Od ultramaratończyka do Project Managera
Provema Sp. z o.o.
Konduktorska 33
40-155 Katowice
provema|provema.pl| |provema|provema.pl
575282018
www.provema.pl
Autor: Monika Chrobasik, ultramaratończyk, Project Manager w Provema
Ile razy można usłyszeć "Wszystko zaczyna się w Twojej głowie"? Co to tak naprawdę znaczy? W wielu publikacjach znajdziemy szereg powiązań między cechami naszej osobowości, charakteru a osiągnięciem wyznaczonych celów. Czytaj: sukcesu. Potrzeba konsekwencji, niezłomności, ciężkiej pracy, pewności siebie i swojego potencjału, aby osiągnąć sukces. Muhammad Ali powiedział: Brak wiary powoduje, że ludzie boją się przekraczać swoje granice. Ja się nie boję.
Kształtowanie charakteru zaczyna się na etapie podejmowania decyzji. Za przykład weźmy bieganie. Dla jednych bieganie to jedynie forma aktywności, dla innych sposób na poprawienie kondycji, ale czy tylko? Najczęściej bieganie zaczyna się od krótkich dystansów, z czasem wydłużonych, potem pierwszy półmaraton i po czasie patrząc na mijających na trasie maratończyków przychodzi ochota na więcej - maraton. Każdy dystans "ponad nasze możliwości" weryfikuje siłę naszego charakteru. Często, kiedy nogi nie mają już siły możemy liczyć na wewnętrzną motywację. To rozum i samozaparcie prowadzą Twoje ciało przez kolejne kilometry. Mimo tego apetyt rośnie w miarę jedzenia i biegacze decydują się na jeszcze większe wyzwania jak ultramaraton czy bieg rzeźnika. Tu jest prawdziwe eldorado. Tu miesza się strach, złość ale też ogromna radość i cel. Przecież nie biegniesz, żeby zejść z trasy. Biegniesz, żeby dobiec do mety. Pokonać samego siebie.
Kiedy Twój charakter zostanie wystawiony wiele razy na próbę, kiedy milion razy usłyszysz: Nie dasz rady, to budzi się taki wewnętrzny wojownik. Nie dam rady? Popatrz. Naturalnie należy przyjąć pozytywny wydźwięk towarzyszących przy tym emocji. Takie nastawienie trzeba umiejętnie wykorzystać.
Mottem może stać się pewna myśl: masz w sobie tyle siły, na ile masz motywacji by dotrzeć do postawionego sobie celu i tym kierować się nie tylko w sporcie, ale w pracy i życiu osobistym. Dlaczego? Bo w w życiu zawodowym zakładając rozwój osobisty i karierę nie ma drogi na skróty. Wiele razy będzie ciężko a meta będzie wydawała się tak odległa. Zmęczenie, strach nie są dobrymi doradcami. W zasięgu ręki zawsze musimy mieć zakładkę na dodatkową energię i plan B. Żeby móc piąć się w górę w pracy jak i w bieganiu warto zaczynać od oceny swoich możliwości, dopasowaniu "dystansu". Stały rozwój oraz ciągłe podnoszenie kompetencji są drogą, którą warto obrać. Nie ma złego stanowiska ani złej drogi jest trasa, która raz bywa prosta a innym razem wydaje nam się, że z każdej strony dostajemy rykoszetem. Wtedy trzeba przypomnieć sobie gdzie jest cel.
Reasumując, usiłując "robić" karierę również wiele razy będziesz się zastanawiać: Czy zejść ze sceny? Czy uda mi się pójść na skróty? Czy to czas na rezygnację? Podpowiadam. Zdecydowanie praca to bardzo dobry sprawdzian naszych możliwości i walki ze sobą. Wiele razy zrobimy coś niepoprawnie bo nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Niezliczoną ilość razy będą targały Tobą sprzeczne emocje a to wszystko tylko po to, żebyś na końcu mógł się przekonać, że dałeś radę. Tak osiąga się sukces. Zapewniam – droga nie jest prosta, ale tak budujemy siebie.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.