Pandemia przyspieszyła cyfryzację księgowości. SaldeoSMART przedstawia nowe dane
Symetria PR
Kozia 26a
30-733 Kraków
kontakt|symetriapr.com| |kontakt|symetriapr.com
506 436 176
www.facebook.com/symetriapr
O 127% wzrosła liczba odczytywanych dokumentów, o 79% liczba wystawianych faktur sprzedaży, a o 118% liczba pobrań aplikacji mobilnej, wynika z danych porównawczych SaldeoSMART, biorących pod uwagę luty 2020 roku i maj 2022. Pandemia stanowczo przyspieszyła cyfryzację biur księgowych i rachunkowych. Wprowadzaniu nowych technologii sprzyjają też ciągłe zmiany w przepisach.
BrainSHARE IT, producent platformy wspierającej pracę księgowych – SaldeoSMART, porównał sposób korzystania z oferowanego przez siebie narzędzia przed i po pandemii. Wyniki przedstawił podczas VI Konferencji Sieci Partnerskiej SaldeoSMART, która odbyła się na początku czerwca.
- W czasie pandemii zauważyliśmy wyraźny wzrost wykorzystania naszego rozwiązania i jego funkcjonalności. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się narzędzia wspierające zdalną komunikację z kontrahentami i organizację pracy biur księgowych oraz oczywiście e-archiwa dokumentów, do których każdy może mieć dostęp z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Przybyło nam również sporo nowych klientów, dziś mamy ich w sumie 5000, co tylko potwierdza, że biura, które do tej pory niechętnie podchodziły do nowinek technologicznych, w ostatnich dwóch latach doceniły innowacje usprawniające ich pracę – mówi Krzysztof Wojtas, prezes zarządu BrainSHARE IT.
Na ten wzrost zainteresowania mają wpływ także ciągłe zmiany w przepisach. Polski Ład, modyfikacje podatkowe czy Krajowy System e-Faktur sprawiają, że księgowi coraz chętniej sięgają po systemy, które pomagają im nadążyć za wprowadzanymi modyfikacjami.
- Księgowi i dostawcy technologii wspólnie stawiają dziś czoła nowym przepisom. My jako producent systemu nieustająco rozmawiamy z naszymi użytkownikami, pytamy, czego potrzebują i jakich funkcjonalności oczekują. Wiemy, jak ciężka jest dziś praca biur księgowych i rachunkowych. Wiemy też, że bez odpowiednich technologii nie można już działać w tej branży. Zwłaszcza że czekamy na wejście w życie KSeF – dodaje Krzysztof Wojtas.
I to właśnie KSeF budził najwięcej wątpliwości i najczęściej pojawiał się w pytaniach uczestników konferencji SaldeoSMART. Partnerzy chcieli wiedzieć, na czym polegają nowe przepisy, jak będzie wyglądać proces wystawiania faktur i czy system, który oferują swoim klientom, jest gotowy na te zmiany.
- SaldeoSMART jest zintegrowany z Krajowym Systemem e-Faktur. Nowa funkcjonalność została udostępniona testowo 200 klientom w maju. I choć – jak wiemy od niedawna – wprowadzenie obowiązku wystawiania faktur w KSeF zostało odroczone w czasie, zachęcamy naszych klientów do korzystania z nowej funkcjonalności. Warto wykorzystać ten dodatkowy czas na naukę i poznawanie nowych przepisów. Żeby ułatwić ten proces, przygotowaliśmy e-booki, artykuły i webinaria, z których można czerpać wiedzę na temat KSeF – dodaje Edyta Wojtas, wiceprezes zarządu i dyrektor strategiczny w SaldeoSMART.
Spotkanie ekspertów
W VI Konferencji Sieci Partnerskiej SaldeoSMART wzięło udział prawie 100 osób z 35 firm partnerskich. Zarząd SaldeoSMART przedstawił w liczbach ostatnie dwa lata funkcjonowania firmy, a także zaprezentował plany i cele na najbliższe lata. Uczestnicy poznali najważniejsze aspekty rozwoju produktu i obsługi klienta oraz plany dotyczące współpracy z partnerami. Nie zabrakło również wykładu-szkolenia na tematy związane z obsługą handlową i radzeniem sobie z różnymi typami klientów.
Ważnym punktem wydarzenia były codzienne sesje pytań i odpowiedzi (Q&A), podczas których pomysły i pytania uczestników były weryfikowane z ekspertami SaldeoSMART. Firma wręczyła również nagrody dla najlepszych partnerów 2021 r., które trafiły do: Make It Mine Sp. z o.o. Sp. K.; CI-COMPUTER Instal Sp. z o.o.; Best-IT Sp. z o.o.; Aidem Art Sp. z o.o. oraz AURA Technologies Sp. z o.o.
- Mamy świadomość tego, że dla wielu firm partnerskich to była pierwsza okazja do spotkania offline od czasu rozpoczęcia pandemii. Wyczuwaliśmy w czasie konferencji potrzebę bezpośredniej interakcji i budowania nowych relacji biznesowych. Cieszymy się, że udało nam się spotkać. Kolejna taka okazja już za rok – podsumowuje Edyta Wojtas.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.