Pets Diag partnerem Klastra LifeScience Kraków
Good One PR
Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
arkadiusz.cegielka|goodonepr.pl| |arkadiusz.cegielka|goodonepr.pl
504 354 106
https://www.goodonepr.pl/
Laboratorium Pets Diag z Katowic, specjalizujące się w analizie pierwiastkowej sierści wybranych gatunków zwierząt, dołączyło do fundacji Klaster LifeScience Kraków, zrzeszającej instytucje i firmy biotechnologiczne z południowej Polski. Dzięki współpracy lokalnych przedsiębiorców z uczelniami wyższymi, naukowcami czy władzami samorządowymi możliwe jest pełne wykorzystanie potencjału, drzemiącego w innowacyjnych startupach, których - zarówno w Małopolsce, jak i na Śląsku - jest coraz więcej.
Katowicka firma Pets Diag, posiadający laboratorium w Cieszynie, to startup z branży diagnostyki weterynaryjnej, specjalizujący się w analizie pierwiastkowej sierści zwierząt poprzez innowacyjne na skalę światową badanie EHAA. Test umożliwia kontrolę i regulację równowagi biochemicznej oraz mineralnego odżywienia organizmu zwierzęcia. Potrafi wykazać niedobory oraz niekorzystne dla organizmu proporcje pierwiastków, które w krótkim okresie doprowadziłyby do licznych dolegliwości i chorób. Projekt powstał przy współpracy Pets Diag ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Usługa badania EHAA dla psów i koni wystartowała w 2021 roku.
– Dołączyliśmy do LifeScience Kraków, gdyż pragniemy z pełnym zaangażowaniem budować platformę rozwoju dla innowacyjnych firm w regionie. Wierzę, że stając się Partnerem Klastra wejdziemy na wyższy poziom współpracy lokalnego biznesu, nauki, administracji i zdrowia, co w konsekwencji rozwinie także nasze przedsiębiorstwo i produkt. To dla nas naturalny krok jako firmy biotechnologicznej z aspiracjami o zasięgu międzynarodowym – mówi Marcin Maciąg, CEO i współtwórca Pets Diag.
Tego typu inicjatywy jak Fundacja Klaster LifeScience Kraków powoływane są, aby lepiej wykorzystywać potencjał i możliwości drzemiące w wielu innowacyjnych, lokalnych przedsiębiorstwach. Ma to ogromne znaczenie dla kondycji branży w danym regionie, ale także dla rozwoju całej polskiej gospodarki. Wiele polskich startupów, właśnie dzięki obecności w takich zrzeszeniach, może pochwalić się konkurencyjnością także na rynku międzynarodowym. Organizacja jest jednym z elitarnych Krajowych Klastrów Kluczowych.
Krakowska fundacja liczy obecnie kilkudziesięciu członków z regionu, wśród nich m.in.: Selvita, Lux Med, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Synthos.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.