Pets Diag partnerem Klastra LifeScience Kraków
Good One PR
Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
arkadiusz.cegielka|goodonepr.pl| |arkadiusz.cegielka|goodonepr.pl
504 354 106
https://www.goodonepr.pl/
Laboratorium Pets Diag z Katowic, specjalizujące się w analizie pierwiastkowej sierści wybranych gatunków zwierząt, dołączyło do fundacji Klaster LifeScience Kraków, zrzeszającej instytucje i firmy biotechnologiczne z południowej Polski. Dzięki współpracy lokalnych przedsiębiorców z uczelniami wyższymi, naukowcami czy władzami samorządowymi możliwe jest pełne wykorzystanie potencjału, drzemiącego w innowacyjnych startupach, których - zarówno w Małopolsce, jak i na Śląsku - jest coraz więcej.
Katowicka firma Pets Diag, posiadający laboratorium w Cieszynie, to startup z branży diagnostyki weterynaryjnej, specjalizujący się w analizie pierwiastkowej sierści zwierząt poprzez innowacyjne na skalę światową badanie EHAA. Test umożliwia kontrolę i regulację równowagi biochemicznej oraz mineralnego odżywienia organizmu zwierzęcia. Potrafi wykazać niedobory oraz niekorzystne dla organizmu proporcje pierwiastków, które w krótkim okresie doprowadziłyby do licznych dolegliwości i chorób. Projekt powstał przy współpracy Pets Diag ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Usługa badania EHAA dla psów i koni wystartowała w 2021 roku.
– Dołączyliśmy do LifeScience Kraków, gdyż pragniemy z pełnym zaangażowaniem budować platformę rozwoju dla innowacyjnych firm w regionie. Wierzę, że stając się Partnerem Klastra wejdziemy na wyższy poziom współpracy lokalnego biznesu, nauki, administracji i zdrowia, co w konsekwencji rozwinie także nasze przedsiębiorstwo i produkt. To dla nas naturalny krok jako firmy biotechnologicznej z aspiracjami o zasięgu międzynarodowym – mówi Marcin Maciąg, CEO i współtwórca Pets Diag.
Tego typu inicjatywy jak Fundacja Klaster LifeScience Kraków powoływane są, aby lepiej wykorzystywać potencjał i możliwości drzemiące w wielu innowacyjnych, lokalnych przedsiębiorstwach. Ma to ogromne znaczenie dla kondycji branży w danym regionie, ale także dla rozwoju całej polskiej gospodarki. Wiele polskich startupów, właśnie dzięki obecności w takich zrzeszeniach, może pochwalić się konkurencyjnością także na rynku międzynarodowym. Organizacja jest jednym z elitarnych Krajowych Klastrów Kluczowych.
Krakowska fundacja liczy obecnie kilkudziesięciu członków z regionu, wśród nich m.in.: Selvita, Lux Med, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Synthos.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.