Komunikaty PR

O cynkowaniu ogniowym prawie wszystko

2023-01-25  |  01:00
Biuro prasowe

Rdza to odwieczny wróg wyrobów metalowych, a niszczycielska moc rdzy niejednokrotnie jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa, jeśli dotyczy na przykład elementów konstrukcji stalowych. Na szczęście dziś są dostępne skuteczne metody przeciwdziałania procesom korozji.


Jednym z najefektywniejszych sposób zabezpieczenia antykorozyjnego jest zastosowanie powłoki cynkowej, która stała się wyjątkową bronią w walce z korozją.


- Cynkowanie to nic innego jak pokrycie powierzchni metalu warstwą cynku, który jest pierwiastkiem ulegającym wolniejszemu utlenieniu niż żelazo, przez co automatycznie chroni elementy metalowe. Nawet już jego bardzo cienka warstwa stanowi efektywną ochronę. Obecnie dostępne są już różne metody cynkowania, z czego jednym z najpopularniejszych i najtrwalszych jest metoda cynkowania ogniowego - mówi Kamil Dyszkiewicz, dyrektor do spraw produkcji firmy Iryd. Firma znajduje się w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej, a głównym obszarem działalności jest produkcja szerokiej gamy pojemników transportowych, palet metalowych, a także wózków wykorzystywanych w łańcuchach logistycznych. W jej ofercie jest też proces cynkowania.


Jeśli chodzi o przebieg cynkowania, to rozpoczyna się go od dokładnego oczyszczenia elementu, który będzie pokrywany cynkiem. Po skończonym oczyszczaniu powierzchnia powinna być gładka i wolna od korozji gazowej czy starych powłok. Kolejnym krokiem jest precyzyjne odtłuszczenie elementu oraz poddanie go wytrawieniu, które pomoże pozbyć się z powierzchni cząsteczek niemetalicznych. Metal wymaga też topnikowania.


Umieszcza się go wówczas w roztworze wodnym chlorku amonu i chlorku cynku, który ma pomóc w szybkim i równomiernym reagowaniu powierzchni metalu z płynnym cynkiem. W ten sposób przygotowaną powierzchnię metalu można już bez obaw poddać procesowi cynkowania.


- Sam proces cynkowania metodą zanurzeniową polega na zanurzeniu przygotowanych wcześniej elementów stalowych w płynnym cynku. Dzięki tzw. kąpieli cynkowej mamy pewność, że wszystkie elementy danego wyrobu stalowego zostaną zabezpieczone – łącznie z wszelkimi zakamarkami, ostrymi kątami i innymi trudno dostępnymi przestrzeniami – dodaje przedstawiciel Irydu.


Firma, która znajduje się w Gołdapi, w 2006 roku zainwestowała w budowę nowej ocynkowni zanurzeniowej. Spełnia ona wszelkie standardy europejskie, w tym normy EN ISO 1461.


Cynkowanie ogniowe jest bez wątpienia najskuteczniejszą metodą ochrony przeciwkorozyjnej, która gwarantuje wieloletnie użytkowanie produktów stalowych, bez ryzyka ich uszkodzenia na skutek korozji. Metoda ta zabezpiecza zarówno elementy dekoracyjne, jak i użytkowych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.