Perfetti Van Melle Polska z prestiżowym tytułem Top Employer 2021
Już po raz drugi Perfetti Van Melle znalazł się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Producent i dystrybutor słodyczy został wyróżniony certyfikatem Top Employer przyznawanym przez Top Employers Insitute firmom, które zapewniają swoim pracownikom najlepsze warunki pracy, wdrażając najwyższe standardy zarządzania zasobami ludzkimi zgodnie z ideą people first.
Top Employers Institute to niekwestionowany autorytet w zakresie badania warunków pracy w organizacjach na całym świecie. Już od ponad 25 lat wnikliwie analizuje politykę personalną firm oraz możliwości rozwoju, jakie dają one swoim specjalistom i menadżerom. W ciągu wieloletniej działalności, Instytut przyznał swój certyfikat ponad 1.600 organizacjom w 119 krajach.
Grupa liderów
Do grona wyróżnionych w tegorocznej edycji ponownie dołącza firma Perfetti Van Melle. – Tytuł Top Employer Polska to wyjątkowe wyróżnienie będące ukoronowaniem naszej długofalowej strategii zarządzania zasobami ludzkimi – mówi Stephane Tikhomiroff, dyrektor generalny Perfetti Van Melle Polska. – PVM to nowoczesne środowisko pracy, sprzyjające rozwojowi i oparte na wzajemnym szacunku, zaufaniu oraz poszanowaniu różnorodności pracowników. Cieszymy się, że nasze działania zostały pozytywnie ocenione w tym prestiżowym plebiscycie, zwłaszcza że stale doskonalimy procesy HR i dbamy o talenty, bo wierzymy, że to właśnie ludzie stoją u podstaw naszego biznesu – dodaje Tikhomiroff.
Najlepsi pracodawcy
Firmy starające się o certyfikat przyznawany przez Top Employers Institute poddawane są wnikliwej analizie działań z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Kilkuetapowy proces składa się m.in. z ankietowego badania, w którym organizacje odpowiadają na ponad 100 pytań obejmujących różnorodne obszary HR, a następnie poddawane są audytowi sprawdzającemu odpowiedzi. Jednym z istotnych elementów procesu jest m.in. możliwość porównania swoich praktyk z działaniami realizowanymi w innych organizacjach uczestniczących w certyfikacji. Firmy otrzymujące wyróżnienie i prestiżowy tytuł Top Employer dołączają do grona najlepszych organizacji na świecie, wzmacniając tym samym swój wizerunek jednego z najbardziej atrakcyjnych pracodawców na rynku. Tegoroczne wyróżnienia zostały wręczone 28 stycznia 2021 r.
Perfetti Van Melle to jeden z największych producentów i dystrybutorów słodyczy oraz gum do żucia na świecie, obecny w ponad 150 krajach. W swoim portfolio firma posiada globalne marki, takie jak: Mentos, Chupa Chups i Fruittella, a dodatkowo na polskim rynku, jest wyłącznym dystrybutorem marki Ricola.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.