Komunikaty PR

Nowe początki. Jak skutecznie uruchomić przedsięwzięcie biznesowe?

2020-05-26  |  14:30
Biuro prasowe

Jak uruchomić biznes i odnieść rynkowy sukces? Wszystkie osoby, które planują otworzyć własną firmę lub startup, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkanie online pt. „Nowe początki. Jak skutecznie uruchomić przedsięwzięcie biznesowe?”, które poprowadzą uznani eksperci z MIT Enterprise Forum: Bogusława Cimoszko-Skowroński oraz Krzysztof Gawrysiak.

Wyższe dochody, chęć zbudowania czegoś od podstaw, bycie „swoim własnym szefem” – powodów, dla których przedsiębiorcy zakładają firmy jest wiele. Jak wynika z „Badania Polskiej Mikroprzedsiębiorczości inFakt 2018”, przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na ponad 1000 przedsiębiorców, aż 64% z nich, jako główny motywator do założenia firmy, wskazało potrzebę samodzielności i niezależności; 55% kierowało się chęcią osiągania wyższych dochodów w porównaniu z tymi na umowę o pracę; 41% miało potrzebę realizacji osiągnięć, których nie mogliby zrealizować pracując na umowę o pracę lub innych formach zatrudnienia.

Przygoda z biznesem, czy biznes z przygodami?

Niezależnie od tego, jaka jest motywacja do posiadania własnej firmy, droga od mikroprzedsiębiorstwa do zbudowania stabilnego dużego przedsiębiorstwa często jest kręta, a za każdym zakrętem czyhają nowe wyzwania lub przeszkody. Sukces zależy również od pomysłu biznesowego oraz motywacji założycieli firmy. Jednak nawet najlepsza koncepcja zanim stanie się rynkowym sukcesem, wymaga pracy i rozwijania kolejnych etapów, z których kluczowe to oczywiście planowanie strategiczne, pozyskanie finansowania oraz systematyczne wdrażanie kolejnych punktów z ustalonego planu. Komercyjny sukces to wypadkowa wielu czynników, które podczas spotkania online w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej pt. „Nowe początki. Jak skutecznie uruchomić przedsięwzięcie biznesowe?” prezentować będą Bogusława Cimoszko-Skowroński oraz Krzysztof Gawrysiak z MIT Enterprise Forum - instytucją afiliowaną przez Massachusetts Institute of Technology, najbardziej prestiżową uczelnię techniczną na świecie.

- „Celem przedsięwzięcia biznesowego jest rozwinięcie stabilnej działalności, która w założonym przedziale czasowym wypracuje zysk oraz wzrośnie jej wartość. Nie uda się to jednak bez konkretnego planu oraz określonego strategicznego celu. Dlatego zakładając firmę czy budując własny startup lub podejmując przedsięwzięcie startupowe w szeregach korporacji należy odpowiedzieć sobie na główne pytanie „po co i jaki problem rynkowy rozwiązuje?”. Odpowiedź na nie oraz pokazanie krytycznych elementów konstrukcji startupu (wedle metodologii 24 kroków rozwiniętej w MIT Sloan School), jest podstawą naszego przedsięwzięcia, bowiem wiemy wtedy jaką wartość chcemy dostarczać na rynek” – podkreśla Bogusława Cimoszko-Skowroński, Co-founder oraz członek Zarządu MIT EF CEE oraz wykładowca Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. 

Podczas spotkania online, eksperci z MIT EF CEE przedstawią praktyczne wskazówki, jak zacząć przygodę z biznesem i doprowadzić do komercyjnego sukcesu. Dodatkowo dr inż. Grażyna Rembielak, kierownik EMBA, przybliży unikatowy program New Venture Project, który prowadzony jest w ramach studiów Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. New Venture Project realizowany przy wsparciu merytorycznym MIT Enterprise Forum CEE i rozwija kompetencje w zakresie zakładania własnych biznesów i startupów, a także w obszarze przedsiębiorczości korporacyjnej. Szkoła Biznesu PW, jako jedyna w Polsce korzysta z doświadczeń sektora innowacji oraz akceleratora dla startupów technologicznych.

