Nowy bar sushi w Komornikach
Jak po sushi, to tylko do Poznania? Już nie! Od początku lutego mieszkańcy Komornik mają własny lokal specjalizujący się w kuchni japońskiej. KOKU Sushi POINT mieści się przy ul. Młyńskiej 38 i działa wyłącznie w formule na wynos oraz w dostawie.
Na przekór pandemii i mrozom na kulinarnej mapie Komornik właśnie pojawiła się nowa restauracja. KOKU Sushi POINT to koncept skrojony pod nowe czasy – klienci mogą bowiem zamówić dania do domu lub odebrać je osobiście w lokalu.
– Kuchnia japońska z pewnością wzbogaci ofertę gastronomiczną naszego regionu. Wiemy, że wielu mieszkańców z niecierpliwością czekało na to otwarcie. Pierwszy weekend działalności przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, zrealizowaliśmy ponad 150 zamówień. To bardzo dobrze rokuje na przyszłość i utwierdza nas w przekonaniu, że lokalizacja w Komornikach jest trafionym pomysłem – ocenia Marcin Nowak, właściciel punktu.
KOKU Sushi POINT należy do największej sieci sushi barów w Polsce. Obecnie pod jej szyldem działają już 33 restauracje w całym kraju. Koncept POINT w Komornikach to drugi tego typu lokal w sieci, stanowiący bezpośrednią odpowiedź na sytuację związaną z pandemią.
– KOKU Sushi POINT to restauracja nastawiona w całości na rynek delivery. Chociaż pomysł na taką formułę działalności powstał podczas wiosennego lockdownu gastronomii, to jesteśmy pewni, że sprawdzi się nie tylko w trakcie trwania epidemicznych obostrzeń. Sushi na wynos od zawsze cieszy się wyjątkowym powodzeniem, a teraz siłą rzeczy, ten trend mocno przyśpieszył – komentuje Urszula Olechno, współwłaścicielka sieci franczyzowej KOKU Sushi.
W ofercie komornickiego sushi baru znajdziemy kilkadziesiąt propozycji z kuchni japońskiej – wśród nich najpopularniejsze rolki (hosomaki, futomaki i uramaki – zarówno pojedynczo, jak i w zestawach), a także dania na ciepło (m.in. sandwiche, bułeczki, baozi czy zupy).
Zamówienia można składać telefonicznie, poprzez aplikację KOKU Sushi lub online za pośrednictwem strony https://kokusushi.pl/ Obszar dostawy, oprócz samych Komornik, obejmuje także okoliczne miejscowości – m.in. Wiry, Luboń, Plewiska, Stęszew czy Rosnówko.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.