Od ultramaratończyka do Project Managera

Provema Sp. z o.o.
Konduktorska 33
40-155 Katowice
provema|provema.pl| |provema|provema.pl
575282018
www.provema.pl
Autor: Monika Chrobasik, ultramaratończyk, Project Manager w Provema
Ile razy można usłyszeć "Wszystko zaczyna się w Twojej głowie"? Co to tak naprawdę znaczy? W wielu publikacjach znajdziemy szereg powiązań między cechami naszej osobowości, charakteru a osiągnięciem wyznaczonych celów. Czytaj: sukcesu. Potrzeba konsekwencji, niezłomności, ciężkiej pracy, pewności siebie i swojego potencjału, aby osiągnąć sukces. Muhammad Ali powiedział: Brak wiary powoduje, że ludzie boją się przekraczać swoje granice. Ja się nie boję.
Kształtowanie charakteru zaczyna się na etapie podejmowania decyzji. Za przykład weźmy bieganie. Dla jednych bieganie to jedynie forma aktywności, dla innych sposób na poprawienie kondycji, ale czy tylko? Najczęściej bieganie zaczyna się od krótkich dystansów, z czasem wydłużonych, potem pierwszy półmaraton i po czasie patrząc na mijających na trasie maratończyków przychodzi ochota na więcej - maraton. Każdy dystans "ponad nasze możliwości" weryfikuje siłę naszego charakteru. Często, kiedy nogi nie mają już siły możemy liczyć na wewnętrzną motywację. To rozum i samozaparcie prowadzą Twoje ciało przez kolejne kilometry. Mimo tego apetyt rośnie w miarę jedzenia i biegacze decydują się na jeszcze większe wyzwania jak ultramaraton czy bieg rzeźnika. Tu jest prawdziwe eldorado. Tu miesza się strach, złość ale też ogromna radość i cel. Przecież nie biegniesz, żeby zejść z trasy. Biegniesz, żeby dobiec do mety. Pokonać samego siebie.
Kiedy Twój charakter zostanie wystawiony wiele razy na próbę, kiedy milion razy usłyszysz: Nie dasz rady, to budzi się taki wewnętrzny wojownik. Nie dam rady? Popatrz. Naturalnie należy przyjąć pozytywny wydźwięk towarzyszących przy tym emocji. Takie nastawienie trzeba umiejętnie wykorzystać.
Mottem może stać się pewna myśl: masz w sobie tyle siły, na ile masz motywacji by dotrzeć do postawionego sobie celu i tym kierować się nie tylko w sporcie, ale w pracy i życiu osobistym. Dlaczego? Bo w w życiu zawodowym zakładając rozwój osobisty i karierę nie ma drogi na skróty. Wiele razy będzie ciężko a meta będzie wydawała się tak odległa. Zmęczenie, strach nie są dobrymi doradcami. W zasięgu ręki zawsze musimy mieć zakładkę na dodatkową energię i plan B. Żeby móc piąć się w górę w pracy jak i w bieganiu warto zaczynać od oceny swoich możliwości, dopasowaniu "dystansu". Stały rozwój oraz ciągłe podnoszenie kompetencji są drogą, którą warto obrać. Nie ma złego stanowiska ani złej drogi jest trasa, która raz bywa prosta a innym razem wydaje nam się, że z każdej strony dostajemy rykoszetem. Wtedy trzeba przypomnieć sobie gdzie jest cel.
Reasumując, usiłując "robić" karierę również wiele razy będziesz się zastanawiać: Czy zejść ze sceny? Czy uda mi się pójść na skróty? Czy to czas na rezygnację? Podpowiadam. Zdecydowanie praca to bardzo dobry sprawdzian naszych możliwości i walki ze sobą. Wiele razy zrobimy coś niepoprawnie bo nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Niezliczoną ilość razy będą targały Tobą sprzeczne emocje a to wszystko tylko po to, żebyś na końcu mógł się przekonać, że dałeś radę. Tak osiąga się sukces. Zapewniam – droga nie jest prosta, ale tak budujemy siebie.

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.