Spotkanie online pt. „Nowe początki. Jak skutecznie uruchomić przedsięwzięcie biznesowe?”,  odbędzie się online 28 maja (czwartek) o godz. 16:30.

Wymagana jest rejestracja na biznes.edu.pl


Bogusława Cimoszko-Skowroński - Facylitator startupów technologicznych, finansista, inżynier, przedsiębiorca, posiada 25 lat doświadczenia w transakcjach kapitałowych: EBOiR (Londyn, Senior Banker), UBS AG (Zurych), jako bankowiec inwestycyjny, FFC Fincoord Ltd - Zurych, Capital Solutions proAlfa (Warszawa), jako specjalista ds. finansów przedsiębiorstw i pozyskiwania funduszy, Nomad VC Fund (Warszawa) - partner zarządzający, członek komitetu inwestycyjnego; Valuetech Seed VC Fund (Warszawa) - założyciel, partner i członek zarządu.

Krzysztof Gawrysiak - Aktywny inwestor w spółki na wczesnym etapie rozwoju oraz członek sieci Aniołów Biznesu w Polsce i USA. Jego portfolio obejmuje spółki z branży ICT, Bioscience, Chemical Processing i Photonics. W trakcie swojej kariery zawodowej zapewnił znaczące zyski zwyjść inwestycyjnych, z których część miała miejsce w Stanach Zjednoczonych. Z wykształcenia jest prawnikiem. Jest także mentorem dla wielu startupów.

Dr Grażyna Rembielak - Adiunkt Marketingu oraz Kierownik Rozwoju Nowych Programów oraz Kierownik programu EMBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Prowadzi zajęcia z zakresu marketingu. Doświadczenie zawodowe zdobywała na arenie międzynarodowej pracując przez 10 lat, jako adiunkt - Senior Lecturer in Marketing w Szkole Biznesu University of Salford w Manchesterze, w Wielkiej Brytanii oraz współpracując z kilkoma uczelniami europejskimi jako Visiting Professor i międzynarodowy ekspert w zakresie nauczania i badań naukowych

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-07-08 | 12:00

Brambles w pierwszej piątce rankingu TIME Najbardziej Zrównoważonych Firm

Grupa Brambles, do której należy CHEP – światowy lider obszaru logistyki łańcucha dostaw – została uznana przez magazyn TIME za jedną z najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Czwarta lokata na liście 500
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad pierwszym pakietem ułatwień dla biznesu. Założenia drugiego będą znane na przełomie lipca i sierpnia

Pierwszy pakiet deregulacyjny, który ma wprowadzić daleko idące ułatwienia dla polskich przedsiębiorców, ma trafić pod obrady Sejmu na przełomie tego i przyszłego roku i wejść w życie z półrocznym vacatio legis, aby firmy miały czas przygotować się do zmian. – Taka od początku była nasza idea: żeby przedsiębiorcy nie byli zaskakiwani – podkreśla dr Mariusz Filipek, pełnomocnik ministra rozwoju ds. deregulacji i dialogu gospodarczego. Jak wskazuje, procedowane zmiany w prawie gospodarczym to nie koniec – MRiT w planach ma już kolejne pakiety deregulacyjne. – Chcielibyśmy, żeby założenia drugiego wybrzmiały już pod koniec lipca, najpóźniej do połowy sierpnia – zapowiada.

Ochrona środowiska

Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych. Branża obawia się utraty konkurencyjności na globalnym rynku

Europejska branża kosmetyczna mierzy się w ostatnich latach z regulacyjnym tsunami, obejmującym cały łańcuch wartości – od pozyskiwania surowców, przez projektowanie opakowań, składy, procesy produkcyjne i ślad węglowy swoich produktów, aż po etykiety i deklaracje marketingowe. Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych, które muszą ponosić nakłady związane z dostosowywaniem się do nowych aktów prawnych. To zaś odbija się na konkurencyjności całego sektora – wskazuje stowarzyszenie Cosmetics Europe, które apeluje do nowego Parlamentu i Komisji Europejskiej o większe wsparcie dla innowacyjności i konkurencyjności europejskiego przemysłu kosmetycznego.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.