawią praktyczne wskazówki, jak zacząć przygodę z biznesem i doprowadzić do komercyjnego sukcesu. Dodatkowo dr inż. Grażyna Rembielak, kierownik EMBA, przybliży unikatowy program New Venture Project, który prowadzony jest w ramach studiów Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. New Venture Project realizowany przy wsparciu merytorycznym MIT Enterprise Forum CEE i rozwija kompetencje w zakresie zakładania własnych biznesów i startupów, a także w obszarze przedsiębiorczości korporacyjnej. Szkoła Biznesu PW, jako jedyna w Polsce korzysta z doświadczeń sektora innowacji oraz akceleratora dla startupów technologicznych.

Spotkanie online pt. „Nowe początki. Jak skutecznie uruchomić przedsięwzięcie biznesowe?”,  odbędzie się online 28 maja (czwartek) o godz. 16:30.

Wymagana jest rejestracja na biznes.edu.pl


Bogusława Cimoszko-Skowroński - Facylitator startupów technologicznych, finansista, inżynier, przedsiębiorca, posiada 25 lat doświadczenia w transakcjach kapitałowych: EBOiR (Londyn, Senior Banker), UBS AG (Zurych), jako bankowiec inwestycyjny, FFC Fincoord Ltd - Zurych, Capital Solutions proAlfa (Warszawa), jako specjalista ds. finansów przedsiębiorstw i pozyskiwania funduszy, Nomad VC Fund (Warszawa) - partner zarządzający, członek komitetu inwestycyjnego; Valuetech Seed VC Fund (Warszawa) - założyciel, partner i członek zarządu.

Krzysztof Gawrysiak - Aktywny inwestor w spółki na wczesnym etapie rozwoju oraz członek sieci Aniołów Biznesu w Polsce i USA. Jego portfolio obejmuje spółki z branży ICT, Bioscience, Chemical Processing i Photonics. W trakcie swojej kariery zawodowej zapewnił znaczące zyski zwyjść inwestycyjnych, z których część miała miejsce w Stanach Zjednoczonych. Z wykształcenia jest prawnikiem. Jest także mentorem dla wielu startupów.

Dr Grażyna Rembielak - Adiunkt Marketingu oraz Kierownik Rozwoju Nowych Programów oraz Kierownik programu EMBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Prowadzi zajęcia z zakresu marketingu. Doświadczenie zawodowe zdobywała na arenie międzynarodowej pracując przez 10 lat, jako adiunkt - Senior Lecturer in Marketing w Szkole Biznesu University of Salford w Manchesterze, w Wielkiej Brytanii oraz współpracując z kilkoma uczelniami europejskimi jako Visiting Professor i międzynarodowy ekspert w zakresie nauczania i badań naukowych

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę Biuro prasowe
2024-12-04 | 11:00

Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę

Efektywna komunikacja stanowi fundament codziennej współpracy i jest kluczowym elementem budowania nowoczesnej kultury organizacyjnej. W FORVIA zrozumienie, szacunek i otwarty dialog są
Firma Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
2024-11-28 | 13:00

Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024

Maxi Zoo, lider w branży zoologicznej, zostało wyróżnione prestiżowym godłem „Friendly Workplace 2024” za swoje nowoczesne podejście do zarządzania relacjami z
Firma Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
2024-11-28 | 09:30

Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.

26 listopada br. Rada Nadzorcza FBSerwis S.A. podjęła decyzję o poszerzeniu składu Zarządu FBSerwis S.A. – spółki należącej do Grupy Budimex, zajmującej się gospodarką

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.