PANASONIC WPROWADZA NA RYNEK DWA NOWE SKANERY DOKUMENTÓW A3
Firma Panasonic wprowadziła na rynek dwa nowe skanery A3, które wyróżniają się szybszym działaniem, wyższą jakością obrazów oraz mniejszymi potrzebami w zakresie konserwacji, a tym samym niższym łącznym kosztem eksploatacji.
Skaner Panasonic KV-S5078-Y z dostępem do sieci i skaner KV-S5058 idealnie sprawdzą się w organizacjach skanujących dziennie od 1000 do 60 000 stron dokumentów. Są polecane na przykład dla jednostek rządowych, takich jak urzędy skarbowe, które kończą właśnie rok podatkowy, a także biur usługowych i sektora edukacji obsługującego egzaminy i procesy rekrutacji.
Skanery uruchamiają się i pracują szybciej niż wcześniejsze modele — skanowanie 115 stron lub 230 obrazów na minutę[1] daje oszczędność czasu na poziomie 15%.
Technologia Tough Feed zapobiega zacięciom papieru i podwójnemu podawaniu arkuszy, co przekłada się na mniejszą liczbę błędów skanowania i pozwala uniknąć zbędnych dodatkowych wysiłków.
Nowe rolki o długim czasie eksploatacji wydłużają czas między zalecanymi wymianami z 350 tys. do 700 tys. arkuszy — a to oznacza, że koszt rolek spada o połowę.
Nowo opracowana konstrukcja odporna na pył pozwala wyeliminować błędy i konieczność cyklicznego czyszczenia.
Niezrównana jakość obrazu, jaką pozwala uzyskać wysoko wydajna matryca (3-liniowy przetwornik CIS), gwarantuje precyzyjne wyodrębnianie informacji na potrzeby systemów zaplecza.
Firma Panasonic zastosowała swoją oryginalną technologię przetwarzania i dopracowywania obrazu, by poprawić system wyodrębniania znaków i wybielania tła.
Większa dokładność modułu OCR i lepszy mechanizm rozpoznawania kodów kreskowych przekładają się na wyższą jakość zeskanowanych obrazów.
Obsługa sieci[2] ułatwia udostępnianie informacji i zarządzanie urządzeniami dzięki wykorzystaniu łączności Gigabit Ethernet.
Oba skanery są także wyposażone w złącza USB 3.1 Gen (kompatybilne wstecznie).
Oprogramowanie Site Central Management Suite (SCMS) ułatwia konfigurację i zarządzanie urządzeniami w sieci lub w Internecie.
Dwa najnowsze skanery Panasonic wymagają od użytkowników mniej pracy, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy firm działających w różnych środowiskach i branżach — mówi Britta Wessels, kierownik działu sprzedaży na rynek europejski w firmie Panasonic Communication Solutions. Wyższa jakość i wydajność skanowania w połączeniu z mniejszymi wymaganiami w zakresie konserwacji i lepszą obsługą sieci dają najlepsze na rynku urządzenia tej kategorii — dodaje Wessels.
Skanery Panasonic KV-S5078-Y i KV-S5058 pojawią się w sprzedaży w połowie maja.
Więcej informacji można znaleźć na stronie:
https://business.panasonic.co.uk/communication-solutions/scanners-product-range-overview/a3-scanners
[1] Tylko model KV-S5078Y, A4/Letter, orientacja pozioma, 300 dpi, tryb monochromatyczny/kolorowy.
[2] Tylko model KV-S5078Y.
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.