Nowy oddział ASB Group w Płocku
ASB Group, profesjonalny dostawca usług w zakresie księgowości, doradztwa podatkowego, kadr i płac, doradztwa transakcyjnego i usług korporacyjnych, otwiera swoje ósme biuro, tym razem w Płocku. Obecnie, grupa ASB posiada już oddziały w Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Pradze, Budapeszcie i Bratysławie, zatrudniając ponad 350 pracowników. Nowo otwarte biuro jest już czwartą lokalizacją ASB w Polsce.
Do zadań oddziału należeć będzie oferowanie pełnego zakresu usług księgowych skierowanych do klientów biznesowych jak również ugruntowanie wizerunku firmy na rynku lokalnym. Do pracy w płockim biurze, ASB Group planuje przyciągnąć specjalistów z zakresu księgowości oraz kadr i płac z regionu. Jako elastyczny pracodawca, obsługujący klientów z 41 krajów, marka ASB chce konkurować o pracowników oferując konkurencyjne warunki, pracę na ciekawych projektach i duże możliwości rozwoju w międzynarodowej organizacji.
Dostrzegamy potencjał, jaki daje Płock, zarówno w kontekście dostępu do doskonałej kadry utalentowanych księgowych, jak i rozwijającego się dynamicznie biznesu. Wybrana lokalizacja związana jest również z dogodnym położeniem dynamicznie rozwijającego się miasta – mówi Przemysław Oleksy, zarządzający polską częścią ASB Group – Zwiększenie naszej aktywność na płockim rynku to także potencjał na większą dywersyfikację portfolio klientów, którym oferujemy profesjonalne, wysokiej jakości usługi. Płock to przecież nie tylko branża chemiczna, wyraźnie widać rozwój innych gałęzi przemysłu – mamy nadzieję, że nasze wsparcie aktywnie przyczyni się do rozwoju biznesu w regionie.
Uruchomienie oddziału w Płocku to kolejny etap szerszej strategii firmy. W najbliższych miesiącach ASB Group planuje systematyczne zwiększenie zatrudnienia w Płocku o kolejnych ekspertów z zakresu księgowości oraz podatków. Cały czas podnoszone są też kwalifikacje pracowników, tak aby zapewnić partnerom obsługę na najwyższym poziomie. Rekrutacje do zespołu księgowego wkrótce ruszają, a firma przygotowuje maksymalnie uproszczony proces, w ramach którego kandydaci mogą szybko poznać szczegóły ofert pracy oraz samą firmę. W dalszej perspektywie ASB planuje rekrutacje także do zespołów podatkowych i kadrowo-płacowych.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.