Peakside powiększa zespół w Polsce
Peakside Capital Advisors kontynuuje rozbudowę zespołu związanego z umocnieniem pozycji firmy w segmencie nieruchomości magazynowo-industrialnych w Polsce. Do firmy dołączyli Bożena Kaczanowska-Tajan, która objęła stanowisko Asset Managera i Stefan Laszczyk jako Junior Investment Analyst.
Wiedza i umiejętności nowych specjalistów są bardzo ważne dla Peakside, który pracuje nad rozbudową swojego portfolio w zakresie inwestycji na rynku nieruchomości logistycznych w Polsce. Bożena Kaczanowska-Tajan kieruje zespołem zarządzającym nowo pozyskanym portfelem nieruchomości logistycznych w Warszawie, natomiast Stefan Laszczyk odpowiada przede wszystkim za analizę rynku nieruchomości magazynowych.
Pozyskaliśmy świetnych ekspertów, których ogromne doświadczenie w zarządzaniu inwestycjami oraz znajomość rynku nieruchomości są dla nas bezcenne. Jestem przekonany, że razem osiągniemy wspólny sukces, wzmacniając pozycję Peakside na rynku nieruchomości magazynowo-industrialnych w Polsce – powiedział Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce.
Bożena Kaczanowska-Tajan w Peakside jest Asset Managerem nieruchomości City Point Targówek, Logistics Point Piaseczno i Logistics Point Raszyn. Posiada 14-letnie doświadczenie zdobyte m.in. w Immofinanz i Atrium Real Estate Management w Polsce oraz w Perial Asset Management w Paryżu. W trakcie swojej kariery zawodowej zajmowała się kompleksowym zarządzaniem projektami nieruchomościowymi na rynku handlowym, biurowym i magazynowym. Ukończyła Wydział Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wydział Administracyjno-Społeczny Politechniki Warszawskiej, kierunek Finanse Nieruchomości na University of Paris Dauphine oraz Podyplomowe Studia z zakresu Wyceny Nieruchomości na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Biegle posługuje się językiem angielskim i francuskim, dodatkowo mówi także po hiszpańsku.
Stefan Laszczyk posiada 6-letnie doświadczenie zawodowe. Przed dołączeniem do Peakside związany był m.in. z Sierra Balmain i Knight Frank, gdzie zdobywał doświadczenie w zakresie wycen, zarządzania nieruchomościami i wynajmu nieruchomości. Z wyróżnieniem ukończył studia z zakresu międzynarodowych rynków nieruchomości i urbanistyki (International Real Estate and Planning) na University College London (UCL). Biegle zna język angielski, posługuje się także językiem hiszpańskim.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.