Komunikaty PR

O cynkowaniu ogniowym prawie wszystko

2023-01-25  |  01:00
Biuro prasowe

Rdza to odwieczny wróg wyrobów metalowych, a niszczycielska moc rdzy niejednokrotnie jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa, jeśli dotyczy na przykład elementów konstrukcji stalowych. Na szczęście dziś są dostępne skuteczne metody przeciwdziałania procesom korozji.


Jednym z najefektywniejszych sposób zabezpieczenia antykorozyjnego jest zastosowanie powłoki cynkowej, która stała się wyjątkową bronią w walce z korozją.


- Cynkowanie to nic innego jak pokrycie powierzchni metalu warstwą cynku, który jest pierwiastkiem ulegającym wolniejszemu utlenieniu niż żelazo, przez co automatycznie chroni elementy metalowe. Nawet już jego bardzo cienka warstwa stanowi efektywną ochronę. Obecnie dostępne są już różne metody cynkowania, z czego jednym z najpopularniejszych i najtrwalszych jest metoda cynkowania ogniowego - mówi Kamil Dyszkiewicz, dyrektor do spraw produkcji firmy Iryd. Firma znajduje się w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej, a głównym obszarem działalności jest produkcja szerokiej gamy pojemników transportowych, palet metalowych, a także wózków wykorzystywanych w łańcuchach logistycznych. W jej ofercie jest też proces cynkowania.


Jeśli chodzi o przebieg cynkowania, to rozpoczyna się go od dokładnego oczyszczenia elementu, który będzie pokrywany cynkiem. Po skończonym oczyszczaniu powierzchnia powinna być gładka i wolna od korozji gazowej czy starych powłok. Kolejnym krokiem jest precyzyjne odtłuszczenie elementu oraz poddanie go wytrawieniu, które pomoże pozbyć się z powierzchni cząsteczek niemetalicznych. Metal wymaga też topnikowania.


Umieszcza się go wówczas w roztworze wodnym chlorku amonu i chlorku cynku, który ma pomóc w szybkim i równomiernym reagowaniu powierzchni metalu z płynnym cynkiem. W ten sposób przygotowaną powierzchnię metalu można już bez obaw poddać procesowi cynkowania.


- Sam proces cynkowania metodą zanurzeniową polega na zanurzeniu przygotowanych wcześniej elementów stalowych w płynnym cynku. Dzięki tzw. kąpieli cynkowej mamy pewność, że wszystkie elementy danego wyrobu stalowego zostaną zabezpieczone – łącznie z wszelkimi zakamarkami, ostrymi kątami i innymi trudno dostępnymi przestrzeniami – dodaje przedstawiciel Irydu.


Firma, która znajduje się w Gołdapi, w 2006 roku zainwestowała w budowę nowej ocynkowni zanurzeniowej. Spełnia ona wszelkie standardy europejskie, w tym normy EN ISO 1461.


Cynkowanie ogniowe jest bez wątpienia najskuteczniejszą metodą ochrony przeciwkorozyjnej, która gwarantuje wieloletnie użytkowanie produktów stalowych, bez ryzyka ich uszkodzenia na skutek korozji. Metoda ta zabezpiecza zarówno elementy dekoracyjne, jak i użytkowych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Z ziemniaka zrobili biznes Biuro prasowe
2025-07-15 | 01:00

Z ziemniaka zrobili biznes

Jeszcze kilka lat temu Grzegorz Grodek i Adam Głos zarządzali strukturami w firmach finansowych. Pierwszy był wiceprezesem Tax Care, potem prezesem Faktura.pl, wcześniej związany
Firma Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
2025-07-10 | 09:00

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Kryptowaluty już od kilku lat przestają być ciekawostką, a zaczynają odgrywać realną rolę w gospodarce. Coraz więcej firm, niezależnie od wielkości, szuka sposobów, by
Firma Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności

W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.

Farmacja

Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.

Prawo

Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.